HER DERDE DEVA : AROMATİK SULAR

IMG_2177

l litre su içerisine atılan limon ve salatalık dilimleri… Ben c vitamini zengini maydanoz da ekliyorum. Özellikle göbek çevresindeki yağlardan kurtulmak ve su içmekte zorlananlar için önerilen bu içeceğe kimileri detoks içeceği diyor ben ise ‘aromatik su’ demeyi tercih ediyorum. Detoks çok popüler bir tabir ancak ben bu tarz sular için detoks kelimesini kullanmayı sevmiyorum.

Sadece bu tarz suları içince detoks yapılmıyor zaten. Benim tabirimle ‘aromalı sular’ sıvı tüketimimizi gün içerisinde çay, kahve, gazlı içecekler ya da meyve sularına kaydırmamak için,  su içme alışkanlığı edinmemiş yada su içmeyi sevmeyenlerimiz için gerçekten işe yarıyor. Bu aromatik su karışımları ile gün boyu hem açlık ataklarına karşı savaşalım, hem iyi ve arınmış hissedelim hem de cildimizin iyileşmesini sağlayalım.

Yaşamımızı sürdürmemiz,hayatta kalmamız için en önemli ihtiyacımız olan su, her gün yeni bir faydasıyla bizleri şaşırtmaya devam ediyor. İçine kattıklarımızla daha da özel ve etkili bir hal alan ayrıca çok daha fazla içtiğimiz aromalı suların, sindirimden bağışıklık sistemini güçlendirmeye, cilt parlaklığından akneyle savaşa, kilo kontrolünden sakin hissetmeye kadar birçok konuda, fiziksel ve ruhsal olarak sağlığımızı olumlu yönde etkiliyor.

IMG_2183
1lt su içerisine limon, salatalık dilimleri ve maydanoz yaprakları ekleyin, isteğe göre buz da eklenebilir. Normalden en az 3 -4 bardak daha fazla su içeceğinizi garanti ediyorum

Bu özel aromatik su karışmalarını, dilerseniz mevsime ve damak zevkinize göre seçeceğiniz elma, havuç, zencefil, nane, portakal dilimleri gibi pek çok tat ve besin öğesi ile zenginleştirebilir ve değiştirebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir