YORGUN GÖZ ALTLARINA SON

30lu yaşlardan sonra cildin kendini yenileme süreci yavaşlıyor ve cilde dolgunluk veren hyaluronik asit miktarı zamanla azalıyor. Bu miktarı her ne kadar besinlerle arttırmak istesek de yeterli gelmiyor ve dışarıdan takviye yapılması gerekiyor.

Son dönemlerde sıkça duyduğumuz gözaltı ışık dolgusu, yanak üstü ve göz altında bulunan o küçük bölgenin ilk gençlik yıllarındaki gibi dolgun görünmesini sağlayan bir işlem. Biz de bu uygulamayı, hakkıyla yapan dünyaca ünlü Alman Dr. Stefan Lipp ile bir röportaj gerçekleştirdik. Gözaltı morlukları ve halkalar için uygulanan “Teosyal Gözaltı Işık Dolgusu” nu siz de yakından tanıyın.

elpjtgqjoeitjdu1qbuswt1ium2-rqobvgg0kwm3j2i
Pek çok yabancı ünlünün göz altı ve dudak üstü dolguları Dr. Lipp imzası taşıyor.

Göz altı morlukları neden oluşur?

Göz altı morlukları ve göz altı halkaları, genetik ve yapısal olarak göz kapağı derisinde pigmentasyon artışına bağlı olarak meydana gelebilir ya da uykusuzluk, düzensiz yaşam biçimi, alkol, sigara kullanımı gibi nedenlerle göz çevresindeki ince damar dolaşımın yavaşlamasına bağlı oluşabilir. Demir eksikliği anemisi, bazı karaciğer ve böbrek rahatsızlıkları da gözaltı morlukları oluşumuna sebep olur.

‘Teosyal Gözaltı Işık Dolgusu’nun ne olduğunu anlatır mısınız? Diğer dolgu maddelerinden farkı nedir?

İsminden de anlaşıldığı gibi göz altında oluşan problemleri gidermek veya azaltmak için sadece bu bölgeye özgü olarak geliştirilmiş, içeriği itibari ile normal dolgulardan birçok konuda farklılık gösteren bir dolgu çeşididir. Hyaluronik asit içeriğinin yanı sıra, 8 amino asit, 3 antioksidan, çinko, bakır ve B6 vitamini ile cildi yeniden yapılandırır.

Teosyal Gözaltı Işık Dolgusu hangi hastalarda kullanılabilir? Erkeklerde de uygulanabiliyor mu?

Özellikle gözaltı morluğu, çukuru ve halkalanması olan kişilere uygulanabilir. Bunun dışında gözaltı dokusunun yeniden yapılanmasını sağlayarak göz çevresinin gençleşmesine, göz altı derisinin yeniden yapılanmasına, gözaltı halkalanmalar ve morlukların azalmasına yardımcı olur. Aynı problemlere sahip erkeklere de başarıyla uygulanmaktadır. 

g4n13gxqeh37lxi1_wptvxj0y9qbb61cogzvu2yqk6u
Uygulamayı yapan doktor kadar, uygulanan ürün markası da önem taşıyor. İlk akla gelen ve iyi sonuç veren ışık dolgusu Teosyal Redensity.

Yan etkileri var mı?

Her enjeksiyon da olduğu gibi morarma ve şişme nadiren de olsa oluşabilir. Bu yan etkiler 3-5 gün içinde kaybolur.

Kalıcılık süresi nedir? Ne kadar sıklıkla tekrarlanmalıdır?

Teosyal Gözaltı Işık Dolgusu’nun etkisi 1 – 1,5 sene sürebilmektedir. Bu süreler kişinin cinsiyetine, yaşına, yaşam koşullarına ve genetik faktörlere göre değişebilmektedir. Tekrar uygulamalar kalıcılık süresini artırmaya yardımcı olmaktadır.    

Hasta sonuçları ne zaman görmeye başlar?

İşlem yapılır yapılmaz sonuç görülmektedir.

İşlem ne kadar sürüyor, uygulamadan sonra kişi hemen işine, normal hayatına dönebiliyor mu?

İşlemin tamamı 15 – 20 dakika sürüyor. İşlem; ince uçlu enjeksiyon veya yan etkileri minimumda tutmak için özel tasarlanmış ucu sivri olmayan yumuşak bir kanül yardımıyla yapılıyor. Teosyal Gözaltı Işık Dolgusu ödem ve şişlik açısından oldukça güvenli. Hastalar uygulamadan hemen sonra sosyal yaşamlarına dönebilirler.

Bu uygulama için en doğru yaş/zaman nedir? 

Doğru zaman; vücudunuzun kuru olduğu ve yorgun hissettiği zamandır. 20 yaşın üzerinde herkes yaptırabilir.

Dr Stefan Lipp’i bulmak zor olabilir. Göz altı ışık dolgusunu İstanbul’da uygulayan bir çok uzman hekim bulunuyor. Bizim favorimiz; Op. Dr. Semih Gök.

More from g_yayinda_g_yayinda
MERHABA, BEN ZEYNEP, BİR OJE KOLİĞİM…
Her an her yerde  renkli tırnaklar, dikkatimi ve ilgimi çekmeyi başarıyor. Her...
Read More
Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir