Ay Burcu Ünlülerin Hayatına Nasıl Etki Ediyor?

Güneş burcumuz (öz burcumuz) dışında Ay burcumuzun haritamızda en önemli unsur olduğunu biliyor muydunuz? Peki Ay burcumuzun bulunduğu burca göre hareketlerimizin şekillendiğini ve hayatı tamamen o burcun karakterinden doğru algıladığımızı?

Ay burcumuz bizim dürtülerimizi, bilinçaltımızı ve bilinçsiz olarak yaptığımız hareketlerimizi temsil eder. Bilinçaltımızın bizi %95 oranında yönettiğini düşünürsek alt benliğimizde neler yattığını rahatlıkla Ay yerleşimimizden öğrenebiliriz.

Astrolog Pınar Kanbak, Güzellik Yayında için Ay burcunun ünlülerin hayatında nasıl etkiler yaptığını ve burcuna göre kişileri nasıl etkilediğini yazdı.

Ünlü İsimler ve Ay Burçları

KOÇ; Angelina Jolie

Angelina Jolie hepimizi güzelliği ile etkileyen ünlülerin başında geliyor. Naif görüntüsünün tam zıddı bir Ay burcuna sahip olması şaşırtıcı diyebilirim. Ama kariyerini incelediğinizde ve hayatını araştırdığınızda tam Koç etkili bir sanatçı olduğunu görebiliyoruz. Ay burcu Koç olan kişiler sabırsız, tutkulu, heyecanlı ve maceraperesttirler. Jolie’nin hayatında tüm bu özelliklere ek olarak özgüveni de ekleyebiliriz. Düşündüklerini ve istediklerini hayatına direk çeken bir tarafı var. Ayrıca hayatındaki insanlara kendilerini bulmaları için pozitif bir şekilde destekleyip ilham olabiliyor. Kendi içinde en büyük duygusal beslenme alanı eylem ve bağımsızlık olan Jolie’nin Lara Croft’u bu kadar başarılı canlandırmasına şaşmamak gerek.

BOĞA; Hailey Beiber

Sırada yine güzelliği ve stili ile bakışları üzerine toplayan bir diğer ünlü Hailey Beiber var. Kendisinin Ay burcu Boğa ve bu çok çok iyi bir yerleşimdir. Çünkü Ay, Boğa da yücelir ve özellikle bir kadın haritasında gelebilecek en güzel konumlardan biridir. Dengeli, sabırlı ve güvenilir kişi olma özellikleri ile ön plana çıkarlar. Hailey de ise tüm bunlara ek olarak Venüs’ün yönettiği bir burçta Ay’ının olması güzellik, stil, tasarım gibi alanlarda kendisini çok rahat ifade edebilmesine ve doğuştan bu alanlara karşı içsel bir yönelim geliştirmesine olanak sağlamış. Ruhu estetik değerlere çok duyarlı ve farklı stilleri eşleştirme kabiliyeti ile kitleleri etkileyen vizyonu, kendisini diğer meslektaşlarından ayıran en önemli unsur oldu. İkili ilişkilerinde de her zaman güvenilir, Justin gibi bir yıldızı zaten taşımak çok zor olmalı ve bunu da ancak sabırlı ve huzurlu bir Ay burcu Boğa kadını başarabilir.

İKİZLER; Brigitte Bardot

Fransız sinema sanatçısı, şarkıcı, model, 1950’ler ve 1960’ların en dikkat çeken kadın aktristlerinden Brigette Bardot’un Ay burcu İkizler. Sinema dünyasındaki başarıları, müzikalleri, bale kariyeri ile İkizler’in çok yönlülüğüne kesinlikle iyi bir örnek teşkil eden bir sanatçı o. Ayrıca İkizler’in haber ve iletişimi temsil eden tarafıyla kendisini sadece sanatçı kimliği ile değil siyasal düşünceleri ve dikkat çeken söylemleri ile de ifade eden bir sanatçıydı. Ününü belli bir yaştan sonra tamamen hayvan hakları için kullanarak medya aracılığı ile insanlara hayvan hakları konusunda önemli farkındalık yaratmayı başardı. Özel hayatında ise Ay’ın 7.ci evde İkizler olması sebebiyle ilişkilerinde de iletişime çok önem verdiğini söyleyebiliriz. Ve bunu kaybettiği anda maceracı ve değişken tarafıyla hayatında başka bir yöne kolayca geçerek 4 kez evlilik deneyimi yaşamasından anlayabiliyoruz.

YENGEÇ; Dua Lipa

Genç, başarılı ve dinamik Dua Lipa ise Ay Yengeç yerleşimi ile dışarıya verdiği görüntüden farklı içsel kaynakları olan diğer ünlülerden bir tanesi. Öncelikle Ay Yengeç burcunda çok güzel bir yerleşimdir çünkü kendi yönettiği burç olması dolayısıyla duygusal olarak güçlü ve sağlıklıdır. Besleyen, duygusal, milliyetçi, nostaljiyi seven bir tavrı olur Ay Yengeçlerin. Ve ailesine düşkünlükleri ile en çok dikkat Ay burcu yerleşimidir. Dua Lipa’nın da iş hayatında bile ailesi başrolde ve ne kadar ünlenirse ünlensin ailesini asla geri plan itmiyor. Menajerliğini babası yapıyor. Kız kardeşini de kariyeri konusunda çok fazla destekliyor. Ayrıca Arnavut asıllı şarkıcı memleketi ile ilgili paylaşımlar yapıp, sık sık vatanını ziyaret ederek sadece ailesini değil memleketine de bağlılığını sürdürüyor.  

ASLAN; Monica Belluci

Işıl ışıl parlayan ve aurası ile en çok dikkat çeken Dünya’nın en güzel kadınları sıralamasında hatrı sayılır bir yere sahip olan Monica Belluci ile devam ediyoruz. Tutkulu, eğlenceli, özgüvenli, güçlü manyetik enerjisi olan ve ruhu alkış isteyen bir Ay Aslan o. Her ne kadar hukuk okusa da sahne de olma dürtüsü baskın gelip kendisini bambaşka bir meslekte bulması pek şaşırtıcı değil. Oynadığı rollerde de Aslan burcu izlerine rastlamak mümkün. Antik Mısır tanrıçası Kleopatra rolünü çok fazla canlandıran kişi olsada, Belluci performansıyla rolün tam hakkını vermişti. Ne de olsa Aslan Kraliyeti ve hükümdarlığı temsil eden bir burç ve Belluci ruhunda olanı bu rol ile çok güçlü bir şekilde içsel olarak yansıtma fırsatı yakaladı.      

BAŞAK; Madonna

Sahnelerin ihtişamlı, öncü ve çılgın kraliçesi Madonna! Tipik bir Aslan burcu özelliği gösteren ve hayatında özellikle de sahnede ihtişamı ve etkileyiciliği kullanan Madonna’nın Ay burcu Başak. Bu yerleşim kesinlikle onun başarısını açıklayan önemli bir gösterge. Çünkü sahne de olmak ve alkış almanın arkasında çok fazla çalışma ve mükemmelliyetçi bir bakış açısı yatıyor. İşini bu kadar ciddiye alıp çok titiz çalışmasının ardında ise eski başarısının altında kalmamak ya da gözden düşme gibi endişelerde muhtemelen ona eşlik ediyor. Erken yaştaki anne kaybı ise ona daha çok duygusal tarafı bastırıp, özel hayatı geri plana itip tamamen iş odaklı bir tavır getirmiş. Tüm bunlar onu başarılı kıldı mı? Evet! Ama buzdağının görünmeyen tarafındaki hassasiyetleri efsane bir isim olurken ne gibi bedelleri ödediğini açıklıyor.

TERAZİ; Leonardo Di Caprio

Sinema Dünya’sının en yakışıklı aktörlerinden Dicaprio’nun Ay burcu Terazi. Ay’ının bu yerleşimi çok fazla ilişki odaklı olduğunu ve hayatında bir ilişki olmadan yaşayamadığını gösteriyor. Bir de sevgililerinin Dünyanın en güzel kadınları olması da çok güçlü estetik algılarının olduğunu ve kişisel bakımına önem vermeyen bir kadınla birlikte olamayacağını da belirten önemli bir gösterge! Ayrıca güçlü Terazi yerleşimleri kendisinin de Dünya’nın en güzel 50 insanı arasına girmesini açıklıyor. Güzellik ve estetik konularına ek olarak Terazi burcunun temsil ettiği kavramlardan en önemlisi adalettir ve Leonardo Di Caprio’nun annesinin avukat olması pek şaşırtıcı sayılmaz. Ayrıca seçici bir tavrı ile hep iyi filmlerde oynamıştır. Sadece çok fazla filmde oynamak değil de kaliteli işlerde yer almak onun iş konusundaki tavrının Terazi’den nasıl etkilendiğini açıklıyor.

AKREP; Will Smith

Mars ve Plüto yönetimindeki Ay burcu Akrep olmayı taşımak pek kolay değildir. Sıradaki ünlümüz Will Smith’in hayatında bu konumun nasıl cereyan ettiğini inceleyelim. Ay burcu Akrep kişileri tutkulu, derin, güçlü dönüşümler geçiren ve cinselliğe düşkünlükleri ile ön plana çıkan kişilerdir. Sevdiklerini de ölümüne sahiplenmeleri bu derin ve tutkulu sevgi anlayışlarından gelir. Yakın zamanda bunun bir örneğini bize Oscar ödüllerinde yaşattı. Eşinin hastalığı ile dalga geçen Chris Rock’a attığı tokatı günlerce gündemden düşmedi. Bir diğer önemli konu ise cinselliğin hayatlarında önemli bir yer tutmasıdır. Bunu da eşiyle yıllar süren evliliklerinin sırrının açık ilişki de yattığını açıklayarak yine bizlere Ay burcunun etkisinin hayatları nasıl etkilediğini açıklamak adına önemli bir örnek teşkil etti

YAY; Freddie Mercury

Efsane bir isim olan Freddie Mercury ile Ay burçlarımızı incelemeye devam edelim. Ay burcu Yay olan Mercury burcunun sembolize ettiği bütün özellikleri taşıyordu. Ay Yay burcunda İyimser, motivasyonu yüksek, özgürlükçü ve vizyonerdir. Freddie’nin de özellikle vizyonu zamanın çok ötesindeydi. Öyle ki Bohemian Rhapsody ile klasik rock formuna, opera esintileri katarak inanılmaz bir harmoni çıkardı. Denenmemişi denemek ve güçlü keşfetme arzusu müzik dünyası için yepyeni kapılar açtı. Ayrıca Yay burcu bilgiyi de temsil eden bir burçtur. Yine çocukluktan itibaren aldığı eğitimler arasında tasarımın bulunması çılgın sahne kıyafetleri hazırlamasına ve bu alanda da yenilikler getirmesine sebep oldu. Bilgi aşığı Mercury’in de astrolojiyi çok önemsediğini ve isminin de Merkür gezegeninden geldiğini ve grup logosunu bile grup üyelerinin burçlarından kendisinin tasarladığını belirtmeden geçmeyelim.

OĞLAK; Brad Pitt

Haritasını incelediğimde Ay Burcu’nun Oğlak olmasına çok şaşırdığım bir isim Brad Pitt. Kontrollü ve duygulardan uzak bir yerleşimdir Ay Oğlak. Bunu çok fazla yansıtmamasının sebebi ise Ay’ına tam kavuşum yapan Venüs’ten kaynaklanıyor. Çünkü Venüs, Ay’ın bu ciddi yerleşimine zarif ve diplomatik bir etki katıyor. Tabi hayatını ve kariyerini inceleyince Oğlak tarafının ona nasıl hizmet ettiğini de gördüm. Dövüş kulübü, Kardeş gibiydiler gibi filmleri canlandırabilmek için duygusal olarak zayıf olmamak kendisine avantaj sağlamış olmalı. Ayrıca Oğlak yerleşimi disiplinli, çalışkan, mantıklı olduğunu gösteriyor. Bir de gündemdeki son açıklaması ile ‘Kariyerinin son virajında’ olduğunu belirtmesi tipik bir Ay Oğlak olarak gerçekçi tarafını da vurguluyor.

KOVA; Prenses Diana

Evet çok çok özel bir isim ile devam ediyoruz. Sıra herkesin sempatisini kazanmış bir isim olan Prenses Diana da! Prenses insancıl, naif tavırları ve yüzündeki masum ifadesiyle sadece ülkesinde değil tüm Dünya da sevilir bir isimdi. Aynı zamanda marjinal ve sıra dışı tavrı ile de dikkat çekiyordu. Kraliyet’e meydan okuyan söylemleri ve kural tanımaz halleri tabi ki Ay Burcu’nun Kova oluşundan kaynaklanıyordu. Ay burcu Kova yerleşimi özgürlüğüne çok düşkün olan insanlarda görülür. Geleneksel yapıları dönüştürmekle ilgili çok fazla dürtü duyarlar. Prenses Diana da Kraliyetin halka soğuk duruşunu değiştiren, onlarla birebir iletişim kuran tavrı ile birçok kalıbı yıkan isim oldu. Ve kraliyet hayatı resmen Diana’dan önce ve Diana’dan sonra olmak üzere ikiye ayrıldı.

BALIK; Audrey Hepburn

Zarafeti, güzelliği, asaleti ile ikon bir isim olan Audrey Hepburn’ün Ay burcu Balık. Hayatında çok fazla fedakarlık ve kayıp teması olan Hepburn’ün ayrıca Balığın narin, yardımsever, vizyoner ve hayalperest tarafları ile dikkat çeken bir isim. Başarısı ise kesinlikle ünlü olmadan önce geçirdiği tüm zorlu hayat koşullarını geleceğe umutla bakmaktan vazgeçmemesi ve hayalleri ile birlikte mucizelerin varlığına inanmasından ileri geliyordu. Düşünün ki babası tarafından bir yaşındayken terk edilmiş ve çocukluğu savaş ve hastalık ile geçmiş bir yıldız o. Ve ‘her şey mümkündür’ bakış açısı ile kendi hayatını yoluna koyduktan sonra diğer insanlara da Unicef aracılığı ile ışık oldu. O sadece sesi, yetenekleri ve Balığın yöneticisi olan Neptün’ün getirdiği o büyük şöhreti ile değil ‘’kanatsız melek’’ adıyla anılan hassas bir sanatçıydı.  

PINAR KANBAK

@pinarla_astroloji

More from Deniz Çakmakçı
Gelecek Nesillere Yaşanabilir Bir Dünya Bırakmak İçin Ne Yapmalıyız?
İçinde yaşadığımız çağ üretim, tüketim ve israf çağı. Bizler de yarınları düşünmeden...
Read More
Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir