Cilt Bakımının Ezber Bozan İkilisi İle Tanışın!

Protinol teknolojisini hiç duydunuz mu? Ne işe yarar biliyor musunuz? Duyduktan, öğrendikten sonra çok etkileneceğinize eminim zira dünyada sadece Avon’a özel patentli olan bir teknoloji bu. Öyle her yerde karşınıza çıkacak cinsten de değil. Gerçekten özel.

Cilt bakımında çığır açan, oldukça yenilikçi ve etkili bir özelliğe sahip. Kısaca ne yaptığını özetleyecek olursam; ciltte doğal olarak bulunan ve yıllar içerisinde doğal olarak azalan Tip 1 ve Tip 3 kolajeni destekleyerek çalışıyor, kısa sürede (gerçekten kısa bir süre bununla ilgilitest sonuçları da mevcut)cildin güçlenmesine ve can sıkıcı yaşlanma belirtilerinin azalmasına yardımcı oluyor ve sadece Avon’un Anew serisine ait Power serum ve Power göz çevresi kreminde bulunuyor.

Cilt bakımında Avon’un ezber bozan bu ikilisini ve çığır açan Protinol teknolojisini bir de Estetik & Klinik Dermatoloji Uzmanı Dr. Zoya Diwan’dan dinleyelim istetik. Biz sorduk o da tüm detaylarıyla yanıtladı…

Estetik & Klinik Dermatoloji Uzmanı Dr. Zoya Diwan

Avon Anew serisinin muhteşem ikilisi; Renewal Power serum ve Renewal Power göz çevresi kremi

Protinol teknolojisinin önemi nedir ve nasıl çalışıyor?

Ben kanıta dayalı tedavilere ve kremlere inanıyorum, bu yüzden 20 yıllık araştırma geçmişine sahip Protinol™ teknolojisini öğrenmek beni gerçekten heyecanlandırdı. Protinol™ teknolojisi, Avon tarafından formüle edilmiş ve patenti alınmış, özel bir bileşendir ve tip I ve tip III   ikili kolojen desteği ile cildi yenileyerek cildi bebek ciltlerinde bulunan optimum orana yaklaştırır. Kliniğimde yakın zamanda yapılan bir denemede, katılımcılar göz çevresindeki ince çizgiler ve kırışıklıklarda ortalama %10’luk bir azalma gördüler – bir hasta ise ince çizgilerinde ve kırışıklıklarında %52 oranında muazzam bir azalma gördü!

Bu ürünler neler vaat ediyor?

Avon Anew Renewal Power Eye Cream, ışık difüzyon teknolojisi ile göz çevresindeki tüm kusurları yok ederek aydınlatır, göz çevresindeki şişkinliği azaltır, göz çevresindeki cildin taze ve dinlenmiş görünmesine yardımcı olur, yoğun bir şekilde nemlendirir ve önemli ölçüde pürüzsüzleştirerek çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltır. Avon’un Anew Renewal Power Serum ile birlikte kullanılmak üzere tasarlanmıştır ve göz ve yüz ikilisi, yıllar boyu kaybedilen kolojeni geri kazandırmaya yardımcı olarak cildin daha pürüzsüz, dolgun ve sıkı görünmesini sağlar.

İçerik olarak serum ve göz çevresi kremi arasındaki fark nedir?

Hem Anew Renewal Power Göz Kremi hem de Anew Renewal Power Serum, yıllarca süren kolojen kaybını sadece yedi günde geri kazanmaya yardımcı olmak için Avon’un özel, ödüllü Protinol™ teknolojisini içerir. Bununla birlikte, Anew Renewal Power Göz Kremi, göz altı kusurlarının görünümünü anında iyileştirmek için ışık difüzyon teknolojisi içerirken, Anew Renewal Power Serum, Niacinamide içerir.

Bu ürünleri kimler kullanabilir, kullanmaya başlama yaşı kaçtır?

Bu ürünler her yaş ve her cilt tipi için uygundur.

Protinol teknolojisini kullanırken, birlikte kullanıldığında sorun yaratabilecek yaşlanma karşıtı bileşenler var mı? Örneğin retinoidlerle kullanılabilir mi?

Cilde çok fazla aktif madde yüklememek önemlidir, önce biriyle başlayın ve sonra birbirini tamamlayan diğer ürünleri bir arada ya da farklı zamanlarda kullanın. Protinol kullanmaya gelince, retinollerden ve tonerlerdeki AHA veya BHA gibi aktif maddeler gibi kullanmaktan kaçınmanızı öneririm.

“7 günde 7 anti-aging etkisi” diyorsunuz, bunu destekleyen verileriniz var mı?

Evet, klinik çalışmalarımda katılımcılar göz çevresindeki ince çizgi ve kırışıklıkların sayısında %10’luk bir ortalama azalma gözlemlediler – bir hasta ise ince çizgi ve kırışıklıklarda %52 oranında azalma gördü! Dahası, anketimiz katılımcıların %73’ün daha pürüzsüz bir cilde sahip olduğu gösterdi. Katılımcıların %88’i ürünün sonuçlardan memnun kaldı ve %92’lik büyük bir kısım bu ürünü başkalarına önereceğini söyledi

More from Gözde Atakoğlu
GELİN MANİKÜRÜ’NDE SON MODA
Sevgili gelin adayları , gelin maniküründe en sevilen trendleri sizin için araştırdık…
Read More
Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir