GOLDEN GLOBES 2019

Yılın ilk kırmızı halısı dün gece sabaha karşı gerçekleşti. 79.cu Altın Küre Ödül töreninde her yıl olduğu gibi geçen yılın en başarılı sinema filmleri, televizyon dizileri ve oyuncularına ödülleri verildi.

Ön Oscar’lar olarak da bilinen Golden Globes’ta tabiki ‘En iyi film dalında ödülü Freddie Mercury’nin müzik grubu Queen ile olan hikayesinin anlatıldığı Bohemian Rapsody aldı. Şaşırdık mı? Elbette hayır, peki en iyi aktörü Freddie Mercury’i oynayan Rami Malek’in almasına şaşırdık mı? Tabiki hayır.

Gelelim bizi ilgilendiren asıl konuya, kırmızı halı’daki güzellik halleri. Kılık kıyafetler bir yana saçlar, makyajlar, botox’lar ne durumdaydı, asıl biz ona bakalım…

 

Charlize Theron

43 yaşındaki Charlize her zamanki zarafeti ve güzelliği ile karşımızdaydı. Bu kadın güzel yaş alıyor. Evet cildi eskisi gibi genç görünmüyor ama 40’lı yaşlar kutucuğunda başarıyla boy gösteriyor. iyi bir 40 küsür yaş. Eskiye nazaran

daha zayıf olduğu gözlerimizden kaçmadı, yakışmış sorun yok. Saçlarına ekstra bayıldık,özellikle geniş alnı olduğu için bu yan kakül olayını çok sık yaptığını biliyoruz ama bu sefer topuzla sonlanmamış saç, yarım toplanarak ensede bırakılmış, net, düz ve çok şık.Makyaja gelirsek eleştirilecek hiçbir tarafı yok , güzelsin Charlize…

Julia Roberts

Canımız, Pretty Woman’ımız.. Hala kocaman gülümsemesiyle kalplerimizi fethedebiliyor. Çünkü aynı, doğallığından samimiyetinden birşey kaybetmemiş yüzleri biz izleyiciler çok seviyoruz. Roberts kendi alameti farikasının kocaman gülümsemesi olduğunun gayet farkında, bu yüzden de mimiklerini donduracak ve samimiyetsiz görünecek hiçbir uygulamayı yaptırtmamışa benziyor. Güzel yaş alıyor çünkü doğallığını koruyor. Hala kendisi gibi. Kırışmak sorun değil asıl sorun kırışıklıklardan fazlaca kurtulmaya çalışarak başka birine dönüşmek. Yüzü ve sade makyajı için 10 tam puan. Ayrıca saçlarının rengini açtırtması da ekstra yakışmış, yüzü ve gülüşüne ışık toplamış.

Halle Berry

Tam tamına 52 yaşında. Gelelim nasıl bu kadar iyi göründüğüne. Bildik bileliaynı kiloda olması ilk etken, cildine gelirsek, zenci genleri burada çok işe yarıyor, yağlı ciltleri kolay kırışmıyor, ama sarkmıyor da çünkü kemik yapıları güçlü. Bu arada karamelize ten beyaz tenden kesinlikle çok daha seksi, dekoltesi olan kılıklarda da ekstra iyi duruyor. Halle Berry’nin varla yok arası makyajı da tüm dikkati surata değil kıyafete yönlendirmiş, ustaca. Gelelim saçlara, yaş aldıkça koyu saç yüzü olduğundan daha sert hatlı gösterebilir, Berry son dönemde gördüğümüz entatlı bal yansımalı kahve rengi saçlarla bu durumu da ortadan kaldırmış. Saçına, başına, yüzüne gözüne bayıldık.

Nicole Kidman

Nicole de 51 yaşında. Farkı görüyorsunuz ama di mi? Yüze çok dokundurtmak ne yazık ki ters tepiyor. Doğallıktan uzaklaşmak, ifadeyi kaybetmek bence kırışmaktan ve sarkmaktan daha kötü. Yaş alırken siz siz olmaktan çıkmayın. Nicole Kidman’ın en rahatsız eden olayı, photoshop’lu efektine sahip yüzü. Alın bu derece kırışıksız olamaz. Aynı şekilde göz çevresindeki kırışıklıkların azaltılmaya çalışması, botox ile durdurulması burun üzerinde gülerken ortaya çıkan garip zorlayıcı çizgiler yaratmış. Bir de çok yanlış bir saç modeli kafasını ve alnını olduğundan daha geniş ve kaba göstermiş. Ayrıca doğada hiçbirşey tek renk değildir. Dibini biraz koyu bıraksa bu sarı saç çok zorlama ve boya durmayacak. Biraz doğallaşmaya ihtiyacı var, sizce?

Rosemund Pike

Gecenin en iyi isimlerinden biri, hem kılık kıyafet hem de saç ve makyaj olarak. Beyaz tenin,makyajda kullanılan şeftali tonları ile olan uyumu sağlıklı ve taze bir görüntü yaratmış. Ortadan ayrık, ense topuzu ise bu denli farklı dekoltesi olan bir elbise için ideal bir denge yaratıyor. Tek eleştirim kaşlar. Uçları fazla aşağıya doğru, bakışları düşürmüş, eminimgülünce iyice aşağıya çekiyordur. Keşke biraz kısa bırakılsaymış. Daha da harika görünürmüş.

Penelope Cruz 

Demek ki neymiş, Penelope Cruz asla saçını böyle toplamamalıymış.Bir patateslik gelmiş yüzüne oysa açk bıraktığında yüzünü çerçeveleyen saçlarıyla her zaman ne kadar seksi ve göz alıcıdır bir düşünün. Biraz da kilo almak gibi bir durum söz konusu sanırım. Çok yuvarlak görünüyor, olmamış…

Heidi Klum

Bu giymiş olduğu mezuniyet kılığı ve kolunda genç nişanlısı yüzünden mi bilmiyorum ama bu kadın yaşlanmıyor. 45 yaşında ama genç duruyor hala. Saç rengi muhteşem oldu. Koyulttuğu dipleri yüzüne dikkat toplamamızı sağlıyor. Sadece uçlarında bulunan sarılar da yüzüne ışık topluyor. Çok uzattı ama o saçları, bir de uçlarına su dalgası yaptırtmak, 2019 davetlerinde artık görmek istemeyeceğimiz detaylar. Makyajı var mı yok mu belli değil, ama mutlu ve doğal görünüyor bu da onu o garip elbiseye rağmen beğenmemize sebep oluyor.

Lady Gaga

A Star İs Born’da canlandırdığı karakterden sanırsam kendisine ekstra bir sempatim var, Shallow isimli şarklı ile en iyi özgün müzik ödülünü almasına da çok sevindim. Anlıyorum O Lady Gaga, farklı ve orjinal olmayı seviyor ama tuvaletiyle aynı renkte saçlar pek de olmuyor. Makyajı gayet hoş, kaşları güçlü ve yüzünü akıllara kazıyor. Keşke platin saçlarla katılsaymış. İşte bilememiş. Uğraşınca özenince böyle bir olmaz ya, o hesap.

Irina Shayk

Ah gençlik, ah doğallık, ah uğraşılmamışlık. Küt saç kesimi efsane yakışmış. Hatta normalde beni rahatsız eden geniş alnı bile göze batmıyor. Kıyafeti giymiş, parfümünü sürmüş ve çıkmış gibi duruyor. Fazla bir şeye ihtiyacı yok zaten. Harika bir makyaj,süper bir dudak rengi. Yanlız Bradley, fazla parlak geldi, keşke biraz kirli sakalla gelseymiş. Kılığı parlak, yüzü tüysüz, olmamış.

Emma Stone

Eleştirilecek bir tarafı yok gibi görünüyor. Kızıl kahve kendisine yakışan bir saç rengi, pembe beyaz bir cilt, ama bu kadın hep aynı, kılıkları da makyajları da … Bizi hiç şaşırtmıyor bu da onu sıkıcı yapıyor. Şu saçları modern bir tarzda kestirse biraz farklı görünse ne kadar iyi olacak

 

 

 

More from Gözde Atakoğlu
DOĞAL YAĞLARLA MASKE YAPIYORUZ!
Maskeler cilt bakım rutinlerinin en çok rağbet gören tamamlayıcıları. Kullanıma hazır olanlar...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.