CİLDİN YENİ BODYGUARD’I

Ne kadar yoğun bir tempomuz var di mi? Özellikle de biz kadınların… Hayata dair tüm detayları düşünürken bir yandan da  bakımlı görünmeyi ve iyi yaşlanmayı da elden bırakmamamız gerekiyor. Kozmetik markaları bu yoğunluktan ilham alarak son dönemde süper akıllı, aynı anda pek çok işlevi olan bakım ürünleriyle yardımımıza koşuyorlar. En son yeniliklerden biri de Caudalie’ye ait Vineactiv serisi.

Yaklaşık 3 aydır kullanıyorum bu seriyi. Ben oldukça nemsiz bir cilde sahibim. Kuru ve de yağsız. Hem nemsiz hem de yağsız anlayacağınız bu yüzden de sarkma yok ama kırışıklıklar var.

Öncelikle serinin nemlendiricisi 3-in-1 Moisturizer’ı ele alalım. Benim cilt tipime az geldi, yoğun ve gün boyu süren bir nem alamadım ama hafif yapısıyla güzel bir makyaj altı bazı yaratıyor bu kesin. Bu hissettiğim, kremin etki edişi ise çok daha kuvvetli, içerisinde sert çevre koşullarına karşı cildi koruyan anti-cell burn-out complex denilen patentli bir teknoloji bulunuyor. Görünmez bir koruma kalkanı oluşturduğunu kullandıkça daha iyi anlıyorsunuz. Nem konusunda belki yeteri kadar tatmin etmiyor olabilir ama koruma konusunda emin ellerdesiniz.  (Tavsiye edilen satış fiyatı Türkiye 155 TL)

Serinin diğer önemli bir ürünü de serumu; yoğunma savunma kürü yapan

Glow Activating Anti-wrinkle Serum’un koruyucu olarak sabah ve akşam kremden önce uygulanması öneriliyor.  Serumun asıl amacı gündelik hayatın getirdiği sert koşulların cildiniz üzerindeki etkilerini yumuşatmak. Bunu da oldukça başarılı bir şekilde yerine getiriyor, içeriğinde kremde de bulunan Anti cell burn-out complex™ ve hafif ağırlıktaki mikro hiyalüronik asit bulunuyor. Korurken kırışıklık bakımı da yapıyor. Ama koku sorunu ne yazık ki bu serumda da cildinizi ele geçiriyor. Ancak iyi haber koku hemen uçuyor, öyle kalıcı bir etki yaratmıyor. (Tavsiye edilen satış fiyatı Türkiye 175 TL)

Serinin göz kremi de oldukça başarılı, zira içeriğindekiler oldukça etkili ve kuvvetli. Neler mi var? her derde bir deva eklemişler, koruyucu anti cell burn-out complex™, kırışıklık karşıtı ve sıkılaştırıcı etkili peptidler ve eğrelti otu özü, şişlik karşıtı etkili meyan kökü özü ve koyu halkalara karşı etkili at kestanesi. Energizing and Smoothing Eye Cream adı üzerinde göz çevresine öyle bir enerji veriyor ki  yorgunluk izleri kalmıyor, gün içerisinde  yumuşak ve konforlu bir göz çevresi cildi sağlıyor. Ürünü burun çevresi ve dudak üstü gibi derinin daha ince olduğu yerlerde de kullanabilirsiniz ben öyle yaptım, çok memnun kaldım. (Tavsiye edilen satış fiyatı Türkiye 129TL)

Ve gelelim serinin benim için star ürünü olan detox yağına;  Overnight Detox Oil kült olacak bir ürünle tanışıyoruz. Gün boyu yorulan cildinizi yeniden canlandırmak için sadece altı damla yeterli. Yağ, gece boyunca cildinizde çalışarak hücrelerin kirlenmesine neden olan toksinleri etkili biçimde ortadan kaldırmayı hedefliyor. Tüm cilt tiplerine uygun olan bu yağı cildinizi temizledikten sonra kullanın ardından da klasik gece bakımında ne kullanıyorsanız uygulayıp uyuyun. Omega 6 ve E vitamini yönünden zengin olan yağ ayrıca Kuşburnu yağı, portakal çiçeği, lavanta, havuç, beyaz sandal ağacı ve turunç özleriyle zenginleştirilmiş ve serum ve kremin sevmediğim kokusuna inat detox yağı mükemmel bir kokuya sahip. Yağ üzerine serum uygulamak ağır gelir demeyin, anında emilen bir dokusu var yağlı ciltler bile gönül rahatlığıyla kullanabilir.  (Tavsiye edilen satış fiyatı Türkiye 149TL)

3 ayda cildimde neler değişti?

Siyah nokta oluşumum çok azaldı.

Cildim gün boyu bir şey sürmesem de konforlu bir yapıya sahip.

Mimik çizgilerim daha yumuşadı özellikle de göz çevremdekiler.

Şehir hayatının koşturmacasında hızla etki eden pratik bir bakım serisi, her cilt tipine uygun ve antioksidan zengini. Cildi korurken yaşlanmayı da yavaşlatıyor. Söyleyin bana bir bakım serisinden daha başka ne istenir ki??

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.