ÜNLÜLERİN GÜZELLİK SIRLARI

MARTHA STEWART

Editör: Gizem Şakar

CİLT BAKIMI

Her gün uyanmam gereken saatten 1 saat önce kalkarım ve cildime maske yaparım.  Favori maskelerim Yon-Ka Gommage 305  ya da Susan Ciminelli markasının nemlendirici maskesi. Diğer kullandığım cildime uyum sağlayan maskeler ise Mario Badescu markasının süper kolejen maskesi ve Chanel’in Ultra Correction Lift sıkılaştırıcı maskesidir.  Bunu haftada 5 kez yapar aynı maskeyi iki gün üst üste kullanmam.  Fotoğraf çekimi ya da televizyon ekranı  gibi bulunduğum ortamlarda cildimin temiz ve  makyaja hazır olması için   sabahları mutlaka duş alır maskemi yapar ve cildimi iyice durularım. 

Serum kullandığımda kalın bir şekilde onu yüzüme yayarım. İlk önce tonik losyonu sürerim. Şu an Yon-Ka markasının losyonunu ya da daha spesifik bir losyon olan Mario Badescu marka gül suyu yüz spreyi favorilerim.  Yüzüme ve vücuduma , başımdan ayak parmağıma kadar  Susan Ciminelli markasının Marine losyonunu kullanırım. Yüzüme kullandığım aynı ürünleri vücudum içinde kullanırım.  Aralarında pek bir farklılık olduğunu düşünmüyorum. Ne kadar serum ve nemlendirici kullanırsan o kadar daha iyi olur. Daha sonra vitamin B ya da SkinCeuticals Ce serum kullanırım.  Bu serumları kullandığım için göz kremi kullanmaya gerek duymuyorum ama yüz bakım uzmanım  mutlaka herhangi birini kullanmam gerektiğini söylüyor. Dış aktivitelerim çok fazladır. Bahçe ile uğraşmayı severim. Dışarı çıkarken fondöten kullanmayacaksam daha renkli bir SPF , kullanacaksam beyaz renkli bir SPF  tercih ederim. Aksi halde güneş ışığından uzak durmaya gayret ederim. 

Eğer seyahat ediyorsam sprey formdaki Yon- Ka marka losyonu mutlaka yanımda bulundururum.  Los Angeles’a  yaptığım son uçuşumda 5 kere bu spreyi kullandım. Nemlendirici olduğundan dolayı uçuşdan sonra cildim kuru kalmıyor. Asla makyajımı silmeden yatağa girmem. Sıcak bir havlu ile cildime buhar vererek  daha sonra da  Amore Pacific ya da Shu Uemura temizleme yağı kullanırım.  Johnson’s bebek yağıda kullanılabilinir.

Bunlar cildimi temizlemek için kullandığım ürünler. Yağları severim çünkü benim cildimi  nemli tutar ve işimede yarar. Tıkanmış gözenek sorunum kalmaz. 

MAKYAJ

Kızım Alexis yılar önce bana makyajsız evden çıkmamam gerektiğini söylemişti. Eğer çıkarsan başına geleceklerinin var olduğunu, dışarıda kamera ile bekleyenin kadrajında makyajsız iğrenç çıkabileceğimi. Makyajımda hafif fondöten olarak Amore Pacific Moisture Bound Tinted Treatment Moisturizer kullanıyorum. YSL Touche Eclat ışıltılı stick formdaki fondötende hoşuma gidiyor. Daha sonra Bobbi Brown bronzer kullanırım. Maskara olarak Clinique High Impact veya Givenchy  tercih ederim. Kirpiklerimi ince ve uzun gösteriyor. Dudaklarıma parlatıcı sürerim bazende çok az dudak kalemi kullanırım. Buxom markasının Samantha rengi favorimdir. Nude renklerde hep kararlıyım ancak geceleri dudaklarımı ön plana çıkarmak için kırmızı tercihimdir. 

KOKU

19 yaşımdan beri Fracas marka parfüm kullanıyorum. Günde 3 kez kullanırım. Onlara bu kokunun formülünü değiştirmedikleri için minnettarım. Yeni keşfim ise D’Hermes. Bunu çok sevdim. 

SAÇ  

Farklı şampuanlar kullanırım. Cilt bakımında olduğu gibi saç bakımındada kullandığım ürünlerin çeşitliliğine önem veririm. Her gün saçlarımı yıkarım. Benim favori ürünlerim Fekkai Ageless canlandırıcı şampuan ve yeniden yapılandıran  saç kremi. Saçlarımı şekillendirmek için çok fazla köpük kullanmayı sevmiyorum. Salon Texture Blast saç spreyini sadece saç köklerine uyguluyorum. Gerçekten güzel saçlarım olduğu için onları yapıştırmıyorum. John Barrett kuaföründe bulunan Parvin benim saçlarımı boyar ve sarı saç yapmakta uzmandır. Newyork da en çok müşteri alan kuafördür. Onu seviyorum çünkü hemen işimi yapıyor bütün gün orada oturmak zorunda kalmıyorum. Saçlarımı kestirmek için telaşlanmıyorum.   The Mark Hotel’deki Frédéric Fekkai’de çalışan saç kesim uzmanı Kevin’a saçlarımı kestiriyorum. Son zamanlarda Sally Hershberger’de saçımı iki kez kestirdim onlar da harika.  Şehirde çok sayıda saç kestirmek için yer var. 

DİYET VE FITNESS

Egzersiz günümün önemli parçalarından biridir. Şehirde çok iyi bir spor hocası var ve 8 yıldır beraber çalışıyoruz. James Murphy ile yoga yaparım. Pedal çevirmeyi severim ama şu  sıralar buna pek zamanım yok. Her gün yeşil meyve suyu içerim. Dünyanın en güzel insanı olabilirsin ama diyet yapmazsan ve fitness rutininin olmazsa güzel sayılmazsın. 

FAVORİ ÜRÜNLERİ

Maria Badescu Face Sprey
Yon- Ka Lotion
Caudalie Grape Water
Susan Ciminelli  Hydrating Gel Mask
Susan Ciminelli Marine Lotion
Mario Badescu Vitamin C Serum
SkinCeuticals C E Ferulic Serum
Amore Pacific Moisture Bound Tinted Treatment Moisturizer
Yon-Ka Pamplemousse Vitalizing Cream
Chanel Le Blanck Foam Cleanser

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir