NEDEN KREM ALLIK KULLANMALISINIZ?

Havaların soğumasıyla beraber bizim için daha doğal, kalıcı ve yoğun makyaj sezonu açıldı demektir. Yüzünüzün daha canlı, taze, sağlıklı ve enerjik görünmesini istiyorsanız, bu yazımda sonbaharda kullanmayı sevdiğim mevsim geçisine ve renklerine uygun krem allıkları neden kullanmalıyız gelin beraber bakalım. 

Krem Allık Nedir? 

Doğal ten makyajını sevenler krem allıklar tam size göre! Krem allıklar yüzde canlı ve doğal görünürler, cildinizi nemlendirirken aynı zamanda  renklendirirler. Kalıcılıkları diğer allık çeşitlerine göre  daha fazladır. Çok kolay uygulanırlar. 

Nasıl Uygulanır? 

İlk olarak temiz ve nemli bir cilde sahip olmalısınız. Çünkü cildiniz ne kadar nemli olursa  makyajınız bir o kadar kalıcı olur.  Cildinizi nemlendirdikten sonra fondöten kullanabilirsiniz. ( Eğer likit fondöten kullanırsanız makyajınız daha kalıcı olacaktır. ) Kulandığınız allık fırçası yardımıyla krem allığınızı alıp tam elmacık kemiğinin altından, hafifçe yan çizerek, yüzün ön kısmına doğru allığınızı uygulayın. Sonra allığınızı çok hafif şekilde ve dağıtmadan yayın. Doğal bir görünüm için alına, şakaklara, çeneye ufak hareketlerle dağıtın.  Krem allıklar  hızlı bir şekilde kururlar. Bu sebeple allığı yüzünüze sürerken uzun süre oyalanmamalısınız! 

Krem Allık Kullanmanız İçin 3 Neden;

1- Krem allıklar genellikle normal ve kuru cilt tipine uygundur. Aşırı yağlı cilde sahip olanlar öncesinde mutlaka matlaştırıcı bir makyaj bazı kullanarak krem allığı uygulayabilirler.

2- Krem allık diğer  allıklardan farklı olarak cildinizde çok  uzun süre kalıcılık sağlar. Gün içinde bir daha sürmeye gerek duymazsınız. 

3- Ciltte çok doğal bir görünüm sağlar ve cildinizi aydınlatır. 

Ten Rengine Uygun Allık Nasıl Seçilir?

Beyaz tenliler için; pembe alt tonlu nude allıklar

Buğday tenliler için;  koyu şeftali ve koyu pembe tonlu allıklar

Esmerler için ; yüz hatlarını belirginleştirecek toprak ve mürdüm tonlarındaki allıklar idealdir. 

Güzellik Yayında Öneriyor

En iyi Krem Allıklar

1

Bu suya dayanıklı allık, ultra hafif, likit benzeri dokusu ile ciltle temas ettiği anda eriyerek topaklanmayan, birikme yapmayan ve gözenekleri tıkamayan pürüzsüz ve satensi bir bitiş sunar. 

Rare Beauty- Stay Vulnerable – Dağılan Dokulu Allık

2

Kremsi ve pürüzsüz yapısı ile yanaklara anında ışıltılı ve doğal bir görünüm verir.

Clinique Chubby Stıck Cheek Krem Allık

3

Nars Liquid Blush, allık koleksiyonunun likit versiyonudur. İpeksi, hafif, doğal bir görünüm ve  ten efekti yaratır. Sağlıkla parlayan cildi ortaya çıkarır.

Nars Liquid Blush

4

Kremsi, harmanlanması kolay, orta düzeyde örtücülük sağlayan bu allık ortaya pürüzsüz, taze ve kalıcı bir doğal sonuç çıkarır. Doğal ve kalıcı bir renk sağlar. 

Mac Creamblend Blush

5

Shiseido Minimalist WhippedPowder Blush, tüy gibi hafif yapıda, uzun süre dayanıklı, yumuşak ve mat bitişli köpük dokulu krem allıktır. Yanaklarda, dudaklarda ve gözlerde kullanılabilir. 8 saat boyunca kalıcıdır. 

Shiseido Minimalist Whipped Powder Blush

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.