İSTANBUL MODA HAFTASI BACKSTAGE’İNDEYİZ

Modellerin defileye hazırlanma sürecini yakından takip edebilmek, saç ve makyaj yapılışlarını yakından görebilmek için DB Berdan defilesinin backstage’ine girdik …

Bu sene MBIFW her sene tercih ettiği mekan olan Antrepo’larda konum olarak yerini daha geniş ve daha sakin bir şekilde ayarlamış bu şekilde hem makyaj hem saç hem de modellerin kıyafetlerini giydikleri mekanlar oldukça rahattı.

Bedeninle Gurur Duy mesajını içeren, kendinden ve bedeninden emin bir kadın konseptini vurgulayan defilede modeller her yönden kışın rehavetinden arınmış, yazı pastel pembe, mavi ve yeşil tonlarıyla kucaklayan ve adeta birer oyuncak bebek görünümüne sahip bir konsept ile karşımıza çıktı.
Makyajda KUM Agency ekibi MAC Cosmetics sponsorluğunda yine çok farklı bir konsept çıkarmıştı.
Gözlerde mavi ve beyaz akrilik boyalar kullanıldı, dudaklarda ise MAC’in ünlü şeker pembesi rengi olan  Candy Yumyum kullanıldı.

mbifw db deniz berdan

Dudağın kenarında metal simli bir efekt vermek için aslında göz için kullanılan MAC Superstick Liquid Eyeliner kullanıldı.  Noctural rengi ile kontür çizdiler.
Yanaklardaki yuvarlak efekti her makeup artist’in aynı oranda ve düzende yapabilmesi için ruj kapağını şablon olarak kullandılar. Yanaklara muntazam ve sevimli bir yuvarlak hat oluşturup içini boyadılar.

Saç tasarımında Neo Saç Tasarımcıları kocaman bir çanta içerisinde şeker pembesi ve mavi örgü postiş saçlar getirdiler.

Her modelin saçında tepeden iki ayrı topuz yapıp bu hazır örgüleri topuzun etrafına doladılar ve sonuç tam da istenilen oyuncak bebek görüntüsünü verdi.

Her zaman renkli baskıları kullanmayı tercih eden tasarımcı Deniz Berdan, bu yılda bizleri şaşırtmadı. Moda Haftasının ilk gününde renkli ve heyecanlı defile şovuyla tüm beklentileri karşıladı ve harika bir deneyim yaşattı.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.