MİS KOKULU EN YENİ 5 PARFÜM

Aerin Lauder, güzellik dünyasının duayeni Estee Lauder’in büyük torunu, 2011 yılında kendi lifestye markasını yaratmıştı. Geçtiğimiz aylarda da ‘Aerin’ isimli markasına yakışır güzellikte 5 adet parfüm yarattı.

 

the_fragrant_memories_of_aerin_lauder__whale_and_the_rosetheaerin_lauder_home_collection

Lauder, parfümlerini yaratırken, insanların kokladıklarında ruh hallerini değiştirmeyi ve yılın farklı zamanlarına gönderme yapmayı hayal etmiş. Bunu da başarmışa benziyor zira her bir parfüm kendince oldukça özel kokulara sahip. Leylak, gardenya, yasemin, amber ve gül gibi 5 muhteşem ve özel kokulu çiçek, bu 5 parfümün ana notalarını oluşturuyor. Parfümlerin ayrıca en büyük özelliklerinden biri kutularında kullanılan baskıların Aerin’in ev tekstili koleksiyonuna ait olmaları ve hepsinin özel bir hikayesi olması.

Parfümleri biraz daha yakından tanıyalım…

nd.19058

IKAT JASMINE;

Ana notasında adı üzerine beyaz çiçeklerin en zarifi ve en özeli bulunuyor, yasemin. Modern, günümüz kadınının, zahmetsiz güzelliği ve feminenliği  düşünülerek yaratılan parfümde yasemin’e egzotik tuberose ve odunsu sandalağacı eşlik ediyor. Parfümün kutusundaki baskı ise Lauder’in çocukken sahip olduğu duvar kağıdına gönderme yapıyor.

nd.19055

GARDENIA RATTAN;

Yaz için yaratılmış bir parfüm. Tepe notalarında deniz aromasına yer verilmesi de bu yüzden. Bu taze notalara gardenya, tuberose ve amberle karışımı eşlik ediyor. Çok kadınsı ve bir o kadar da özel bir kokuya sahip.

nd.19056

AMBER MUSK;

Amber musk ise Kış için yaratılmış. Ancak kışla alakası olmayan  hindistan cevizi yağı gibi bir içeriğe sahip. Hindistan cevizi yağı hafif tatlık verirken gül, benzoin ve musk gibi diğer kuvvetli notalarla , enterasan ve sıcak bir kombinasyon yaratmış. Amber Musk’ın kutusundaki baskı ise büyükannesi Estee Lauder’in evindeki eski bir duvar kağıdından esinlenerek yaratılmış.

nd.19059

EVENING ROSE

Gündüzden geceye taşınabilecek hafiflikte ve şıklıkta bir parfüm. Temel notasında sulu böğürtlen notası ve konyak dikkat çekiyor, hemen hissediliyor. Parfümün saatler sonra tende bıraktığı koku ise Bulgar gülü’nün özel kokusu…

nd.19057

LİLAC PATH

Estee Lauder’in yazlık evinin bahçesindeki leylaklar’dan esinlenerek yaratılmış bir parfüm. Galbanium, portakal çiçeği ve angelica tohumu yağı gibi farklı içeriklere sahip. Nasıl koktuğuna gelirsek? Buram buram beyaz çiçekler, musk ve az biraz da yeşil notaların tazeliğine sahip .

 

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir