EYVAH SAÇIM DÖKÜLÜYOR!

Kadın, erkek birçok kişi saç dökülme problemi yaşıyor. Genetik faktörlerden strese, düzensiz beslenmeden hormonal değişimlere kadar pek çok nedene bağlı gelişen bu durum, özellikle de mevsim geçişlerinde ekstra bir artıyor. Uzun süren dökülmelerde önlem alınması gerektiğini belirten Global Hair Medikal Direktörü Berkant Dural bakın durumu bize nasıl özetledi….

Editör: Gizem Şakar

2 HAFTAYI GEÇERSE DİKKAT! 

Vücudumuzda yaşanan birçok değişim saçlarımızı da etkiliyor. Vitamin eksikliği, hormonal dengesizlikler, duygu durumu bozuklukları gibi etkenlerin yanı sıra mevsimsel geçişler saç yapısını güçsüzleştirebiliyor. Hava değişikliğine bağlı olarak oluşan saç dökülmesi 2 haftayı geçerse mutlaka önlem alınmalı ve bir uzmana başvurulmalı. 

UYARI! 

Özellikle mevsim değişikliklerinde kuru ve nemsiz saçlar daha fazla dökülür. Saçı nemlendiren şampuan ve bakımlar seçilmeli, hatta bakım yağlarından ve saçta kalan durulanmayan bakım kremlerinden yardım almaya bakın.

NEDEN DÖKÜLÜYOR?

Psikolojik olarak da insanı etkileyen bu durumun günümüzde düzenli tedavi yöntemleri ile önüne geçilebilir.

Kalıcı saç kayıplarının önlemek için gerekli vitamin ve minerallerin de vücutta dengeli şekilde bulunması elzem. Bu yüzden yılda 2 defa kan testi yaptırarak aslında vücutta eksik olanları yerine koymaya bakmalıyız. Stresten uzak durmak, dengeli beslenmek, bol su içmek, saç diplerine masaj yapmak, doğru ürünleri kullanmak ve aşırı sıcak ya da soğuk suyla saçı yıkamamak saç kalitesini arttıran ve saç dökülmesini azaltan faktörlerin başında geliyor. Saç dibine yapılan masaj gerçek anlamda saçın kalitesini etkileyen bir yöntem, özellikle yeni nesil kafa derisi peeling’leri de bu anlamda etkili oluyor.

EDİTÖRÜN ÖNERİSİ

Urban Care Biotin-Caffeine 
Fiyat: 49.95 TL

Biotin ve Kafein içerikleri sayesinde dökülmeye eğilimli, zayıf, güçsüz ve kepek problemi yaşayan saç diplerinde derinlemesine arınma sağlar. Saç köklerini uyarır ve kan dolaşımını hızlandırır. 


Sephora  Peppermint Cleansing  Scrub
Fiyat 44,90 TL

Gerçek bir detoks şampuanı olan bu deniz tuzu içeren temizleyici peeling saç derisini temizler, arındırır ve yeniden dengeler.


The Body Shop Fuji Green Tea Saç Peelingi
Fiyat 239,90 TL 

The Body Shop Fuji Green Tea Saç Peelingi Saç diplerine masaj yaparak uygulanan bu saç peelingi, kafa derisinde gün içinde biriken kirleri ve kullandığınız saç ürünlerinin kalıntılarını etkili şekilde arındırır. 

Kerastase Genesis Masque Reconstituant Saç Maskesi
Fiyat: 140 TL

Saç kırılması nedeniyle saç dökülmesine eğilimli saçlar için yoğun bakım maskesi

Moroccanoil Intense Hydrating Mask
Fiyat: 89 TL

Yoğun Nemlendirici Maske: Moroccanoil, saçlarınızı şımartıp derinlemesine bakım yapın. 

Pantene Bambu ve Biotinli Saç Maskesi
Fiyat: 49.75 TL

Formülündeki  bambu ve biyotin saç tellerini güçlendirmeye ve saç dökülmelerini. azaltmaya yardımcı olur.

Aveda Botanical Repair Yıpranmış Saçlar İçin Onarım Maskesi
Fiyat: 469 TL

Saç içinde yeni bağlar oluşturur ve yıpranmış saçların görünümünü ve hissini anında iyileştirerek daha canlı, daha yumuşak ve parlak görünmesini sağlar.

Kiehl’s Olive Fruit Oil Deeply Repairative Hair Pak
Fiyat: 375 TL

Nemini kaybetmiş, yıpranmış ve zarar görmüş saçlar için formüle edilmiştir.

Yves Rocher Saç Oluşumunu Destekleyen ve Dökülmeyi Engelleyen Saç Bakım Kürü
Fiyat: 159.90 TL

Saçlarınıza hak ettiği desteği sağlayarak saç dökülmelerinin önüne geçebilir, saç yenilenmesini hızlandırarak daha gür ve canlı saçlara kavuşabilirsiniz. 

EN ETKİLİ YÖNTEM: SAÇ  MEZOTERAPİSİ…

Cerrahi bir yöntem olmadığı için saç yapısından memnun olmayan birçok kişi de saç mezoterapisine başvuruyor. Saç Mezoterapisi, saç için gerekli olan vitamin, mineral ve aminoasit karışımlarının saçlı deriye enjekte edilmesi yoluyla uygulanan tedavi yöntemi. Kıl kökünü uyarmak ve burada kan akışını da tetiklemek üstüne kurulu. Bu yöntem saç dökülmesinin yanı sıra incelen saç telini kalınlaşmasına, canlı ve parlak görünüme kavuşturmayı da destekliyor. Güçsüz kıl köklerine enjekte edilen vitamin ve mineraller sayesinde ortalama 4-8 hafta içerisinde saç derisinde yeni kıl kökleri çıkmaya başlıyor.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.