DETOKS GÜNLÜĞÜ: 2. GÜN

NEREDE KALMIŞTIK?

Detoksa başladığımın ilk gecesi serumluk olunca, ertesi gün bu işi bırakmaya kararlıydım. Sabah erken Life Co’nun doktoruyla konuşmaya gittim, doktorun bana, -tamam o halde size fazla gelmiş bırakın diyeceğini düşünürken, bana bu genelde tüm hastalarımızdan beklediğimiz  tepkiler demez mi? Meğer baş ağrısı, mide bulantısı, karında burulmalar, diyare, halsizlik, yorgunluk ve mutsuzluk beklenen tepkilermiş. Bu kadar yoğun yaşamamak için ön hazırlık yapmak gerektiğini en azından kahve ve hayvansal gıdalar gibi asidik yapılardan en az 1 hafta uzak durmak gerektiğini söyledi. Devam edin dedi bana, bu akşama daha iyi hissetmeye başlayacaksınız. Etrafımdaki herkes arınma sürecine girdiğimi ertesi güne daha iyi hissedeceğimi , sabretmem gerektiğini söyleyince ben de onları dinlemeye karar verdim.

Tamamı çiğ sebzelerden akla hayale gelmeyecek tarifler çıkabiliyor, mesela kabağı yumuşatmak için sadece sirke veya limon suyu kullanmaya ne dersiniz?

Gün içerisinde aynı şekilde beslenmem devam etti, öğlen vakti Saf Mutfak’tan çıkan tamamı çiğ yemeklerimizden başka çiğnemeli bir aktivitemiz yoktu. Bu arada o çiğ tabakları ayrıca anlatmak istiyorum, Saf Mutfak’tan çıkan tabaklar gerçek anlamda çok başarılı, mesela bir kabak spaghetti yedim, dillere destan, eve döner dönmez de hemen yapıp evdekilere de yedirdim, hatta misafilerime bile. Çiğ kabak bu kadar mı lezzetli olur inanamazsınız, peki ya tofu peyniri ile doldurulmuş pancar ravioli. Sebzeleri farklı şekillerde kullanmak hayal gücünüze kalmış, Saf Mutfak bunu en iyi şekilde yapıyor, yediğiniz her lokmanın size kendinizi iyi hissettirmesi ve sizi yukarı çekmesinin ne kadar önemli olduğunu anlıyorsunuz, gerçekten de ne yersek ona dönüşüyoruz. Depresyonlarımızı tetikleyen de yediklerimiz, mutluluğumuzu da… Bu arada kabak spagetti tarifini, detoks sonrası isimli yazımda paylaşacağım, merak edenlere duyurulur…

İkinci gün yine aynı saatlerde baş ağrısı artmaya başladı, bu sefer susuz kulamamak adına önerilen miktarlarda sebze suyu ve bitki çayı tüketmeye dikkat ettim. Bu arada sadece yediğimiz içtiğimiz değil, detoksla toksin atımını hızlandıran, destekleyen başka aktivitelerde yapmanız öneriliyor. Her gün 20 dakika burundan oksijen almanız, ayrıca İnfrared Sauna’ya girmeniz  ve  TurboSonic denen  aleti yapmanız öneriliyor. TurboSonic vücuttaki kasları titreşimle çalıştıran bir alet. Oldukça kuvvetli. Kasların erimemesi için astronotlara uygulanan bir tedavi. Ayrıca bir de sizi baş aşağıya tutmaya yarayan İnversiyon aletini de günde birkaç dakika kullanmak gerekiyor. Gergin kasların rahatlamasına, yer çekimi etkisinden kurtulduğu için bel ve boyun ağrılarının hafiflemesine ve elbette kan dolaşımının hızlanmasına fayda sağlayan bir alet.

Oksijen bölümü… 20 dakika boyunca saf oksijeni burundan solumanız isteniyor. Bunu yaparken ayrıca sebze suyunuzu içebilir veya benim yapmayı tercih ettiğim gibi özel bir gözlük sayesinde retinanıza güneş ışığını toplayarak, ışığın iyileştirici pozitif gücünden faydalanabilirsiniz.

Tülin’le beraber hepsini yapmaya çalıştık, ayrıca sırt masajı da aldık. Yolunuz düşerse Life-Co’nun başarılı masözü Emine Hanım’a mutlaka bir uğrayın derim.  Gelmiş geçmiş en iyi masaj deneyimim kendisiyle oldu desem yalan olmaz. Bize gelince hala o bahsedilen iyi hissedeceksiniz vaatlerini pek hissedememiştik ama bir gün önceye nazaran çok daha iyi olduğumuz bir gerçekti.

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.