Dikkat Dağınıklığı ve Hafıza İçin Yeni Keşif: Ceraboost

Fiziksel yorgunluk çabuk anlaşılır, oysa zihinsel yorgunluğu tespit etmek zordur. Dikkat gerektiren işler, sınav ya da toplantılar öncesi uzuvlarınızın ağırlaştığını, gözlerinizin sarktığını, enerjinizin tükendiğini hissediyorsanız, zihinsel yorgunluğa veya tükenmişliğe doğru gittiğinizi fark edemeyebilirsiniz. İşte şimdi sizleri tanıştıracağım bir içerik var ki bu sıkıntıları azaltmada yükselen bir yıldız, bayanlar baylar karşınızda Ceraboost…

Yüzyıllardır antik dünyanın en büyük gizemlerinden biri sayılır American Ginsengi bitkisi. Bu bitkiden yüzlerce değerli madde elde edilir ama özellikle “Ceraboost” en ama en dikkat çekici olanıdır.

Panax ,Yunanca “Her şeyin iyileşmesi” anlamına gelen panakeia kelimesinden türemiştir. Anlayacağınız her şeyin iyileşmesi köklerinden gelen Panax Ginseng bitkisi ve ondan izole edilerek elde edilen Ceraboost da, bir çok iyi gelen özelliğe sahiptirler. Özellikle Ceraboost’un günümüzde dikkatini, hafızasını, bilişsel gücünü artırmak isteyen, stres seviyesini düzenlemek isteyen her yaştan, herkesin radarında olması gerekir.

Ceraboost’un üretimi Amerikan Bağımsızlık Bildirgesi’nden çok daha eskilere dayanıyor. Kullanımı Kuzey Amerika sömürgeleştirilmeden çok önce, çeşitli Kızılderili halkları ginseng’i tıpta kullanıyordu. Büyük Göller bölgesindeki Meskwaki halkı Panax Ginseng Ceraboost için, “her derde deva” derdi. Hatta Kızılderililerde Şifalı Bitkiler kitabının yazarı Daniel Moerman, Panax Ginseng’ i Ceraboost’u tanımlarken “Çocuklar ve yetişkinler için evrensel bir çare” diye yazmıştı.

Ceraboost’u düzenli kullanmak ne işe yarar?

Hiper aktiviteyi kontrol etmeye, strese dayanıklılık ve yorgunluğun önlemeye, stres hormonu düzeylerini yani HPA miktarının aktivasyonunu azaltır. Beyin fonksiyonlarının tamamına iyi gelir, dikkat ve hafızayı kısa bir sürede yardımcı olur. Beyindeki antioksidan enzimleri ve glutatyon seviyelerini düzenler. Bağırsak mikrobiayatasını iyileştirir, sağlıklı bir kardiyometabolik değişim başlatmaya yardımcı olur.

Stres yönetimini öğrenin

Günlük bir rutininiz olsun
Günlük bir programa sahip olmak, zamanınızı verimli kullanmamıza ve kontrolün daha fazla elimizde olduğunu hissetmemize yardımcı olabilir. Düzenli yemek, aile üyeleriyle vakit geçirmek, egzersiz yapmak, günlük işler ve diğer eğlence aktiviteleri için zaman belirleyin.

Bol bol uyuyun


Yeterli uyku almak hem beden hem de zihin için önemlidir. Uyku vücudumuzu onarır, rahatlatır, gençleştirir ve stresin etkilerini tersine çevirmeye yardımcı olabilir.
Mümkünse uyku alanınızı sessiz, karanlık, dinlendirici ve konforlu bir sıcaklıkta yapın.
Uyumadan önce televizyon, bilgisayar ve akıllı telefon gibi elektronik cihazların kullanımını sınırlayın.

Düzenli egzersiz yapın


Düzenli günlük egzersiz stresi azaltmaya yardımcı olabilir. Bu, yürümenin yanı sıra daha yoğun egzersizi de içerebilir.

More from Gözde Atakoğlu
MAKYAJ FIRÇALARI NASIL TEMİZLENİR?
Makyaj fırçalarını nasıl ve neyle temizlemek gerektiğini biliyor musunuz?
Read More
Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir