BURÇLAR GÖRÜNÜMÜMÜZE NASIL ETKİ EDİYOR?

Yazar: Melis Yamanlar @mire.melo

Yükselenimiz sadece mizacımızı, kendimizi bu dünyada nasıl ifade ettiğimizi değil aynı zamanda fiziksel görünümüzü de anlatır. Astroloji hakkında derin bilgisi olan kişiler karşılarındaki insanın tipinden, konuşma tarzından, kendini ifade enerjisinden Yükselen burcunu tahmin edebilirler. Şimdi fiziki özelliklerimiz açısından Yükselen burçlar neyi anlatır bakalım…

Yükselen Koç 

Penélope Cruz

Ateş elementi etkisinde Yükselen Koçlar atletik ve canlı yapılarıyla dikkat çekerler.

Genelde orta boylu olurlar , ancak uzun boylu Koçlar da vardır. Boyu ne olursa olsun atletik bir yapıları vardır, omuzlar geniş, kalça dardır. Dolgun etli ve kaslı olurlar, kol bacak adaleleri çok güçlüdür bu özellik onları canlı, hareketli ve sportmen yapar.

Yüz yapısı ince ve karekteristik olur, gözler keskin bakışlı, bazen sert, kavisli ince uzun bir burun vardır. Kirpikleri genelde gürdür, alın açık ve çıkıkçadır, dudakları incedir. Kafaları dikkat çekicidir, Koç gibi heybetli bir kafaya sahip olurlar.

Ten rengi buğday ve daha koyu renkte olabilir.Saç rengi  genellikle erkeklerde koyu, kadınlarda biraz daha açık olur. Kadınlarda koyu kızılımsı saçlar olabilir. Saçlar kalın telli, dalgalı hatta kıvırcıktır. Koçlar vücutta baş bölgesini yönettiği için yüz kısmında izlere sahip olmaları mümkündür. Shakira yükselen Koç için en güzel örneklerden biri… Kalçası çok dar değil Ortadoğu ve Latin kanı taşıdığı için ama atletik vücudu ve yüzünün şekli ile yükselen Koç için güzel bir örnek.

Rihanna, Penélope Cruz, Barbra Streisand ünlü yükselen Koçlardan!

Yükselen Boğa 

Cate Blanchett

Venüs etkisinde olan Yükselen Boğa’ların en belirgin özelliği boynudur, boyunları genelde kısa ve kalınca olur. .  Boyundan sonra en çok dikkat çeken şey de tok, kalın sesleridir. 

Orta boylu, etli hatta tıknaz bir bedene sahip olurlar, kilo problemi ile en çok savaşanlar genelde yükselen Boğalardır. Yeme içmeye düşkün oldukları için kilo almaya en yatkın yükselen konumunun Boğa olduğunu söyleyebiliriz. 

Omuz ve gögüs kısmı geniş olur. Yüzleri Venüs etkisi ile güzel olur, yuvarlak bir yüz, ağız, burun, kulaklar, dudaklar etli dolgun iri olur. Yanaklarda gamzeler olabilir, çeneleri kısadır, yüzleri masum ve sakin bir ifadeye sahiptir kızdığı  ana kadar. Gözleri iridir ve genelde koyu renklidir. Teni buğday veya esmerdir. Saçlar siyah veya koyu kestane olur. 

Gigi Hadid Yükselen Boğa için güzel bir örnek, kendisinin Güneş’i de Boğa’da, tam bir Boğa kadını! Yükselen Boğalar içinden gerçekten çok güzel kadınlar vardır, bunlardan biri de efsanevi Rita Hayworth’tur.. Halle Barry, Mariah Carrey, Dakota Fanning, Cate Blanchett da yükselen Boğadır.

Yükselen İkizler

Julianne Moore

Merkür etkisindeki Yükselen İkizlerde en belirgin özellik, ince, uzun, zarif yapısıdır.Orta boylu olanlar bile kesinlikle ince olurlar, ama bu incelik güçsüz çelimsiz demek değildir, aksine son derece çevik, kuvvetli olurlar. Merkür etkisindeki tüm burçların ortak özelliği zerafeti temsil etmeleridir. Örneğin efsane Greta Garbo’un yükseleni İkizlerdir.

Kilo almaya meyili olmayan insanlardır, vücütları kemiklidir ama kemikleri ince ve muntazam olurlar. Yaşladıklarında bile genç görünen bir yapılarıyla en şanslı yükselen konumudur.

Kol ve bacakları bedenlerine göre çok uzundur, boyunları da ince uzundur, elleri de aynı şekilde ince uzun parmakları da inceciktir, sadece eklem yerleri bombelidir. Ağaç gibi süzülen tiplerin çoğu yükselen İkizlerdir.

Yüz erkekte iri kemikli belirgin köşeli, kadınlarda ise üçgen biçimde hoş, zarif ince ve estetiktir. Burun genelde uzuncadır ama muntazam ve incedir , yüzde çiller olabilir. Gözler iri, canlı veya dışa bombelidir, ön dişlerde açıklık olabilir.Kulaklar genelde küçük olur. Dudaklar ince ama güzel şekillidir. Ten pembe, saçlar açık kumraldan koyu kumrala, kestaneye kadar uzanır. Kıvırcık saç olduğu gibi açık kızıl, bakır tonlarında da olabilir. Gözler gri, kahve tonlarında olur. 

Yükselen İkizleri en güzel anlatan kadınlardan biri de Jane Birkin, Michelle Pfeiffer, Amy Adams,  Julianne Moore’dur.

Yükselen Yengeç

Julia Roberts

Yükselen Yengeçler genelde kısa ve orta boyludur. Hatları yuvarlak ve omuzlar biraz düşüktür.Yengeç deyince aklımıza ilk gelen belirgin, iri gögüsleridir, hatta erkeklerde bile gögüs kısmı geniştir. Kadınlarının dekolte kısmı güzel olur. Kadınlarda göğüsler iridir.Küçük kalçaları, belirgin karınları vardır. İlerki yaşlarda en çok yağlanma sorunu yaşayan yükselen Yengeçlerdir.

Yükselen yöneticisi Ay olduğu için açık tenli ay yüzlüdürler, yuvarlak yumuşak yüz hatları vardır. Yüzleri küçüktür, tenleri soluk ve hassastır, dudaklar kalın, çene küçüktür. Gözler genelde renkli olur. Burunları dikkat çekicidir, burun üstünde kemik çıkıntısı olur, burun ucu genellikle sivridir. Çenenin de küçük olmasından dolayı gıdıları çıkar. Saçlar dalgalı açık kumral ve kahverengi tonlarında olur.Elleri de tombul ve küçük olur, parmaklar kısa, yumuşak etlidir, ayaklar da ufak olur.

Yükselen Yengeç’lerden en meşhur olanı elbette Angelina Jolie, Julia Roberts, Cindy Crawford ‘da yükselen Yengeç’in güzel örnekleri. Fakat her şeyi ile tam bir Yengeç yükselen kadını elbette efsanevi Jayne Mansfield! 

Yükselen Aslan

Heidi Klum

Yükselen Aslan insanı orta boydan uzun boya heybetli, kalın kemikli, geniş omuzlu, kuvvetli bir yapıya sahiptir. En önemli özelliği yele gibi görünen saçlarıdır. Omuzlar geniş, kalça omuzlara nispeten dar görünümlüdür. Gözler genelde büyük ve renkli olur, çenede çukur veya çeneyi farklı kılan bir özelliği olur, yüz oval, ten kızılımsı hatta sarımsı olabilir. Saçlar açık renkten, kumrala doğru değişkenlik gösterir, nadiren koyu renkli saçlı veya kızıl renkte yükselen Aslan’da olabilir.

Genelde hoşturlar, dikkat çekicidirler fakat el ve ayak konusunda pek şanslı değildirler. Yüzlerinde ve saçlarında gördüğümüz Aslan görüntüsü,  el ve ayaklarına da yansır. Eller ayaklar sert ve güçlüdür ama görünüm olarak aslan pençesini andırır. Kemikli, etki, eklem yerleri belirgin el ve ayakları vardır. Erkeklerde o kadar dikkat çekmese de kadınlarda eller ve ayaklar çok dikkat çeker.

Yükselen Aslan’ların en meşhuru Marilyn Monroe’dur! Miranda Kerr, Demi Lovato, Heidi Klum, Ava Gardner da Yükselen Aslan.. Ama saçlar dediğimiz noktada Yükselen Aslan’ı en güzel anlatan elbette Blake Lively!

Yükselen Başak 

Eva Green

Merkür etkisinde olanlardan Yükselen Başak, İkizler gibi incelik, zarafet ve narinlik timsalidir. Orta ve uzun boylu olurlar, orta boylu olanlar bile manken gibi gözükür. Detaylarda ufak tefek kusurları olanlar bile genel görünüşü çok güzeldir, bedenleri incelik ve zarafetini kaybetmez. Belleri incedir, esmer ve sıkı bir tene sahip olurlar. Ciltleri pürüzsüzdür.  Yüz hatları geometrik, şekilli ve hoştur sert etkiler alan bir yükselenleri varsa abartılı özellikler ortaya çıkar, iri burun, iri ağız gibi.

Dudakları genelde incedir, ön iki dişi uzun olabilir, sağlıklı beyaz dişlere sahip olurlar. Gözler küçük ama anlamlıdır, elleri de zarif ve güzel olur.

Yükselen Başak da İkizler gibi her daim genç kalmasını sağlayacaktır. Brooke Shields’ın yükseleni Başak’tır. Ayrıca hiç yaşlanmayan güzel yaş alan Olivia Newton John ve Sharon Stone’un da yükseleni Başak burcudur. Marion Cotillard, Charlize Theron, Bella Hadid, Eva Green’de yükselen Başak’tır. Yeni nesilden de yükselen Başak zarafetini en güzel anlatanlardan biri de Emma Watson’dır! 

Yükselen Terazi 

Laetitia Casta

Venüs yöneticiliğindeki ikinci burç Terazi yükselen konumunda insana güzelik ve çekicilik bahşeder. Genel anlamda erkekte yakışıklılık kadında güzellik olarak yansımasını görürüz.

Boy ne kısa ne de çok uzundur, genelde orta boyludur, kemikler düzgündür, hafif etli yapıları olabilir Venüs güzellik ile beraber genelde etli olmayı da getirir. Kiloları ne olursa olsun genelde hep zariftirler. Vücut boy ne olursa olsun orantılı olacaktır. Özellikle Yükselen Terazi yüzde güzellik verir.

Ten genelde beyaz, yumuşak ve hoştur. Yüz yapıları ovalimsidir, yanaklarda gamze veya ben gibi özellik veren bir durumları olur. Küçük bir burun ve güzel dudaklar yüzde en çok dikkat çeken bölümdür. Belirgin kirpikleri vardır, genelde açık renk veya ışıltılı gözlere sahip olurlar, farklı renkte gözler olsa bile çok hoş etkileyici bakışlara sahip olurlar.

Saçlar açık tonlarda düz veya dalgalıdır, doğuştan gelen güzellikleri ilerleyen yaşlarda da onları bırakmaz. Yükselen Terazi kadınları güzellikleri ile anılırlar. Buna en güzel örnek efsanevi güzelliği ile Helena Christensen…

Kate Winslet’te bir yükselen Terazidir. Beyonce, Dua Lipa, Laetitia Casta ve Truvalı helen Diane Kruger’da yükselen Terazi…

Yükselen Akrep

Vanessa Paradis

Mars ve Plüton yönetimindeki Yükselen Akrep’lerdeki çekicilik gizemlilikten gelir. Genel anlamda klasik güzelliğe ve yakışıklılığa sahip değildirler ama son derece çekici olurlar.

Genellikle kısa veya orta boylu ama iri yapıları vardır. Cüsselidirler ve kilo almaya meyilleri olabilir, omuzlar yuvarlak gövdeleri kısa olabilir. Güçlü bir vucuda sahiptirler, kasları iyi gelişmiş ve kuvvetlidir. Göğüs ve kalçalar belirgindir. Bacaklarda biraz eğrilik verebilir.

Ama en belirgin özellikleri gözleri ve bakışlarıdır. Derin anlamlı insanın içine işleyen gizemli bakışları vardır, kaşları da düzgün ve güzeldir. Bu sebeple yüzdeki en güzel yerleri gözleridir. 

Çene belirgin ve kemiklidir, burun çok dikkat çekicidir, Akrep’in sembollerinden biri kartaldır, bu sebeple kartala benzeyen yükselen Akrepler görürüz, gözler parlak, keskin, delici bakışlar, burun ise belirgin kartal gibi sert hatlarıdır.

Esmer ve kızıla kaçan ten ve koyu renk saçları olur. Kuzguni saçlar yükselen Akrep’e özel durumlardan biridir. Saçlar genelde gür olur. El ve ayak yükselen Aslan’daki gibi pek zarif değildir, kartalın pençelerini andırabilir. Diğer su gruplarındaki yumuşaklık yükselen Akrep’te yoktur.

Karizmatik, seksi ve çekici olurlar. Yükselen Akrep’i en güzel anlatanlardan biri Dita Von Teese’dir. Ama Natalie Portman, Diana Ross, Vanessa Paradis ‘de yükselen Akreptir. Size ters köşeye yatıracak bir örnek vermek daha istiyorum Nicole Kidman’da yükselen Akreptir.

Yükselen Yay

Scarlett Johansson

Jüpiter etkisinde yükselen Yay’lar genelde uzunca boya, ince ve düzgün yapıya sahip olurlar. Geniş omuzlarla sportif atletik olurlar. Uzun boylu olmayanları bile sportif ve aktiftirler. Bacak ve kolları gövdelerine göre uzundur. Bacakları en biçimli güzel burçlardan biridir,erkeklerin bile bacakları güzel olur.

Şişmanlamaya ve kas yapmaya meyilli vücütları olur, kadın yükselen Yaylarda kilo artışıkalça kısmında erkeklerde ise göbek kısmında oluşur.

Yüz oval ve ya V şekliden olmakla beraber kemikli değildir, etli de değildir, yüzde hoş bir denge söz konusudur. Burun kalemle çizilmiş gibi düzgündür, dudaklar ince bazen ön iki diş uzunca olur.Yüzde en önemli özellikleri geniş ve açık alınlı olmalarıdır. Yüzde güneşe çıktıkça çil, güneş lekeleri benler belirebilir. Erkeklerdeki alın açıklığı çok belirgin bir özelliktir, bu açıklık alnın ik itarafında daha derindir.

Ten rengi buğdaydan esmere doğru uzanır. Genel anlamda yakışıklı ve güzel olurlar.  Hatları farklı ve farklı milletlerden gelmiş gibi görünür, bu sebeple yabancılara benzerler. Saçlar gürdür, at yelesi gibi düz olabilir. 

Yükselen Yay’a en güzel örneklerden biri Lady Di’dir. Jamie Lee Curtis, Catherine Zeta Jones, Scarlett Johansson, Jessica Biel yükselen Yay’dır. Benim favorim ise her zaman Brigitte Bardot! 

Yüzleri ince uzun veya U harfini andıran çehreye sahiptirler. Çeneleri uzun ve sivri olabilir. Gözler badem göz, bakışlar etkileyici ama bazen donuk ve serttir.Alın geniş açık bazen çıkık olur. Yüzde en belirgin özelliklerinden biri muhteşem elmacık kemikleridir.

Yükselen Oğlak 

Monica Bellucci

Satürn etkisi altında yükselen Oğlak’ların enteresan bir durumları vardır, ruhlarındaki ciddiyetten ve olgunluktan dolayı genç yaşlarında büyük gösterirler, yaş aldıkça hafifleyen ruhları sayesinde gittikçe gençleşirler, Benjamin Button gibidirler.

Genelde kısa ve orta boylu minyon insandırlar, ince ve kemikli bir yapıya sahiptirler. Omuzlar öne eğik, sırttan eğilmiş bir ağaca benzerler. Gögüs yapıları dardır, bacakları kemiklidir, dizler çıkık olabilir.

Yüz klasik anlamda tüm yükselen Oğlak’larda güzel olmasa bile fotojeniktir. Esmer güzellerin çoğu yükselen Oğlaktan çıkar. Koyu renk gözlü, esmer ve koyu renkli saçlı olurlar. Lacivert siyah saçlar simsiyah gözler verebilir. Saçlar kıvırcık olabilir. Yükselen Oğlak kadınları soğuk güzellerdir. Ama güzel olanı gerçek anlamda çok güzeldir. Toprak grubu genelde klasik anlamda güzelleri ve yakışıklı olanları verir.

Terazi ve Oğlak birleşimi güzel kadınların reçetesi gibi.. Güneş Oğlak Yükselen Terazi’de de çok güzel kadınlar çıkarabileceği gibi Güneş Terazi , yükselen Oğlak’da şahane bir güzellik ortaya çıkarır, örneğin Monica Bellucci ve Catherine Deneuve

Megan Fox, Aishwarya Rai,Gisele Bündchen,Naomi Campbell, Sophia Lauren ve asla yaşlanmayacağına emin olduğumuz Jane Fonda!

Yükselen Kova 

Hilary Duff

Satürn ve Uranüs etkisinde olan yükselen Kovalarda genellikle orta hatta çoğu kez kısa boy olabilir. Sıkı etli bedenleri, tıknaz, yuvarlak, dolgun ama biçimlidir.Bazen kadın yükselen Kovalarda belden yukarı ince, belden aşağısı geniş olabilir. El ve ayak bileklerinde boğumlar mümkündür, kovaların çoğunda bacaklarda varis olabilir.

Yükselen Kovaların yüzleri genelde çok hoştur. Kadınların ciltleri çok güzel, kadife gibi yumuşak olur, yüz oval,burun kalkık ve muntazamdır, dişlerde düzgündür. Alın düz ve güzeldir.

Yükselen Kovalar, genelde kumral ve sarışın olurlar, gözler de yeşil, mavi, koyu gri gibi değişik renklerde olur.   Yükselen Kovaların kadını da erkeği de sevimlidir, yüzlerinde bir afacanlık ve sıcaklık bulunur.

Yükselen Kovaların en meşhuru Audrey Hepburn’dur.

Christina Aguilera, Hilary Duff, Kim Basinger, Elle Fanning de yükselen Kova! 

Yükselen Balık

Gwyneth Paltrow

Neptün ve Jüpiter etkisinde olan yükselen Balıklar genelde narin yapıda, ince kemikli orta boylu diyebileceğimiz minyon yapıda olurlar. Kol ve bacaklar boya göre daha kısa omuzları dar olabilir, kalça kısımları düzdür, el ve ayakları muntazamdır. İyicil açı almadığı durumlarda ayaklar büyük, eller tombul küçük, parmaklar kısa ve boğumlu da olabilir.

Jüpiter etkisi ile kilo almaya meyilli yapıları vardır, yaş ilerledikçe kilo problemi artabilir. Neptün’de onları gizemli ve hülyalı derin bakışlı insanlar yapar.

Yuvarlak, hafif ovalimsi yüzlerinde genelde düzgün burun, dolgun dudakları ve yanakları vardır, kulaklar iri kalabilir. Hülyalı bakan gözleri çok güzeldir, hafif çekik gözlü olabilirler. Uzun kirpikleri dikkat çeker, yükselen Balıklar çok sevimli olurlar, kadınları da cazibelidir.

Gwyneth Paltrow, Demi Moore, Adriana Lima, Billie Eilish ve Ashlee Simpson meşhur yükselen Balıklar…

Written By
More from Beril Yilmaz
YARIYIL TATİLİNİ KEYİFLİ GEÇİRMEK İÇİN ÖNERİLER
Bugün itibari ile tatil başlıyor. Hepimizin sosyalleşmeye, dinlenmeye, rahatlamaya ihtiyacımız olduğu bugünlerde...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir