JEN& BRAD, YOKSA YENİDEN Mİ?

Yazar: Melis Yamanlar @mire.melo

Jennifer Aniston geçen hafta Instagram’da köpeği Clyde ile bir fotograf paylaştığında herkesin nefesi kesildi, paylaştığı selfie arkasında  kanepede yatan bir erkek vardı ve giyimi aynı Brad gibiydi. Özel hayatında Canvas pantolon ve uzun kollu shirt’lerle görmeye alışkın olduğumuz Brad Pitt’in giyim tarzının aynısına sahip olan bu erkek kimdi yoksa o Brad miydi?  İnternete bomba gibi düşen bu selfie Jen ve Brad’in gizlice görüştüklerini ve basından bu durumu gizledikleri dedikodularına neden oldu. Peki SAG ödül törenlerinde bir araya geldiklerinde bile heyecan yaratan bu çift tekrar bir araya gelebilir mi? Sorunun cevabı astrolojik açıdan mümkün ama göz önünde tekrar bir ilişki başlamaları zor görünüyor neden mi? 

Bütün bu aldatma hikayelerini ve boşanma ardından Angelina’nın hızlıca devreye girmesini bir yana bırakırsak, Brad ve Jen’in sinastri haritasına baktığımızda gerçekten güçlü birbirini tamamlayan göstergelere sahip olduklarını görüyoruz, zaten bu yüzden de ayrıldıktan sonra birbirleri hakkında hiç olumsuz konuşmadılar ve boşanmaları gayet medeni şekilde oldu.

Brad’in Güneş’i, Jen’in Ay’ı ile kavuşum yapıyor. İlk aşamada kadın ve erkeği bir araya getirebilecek en güzel etkileşim, bu etkileşim ruh eşi olmayı gösteren enerjilerden biri! 

Bradi’in aynı zamanda Ay’ı ve Venüs’ü Jen’in Plüton’una üçgen açı yapıyor. Jüpiter’i de Jen’in Venüs’ü ile kavuşumda.. Bunlarla beraber zorlu açılarda elbette var. Peki neden ayrılmış olabilirler diye sorduğumuzda sorumlusunun sadece Angelina olmadığını da görebiliriz. Angelina sadece doğru zamanda doğru yerde bulunmuş görünüyor!

29 Temmuz 2000 yılında Malibu’da evlenen çift sadece 4 yıl evli kaldılar… Jennifer, aynı yıl Vanity Fair’e verdiği röportajda düğün gününü ‘ Kesinlikle harika bir gündü’ diyerek özetlemişti.

O döneme döndüğümüzde Brad’in 40’lı yaşların başında, Ay ve Venüs’üne zıt açı yapan bir Satürn transiti yaşadığını görürüz. Satürn zamanın babasıdır, babalık ile ilgili istek ve sorumlulukları da anlatır. Brad bu dönemde hala baba olamamanın sıkıntısını hissetmiş olmalı. Brad ve Jen Güneş Ay kavuşumları nedeniyle beraber muhteşem ebeveynler olabilecekken, başöğretmen Satürn aynı dönemde kompozit haritalarında da zorlu açıya sebep olmuş ve Jan’in natal Satürn’üne kare açı yapmış… Sorumluluk almak ile ilgili hayatlarının o döneminde fikir birliğine varamadıklarını düşünüyorum.

Angelina Jolie ve Brad Pitt 2005 yılında beraber evli ve casus bir çifti oynadıkları Mr.& Mrs Smith filminde tanışıp kaynaşmışlardı.

Satürn böyle çalışır, ya düzeltme şansı verir bir öğreti ile ya da olayı bitirir. Satürn özellikle ilişkilerde 7 yıllık döngüleri de anlatır. Meşhur o 7 yıl kaşıntısı… İlişkileri teste tabi tutar ve geçemeyen bu testi sınıfta kalır. İşte o sınıfta kalma anında zodyakta aile, doğum, çocuktan sorumlu işlerin bakanı Yengeç’te Venüs ve Yükseleni olan Angelina devreye girmiş görünüyor.

İlişkileri aslında Angelina yüzünden değil, zayıfladığı anda o zorlukları beraber aşamadıkları için bittiğini görüyoruz. Aslında kadınlar arasındaki tercih erkeğin aşkı veya iyi anlaşması sebepli değil, o anki isteğinin ve ihtiyacının karşılanmaması ile ilgili görünüyor.

Sonuca gelirsek, Jen ve Brad’i başlangıçta bir araya gelen muhteşem enerjiler elbette hep devrede olacak. 14 Şubat Sevgililer Günü onlar için nasıl geçer bir şans var mıdır diye bakmak istedim.

Yeni Ay enerjisini Jen 4.evinde yaşıyor olacak, özel hayatını evini yuvasını ilgilendiren konularla ilgili, aşk evinden hülyalı ama bir o kadarda yanıtıcı Neptün geçiyor, ikili ilişkiler evinde Uranüs ve Mars enerjisi var. Natal Mars’ı da Akrep olduğu için aslında bu yıl Jen için enteresan geçecek gibi geliyor. Yeni Ay enerjisi onun özel hayatında yeni başlangıçlara işaret eder, Merkür retro aynı pozisyonda olduğu geçmişi ile ilgili bazı şeylerinde aydınlanmasını da yaşayabilir, malum 4. ev aynı zamanda köklerimiz ve geçmişimiz…

Brad ise yeni Ay enerjisini 2. evinde, para meselelerinde yaşıyor olacak. O da Uranüs ve Mars enerjisini aşk evinde yaşıyor. Natal Neptün’ü ile karşıt açı halinde Uranüs. Aşk hayatı bir süredir Brad’in heyecanlı ve enerjisi çok yüksek olmalı. Ama Neptün Uranüs karşıt açısı onun beklenmedik olaylar yaşayacağınız gösteriyor. Bazı sırları ortaya çıkabilir, gelecek planlarını değiştirmek zorunda kalabilir, alışkanlık ve bağımlılılarına dikkat etmeli..

İkisinin ortak haritasında Yeni ay enerjisi onların iletişimini arttırıyor, kısa seyahatler veriyor. Görüşüyorlarsa eğer beraber kısa bir seyahate çıkabilirler, yakın çevreleriyle ilgili güzel haberler alabilirler, kompozit haritalarına baktığımızda zaten Güneş ve Merkür’leri de 3. evde. İlişkilerinin durumu ne olursa olsun bir ömür boyu iyi anlaşıp dost kalacaklarını görüyoruz. Bir araya gelirlerse de uzun bir süre bizlerin haberdar olamayacağını görüyorum.

SAG’dan beri bir şekilde daha fazla görüşüyorlarsa ruhumuz duymuyor olabilir. 10 Haziran’daki Güneş tutulması 7. evlerinde gerçekleşiyor. Bakalım Haziran’a kadar başka haberlere neden olacaklar mı? Karmik ilişkilerin sonuca bağlandığı bir Juno döneminden geçiyoruz bu Sevgililer günü, ilişkisinde hürmeti aşkı kaybetmemiş farklı nedenlerle ayrılmış kişilerin bir araya gelme şansları var. Venüs Jüpiter kavuşumu herkese elbette aşk veya eski aşkları bu Merkür retro döneminde getirmeyecek ama dediğim şartlara sahip olan, eski ilişkilerin tamamlanmak ve devam etmek üzere bir araya gelişlerinin başladığı bir dönemdeyiz.

Neden Brad ve Jen onlardan biri olmasın?

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.