ÜNLÜ YENGEÇLER

Yengeç ünlülerin ortak noktası son derece yetenekli olmaları..Sanatsal işlerde su grubu burçlarınıçok görürüz. Oyunculukta da büyük başarılara imza atan ve hafızalara kazınan çok Yengeç burcuvar. Hepsinin ortak noktası da yardım sever, mütevazi, içten ve merhametli insan olmaları!Hassas, kırılgan, alıngan Yengeç’lerin sorumluluk duyguları da çok gelişmiştir. Ne iş yaparlarsayapsınlar mükemmele ulaşmak isteyen Yengeçler duygusallıkları ve duyarlılıkları ile tanınırlar..

Yazar: Melis Yamanlar (@mire.melo)

Hepimizin tanıdığı ünlü Yengeçler;

Meryl Streep

Gelmiş geçmiş en iyi oyunculardan biri olduğunu söylesek, abartmış olmayız. İnanılmaz ama 22 Haziran günü kendisi 71 yaşına girdi! Her daim her role girebilen Streep bu üstün oyunculuk gücünü Yengeç burcunun güçlü içgüdüsünden alıyor olabilir mi? Streep’te Yengeç burcunun en önemli özelliklerinden içgüdüsel, sezgisel, sevgi dolu, duyarlı biri olmasını görüyoruz. Yıllarboyunca muhteşem yeteneği, çalışkanlığı ile adını Hollywood’a altın harfle yazdıran, birçoksanatçının örnek aldığı efsane bir Yengeç o!

Margot Robbie

Duru güzelliği, kocaman ceylan gözleri ile Yengeç kadına muhteşem bir örnek olan Margot; aynı Meryl Streep gibi çok farklı karaktere girebilen yeni neslin başarılı oyunculardan biri! Sadece aktris olarak değil bir hayırsever olarakta tanınan Margot, mülteci çocuk, kadın hakları konusunda uzun zamandır çalışan biri! 2 Temmuz’da 30 yaşına girecek Margot Robbie, Yengeç burcunun en önemli özelliklerinden biri olan merhameti ve dayanışmayı  çok güzel bir şekilde yansıtıyor!

Tom Cruise

3 Temmuz’da 58 yaşına girecek olan Tom Cruise için söylenecek çok şey var! Öncelikle kendisi bugüne kadar en yüksek ücret alarak tarihe geçmiş, filmleri gişede rekorlar kıran birkaç aktörden biri. Onun hikayesinin altında yatanı tek kelime ile anlatmak zorunda kalsak kesinlikle azim ve disiplin olurdu! Öğrenmek güçlükleri nedeniyle gençliğinde büyük zorluklar yaşayan Cruise, mesleğinde zirveden inmeyen biri haline geldi. Yengeç burcunun sıcak kanlılığını, samimiyetini ve çocuksu heyecanını da bize seneler önce Oprah Winfrey’in programında göstermişti.

Tom Hanks

Hollywood’un bir efsane Tom’u da elbette Tom Hanks! Meryl Streep gibi bukelemun misali her tip role girebilen müthiş yetenekli bir o kadar da mütevazi Hanks  9 Temmuz’da 64 yaşına giriyor! Hanks içten, sevimli ve güler yüzlü bir Yengeç burcu! Ama aynı zamanda çok yönlü bir insan. Ülkesindeki en bilinen aktivist aktörlerden biri, koyu bir demokrat olan Hanks çevre hakları ve insan hakları konusunda çalışan biri…Ayrıca çocukluğundan beri astronot olmak istediğinden NASA başta olmak üzere birçok uzay çalışmaları yapan örgütlere de üye ve bizzat onlar için çalışıyor! Yaptığı katkılardan dolayı da 2006’da Space Foundation’dan onur ödülü almış çok yönlü ve yetenekli bir Yengeç! 

Kristen Bell

18 Temmuz günü 40 yaşına girecek olan Kristen Bell’de kıpır kıpır enerjisi ve her daim genç görüntüsü ile bir Yengeç kadını! New York Üniversitesinde Sanat eğitimi almış Kristen Bell ayrıca Yengeç’in en önemli özelliklerinden biri olan duyarlılığı en güzel ifade eden oyunculardan biri! Kendisi vejeteryan ve koyu PETA destekçisi. Ayrıca başarılı bir girişimci, This Saves Life adlı şirketiyle sağlıklı vegan snack bar’lar satıp oradan gelen gelirle dünya çapında yeterli besin alamayan çocuklara yardım ediyor.  Hello Bello adlı şirketi de sadece çocuklara yönelik, çevreye duyarlı, vegan ürünler üretiyor. Kristen Bell’in tipik bir Yengeç kadını olduğunu söyleyebiliriz, duyarlı, anaç ve yardımsever!

Gisele Bündchen

Victoria Secret Meleği, supermodel Gisele aynı zamanda diğer Yengeç’ler gibi yardımsever! Gögüs kanserinden, AIDS’e,  çocuk beslenmesinden çevre korunmasına kadar birçok farklı alanda 20 senedir aşkın gönüllü çalışan ve parasal yardımlarda bulunan Gisele  20 Temmuz’da 40 yaşına girecek! Tüm dönemlerin en çok kazanan modellerinden biri olan Gisele, 2011 yılı Forbes listesine 31 yaşındayken Dünyanın en güçlü kadınlar listesinesine girdi. Estetiksiz doğal güzelliği, dünya çapında yardımseverliği ile tanınan Gisele tipik bir Yengeç kadını güzel, duyarlı ve doğal! 

Selena Gomez

22 Temmuz’da 28 yaşına girecek Selena birden fazla yeteneği olan çocuk yaşlarda üne kavuşmuş bir Yengeç kadını! Latin kökenli, egzotik ve doğal güzelliği ile dikkat çeken Selena neye elini atsa başarı kazanmış bir genç kadın.. Sadece müzik ve oyunculuk alanında değil, kendine ait makyaj, çanta, parfüm ve kıyafet markalarıyla, prodüksiyon şirketi ile de adından söz ettiriyor. Diğer Yengeç ünlüler gibi çok duyarlı ve yardımsever biri. 17 yaşından beri UNICEF Elçisi, Tom Hanks gibi sıkı bir demokrat,  insan, hayvan hakları ve çevre konularıyla ilgili çalışan bir aktivist! Son olarak aşı bulamayan üçüncü dünya ülkeleri için Nisan ayında Jennifer Lopez’ın da içinde olduğu birçok sanatçı ile beraber konserler vererek destekte bulundu. 

Lady Diana 

Galler Prensesi, eşsiz Lady Di yaşasaydı 1 Temmuz günü 60 yaşına girecekti. Yengeç burcu kadının muhteşem özelliklerinin hepsini kendinde barındıran sadece İngiltere’nin değil  herkesin kalbini kazanan Prenses Diana, mütevazi, yardımsever, utangaç, güler yüzlü, stil sahibi, içten, anaç, sıcak kanlı olarak tanınan biriydi. Kırılganlığını, hayat sevincini dünyadan saklamadan, bizlere kalbini açan Lady Di müzik, dans, bale, yüzme ve dalış gibi birçok konuda da yetenekli bir kadındı. Ama tüm dünya onu elbette yaptığı hayır işleri ile biliyor. Mayın tarlasına girebilecek kadar cesur ve yaptığı her şeyi ciddiye alan Lady Di, Yengeç insanın en güzel örneklerinden biriydi. Sevgi dolu, duygusal, kırılgan, sadakatli, anaç, merhametli ve yumuşak kalpli! Onu sevgiyle anıyoruz! 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.