Şubat Ayında Hangi Burcu Ne Bekliyor?

Koç

Şubat ayında çalışma evinizde gerçekleşecek olumlu açı finans konularında daha aktif olmanızı sağlayacak. Hedeflerinizde değişimler yapabilirsiniz. İlişkilerinizi gözden geçirerek, aksayan yönlerini açığa çıkarın. Mesleki çabalarınızın partnerinizle aranızda sorun yaratmasına izin vermemelisiniz. Meslek ve kariyerinizde olumlu pozisyonların içinde olacaksınız. Daha çok çalışıp, daha çok kazanacaksınız. Birçok değişim sizi bekliyor. Aşk hayatınız da canlanıyor. Sağlık gezegeniniz Merkür; 11 Şubat’a kadar Oğlak burcunda daha sonra Kova burcunda ilerlemeye başlayacak. Bu da bize şunu söylüyor: Sinir sisteminizi yormamalısınız. Vitamin ve mineral dengenizi korumalı, uyku düzeninize dikkat etmelisiniz.

Boğa

Sizin için Şubat ayı ciddi bir işe başlamak için uygun bir zaman. Önce yadırgayacağınız ama daha sonra benimseyeceğiniz bir iş teklifi gündem gelecek. Hedeflerinize uygun fırsatları ruhsal evinizdeki  Jüpiter’den alacağınız destekle birleştirebileceksiniz. Sevgili Boğalar, yeni konulara da ilgi gösterirseniz kendinizi yaşamınız boyunca ufkunuzu açacak bir iş potansiyelininin içinde bulabilirsiniz. Fakat, her zamanki eğlenceli yönleriniz sizi bu potansiyele yoğunlaşmaktan alıkoyabilir ve önemli iş fırsatlarını kaçırabilirsiniz. Sizi, daha ciddi olmaya davet etmekte yarar var. Seçeceğiniz arkadaşlarınızın çalışma hayatınızda size fayda sağlayacak tarzda olmalarına dikkat ediyorsunuz. Diğer taraftan takıntılı ve platonik bir aşka da hazır olun. 5 şubatta dolunay Aslan burcunda gerçekleşiyor. Estetik operasyonlarınız için uygun bir dönem olmamasına rağmen, ekonomik durumu uygun olanlar bu tür aksiyonları yurt dışında gerçekleştirme arzusu içine girebilirler.  Bu nedenle, katılacağınız yemekli grup toplantılarınızda konu ile ilgili konuşmalardan etkilenmemeye gayret gösterin.

İkizler

Bu ay; akıllı insanlar dikkatinizi çekecek. Yaratıcılığınızı kullanacağınız alanlarda başarılı çalışmalar yapacak ve çevrenizi yönetmek isteyeceksiniz. Ortak çalışmalar içinde olacağınız kişilerle enerjilerinizi birleştireceksiniz. Bu dönem akademik kariyer yapmaya veya yarım kalan öğreniminizi tamamlamaya odaklanabilirsiniz. Duygusal konulara daha ince bir yaklaşım göstereceksiniz. Yanlış ilişkiler yaşamak istemiyorsanız, zamanı ve kişileri doğru seçmelisiniz. Size zaman kaybettirecek birlikteliklerden kaçınmalısınız.  Hangi ortamda olursanız olun inanılmaz bir aşk enerjisini üzerinize çekiyorsunuz. Sağlık Gezegeniniz Plüton,  sekizinci evinizde bulunuyor. Mars ise kişisel evinizde ilerlemeye devam ediyor. Bunlar da bize gösteriyor ki; kendinizi özgür hissettiğiniz müddetçe iyi hissediyorsunuz.

Yengeç

Bu ay meslek ve kariyerinizle ilgili idealleriniz ve istekleriniz ön planda olacak. Hedefleriniz sizi yönlendirmeye başlıyor. Bu süreç içerisinde parasal konulardaki aktiviteleriniz ile duygusal konularınızı bir arada dengeli olarak götürebilmelisiniz. Duygularınızla ilgili “ben bilirim” tavrı partnerinizi öfkelendirecektir. Hatta partneriniz ilişkinizi geçici bir süre için dondurabilir ve sizi duygusal anlamda incitebilir. İlişkilerinizde kalıcılık beklerken, yaşam standardı olarak yüksek olanaklara sahip ilişki fırsatları kolluyorsunuz. 5 Şubat’ta dolunay Aslan burcunda gerçekleşiyor. Yani, kişiliğinizle ilgili takıntılarınıza dikkat etmeli ve ilişkilerinizde hayalleriniz yüzünden çatışmalara neden olabilecek konulardan uzak kalmalısınız. Olumsuz sonuçlarla karşılaşmak istemiyorsanız, dikkatli olmanızda yarar var. Günlük yaşantınızı planlayarak hareket etmek size iyi gelecektir. 

Aslan

Bu ay hedeflerinizle ilgili heyecanlarınız ön plana çıksa bile oto kontrolünüz sürekli olarak sizi tetikte tutacak. Arkadaşlarınızla yürüttüğünüz bir proje varsa sonuç alacaksınız. Sevdiğiniz insana karşı hoşgörülü bir tutum içinde yaklaşırken, bu tavırlarınız özgürlüğünüzü teslim etme anlamına gelmemeli. “Özgürlük” ve “hoşgörü” duygularını dengede tutarak da çok güzel bir aşk yaşayabilirsiniz. Fakat, özgürlükçü davranacağım diye de partnerinizin masum isteklerine karşı kırıcı olmayın. Tanışacağınız kişilerin çevreleri sizin için önemli, bunu unutmayın. Bu ay Satürn yapacağınız tüm işlerde sağlam bir şekilde ilerlemenizi sağlayacak. 5 Şubat’ta dolunay Aslan burcunda gerçekleşiyor. 20 Şubat’tase dolunay Kova burcunda doğuyor. Ayın ilk günlerinde ayaklarınızı ve karın bölgenizi üşütmemeli, cinsel organlarınızı dış etkenlere karşı korumalısınız. Ayın ikinci yarısı ise yüzünüzü ve başınızı korumalısınız. Değişen hava koşulları sizi olumsuz etkileyebilir.

Başak

Bilmediğiniz konuları araştıracak, İstekleriniz konusunda hırsınızı ve gücünüzü birleştirmek için enerjinizi yoğunlaştıracaksınız. Akıllı ve güçlü kişilerle tanışabilir, mantıklı işleri beraberce yapabilirsiniz. Gelir kaynaklarınız artıyor. Size gelecek öneriler, bilgi dağarcığınızın artmasına neden olacak ve önünüzü açacak. Bu ay alışkanlıklarınız konusunda dikkatli olmalısınız. Yine dönem ihmal ettiğiniz ilişkilerinizi düzeltebilirsiniz. Satürn sağlık evinizde ilerliyor. Yakınlarınızın birinin sağlık sorunları ile ilgilenebilirsiniz. Özellikle yaşlı kişilerin problemlerini çözümlemek size manevi açıdan da iyi gelecektir. İç dünyanız çok zengin. Aşka dair duygularınızın her zamankinden çok daha yoğun olacağını bilin. Partnerinizle ilgili aranızda netleştirmeniz gereken sorunlarınız için hala zamanınız var. Geçen aydan kalan olaylara çözüm getireceksiniz. 5 Şubat’ta dolunay Aslan burcunda. Bu da bize gösterşyor ki; kalbiniz ve kan dolaşımınız sorun yaratabilir. Dişler, dizler, kemikler bu ay dikkat edilmesi gereken organlarınız. Ayrıca cildinize özen göstermeli ve ayak bileklerinizi korumalısınız. Uyku düzeniniz önemli.

Terazi

Bir amaca yönelik çabalarınızda takıntılarınızın payı çok fazla olacak. Bu nedenle düşündüğünüz şeyleri uygulamaya koymadan önce ayrıntılı bir analiz yaparak, artı ve eksileri birer birer tartmanız gerekiyor. İsteklerinizdeki artış, duygularınız ve kendi doğrularınız paralelinde önem kazanacak. 5 Şubat’ta dolunay Aslan burcunda gerçekleşiyor. Yani bu ay sağlık evinizde Neptün’den olumlu bir destek alıyorsunuz. Eğlence yaşamınız nedeniyle rahatsızlıklar yaşayabilirsiniz. İstemediğiniz halde vücudunuz yağlanabilir ve kan değerleriniz bozulabilir. Dişleriniz ve kemikleriniz için güçlendirici vitaminlerinizi almalısınız.

Akrep

Ruhsal anlamda kendinizi güçlü hissedeceğiniz bu ay, eğlenceli ve sizi oyalayan olayları gündeme getirecektir. Güçlü kişilerin desteğini üzerinizde hissedecek ve onlarla ilişkilerinizi olumlu tutmayı başaracaksınız. Ayın ilk günlerinde sosyal yönleriniz ortaya çıkacak. Yolunda gitmeyen sosyal ilişikleriniz yön değiştirecek, şimdiye kadar fark etmediğiniz detaylar önem kazanacak, ilişkinizi ve kendinizi sorgulayacaksınız. Yanlış dostluklar biterken, akabinde başlayan yeni dostluklardan çok şey kazanacaksınız. Özellikle, size yeni bir prestij kazandıracak olaylar yaşayacaksınız ve yeni çevrelerde eskisinden çok daha mutlu olduğunuzu göreceksiniz. Sosyal ve aşk evinizde ilerleyen Neptün aşk konusunda sorunlar getirecek bir dikkatsizlik yaratabilir. Ani başlayan cinsel çekimler ve sonradan pişman olacağınız aşk ilişkileri istenmeyen hamilelik gibi durumları beraberinde getirebilir. Dikkat!

Yay

Bu ay paraya ve lükse olan merakınız sizi daha çok çalışmaya yöneltecek. Çalışmanızın karşılığını alacağınız işler yapmak istiyorsunuz. Çevrenizde de sizin bu konudaki hırslarınıza eşlik edebilecek kişiler arayacaksınız. Kariyerinizle ilgili olumlu gelişmeler içinde olacaksınız. Girişimlerinizle ilgili patronların gözüne gireceksiniz. Rutin işleriniz ve gündelik çalışmalarınızda cesur ve akıllıca atılımlar yapacaksınız. Entelektüel arkadaşlarınızla yaptığınız ortak çalışmalar ses getirecek. Yurt dışına bir seyahat söz konusu olabilir. Karşınıza çıkan bir kişiden etkileneceksiniz. Onunla ortak alanlarınızın olması, sizi ona daha çok yaklaştıracak. Fakat temkinli olmanızda yarar var. Çünkü duygularınızın yerine oturması için zamana ihtiyacınız olacak. 5 Şubat’ta dolunay  Aslan burcunda. Venüs ise 10 Şubat’a kadar Balık ve daha sonra da Koç burcunda olacak. Yani; bu ay yardım derneklerinde ve sağlık kuruluşlarında çalışabilirsiniz. Arkadaşlarınızın sağlık sorunları ile ilgilenebilirsiniz. Sinirsel rahatsızlıklar ve sindirim sistemi sorunları yaşayabilirsiniz. Baş bölgenizle ilgili kazalara dikkat etmelisiniz. Ayrıca kollarınızı, ayaklarınızı, uyluk kemiklerinizi ve dizlerinizi korumalısınız. Zihinsel enerjinizi dağıtmak yerine gerekli odaklaşmayı sağlamalısınız. Sinirlerinizi rahatlatacak, enerjinizi sakinleştirecek ortamlarda bulunmalısınız.

Oğlak

Bu ay ilişkilerinizi diplomatik bir şekilde kullanacaksınız. Kariyerinizle ilgili uzun dönemli başarıların temelini atacak, girdiğiniz topluluklarda fiziksel çekiciliğinizi ve farklı kişiliğinizi ön plana çıkaracaksınız. Kısıtlanmaya gelemediğiniz için problemleri nedensiz bir şekilde abartacaksınız. Uzun süren bir ortaklığınız varsa, bu konuda kesin kararlar alacaksınız. Bu ay eşinizle yoğun duygu alış-verişi içinde olmanız yeni ve köklü kararları gündeme getirebilir. Oldukça dikkat çekici olduğunuz bir ay geçireceksiniz. Anlamlı ve iğneleyici sözlerinizle partnerinizi ve çevrenizi istediğiniz gibi etkileyeceksiniz. İstekleriniz konusunda hırsınızı ve gücünüzü birleştirmek için enerjinizi yoğunlaştırmış durumdasınız. Soğuk havalara karşı tedbiri elden bırakmayın ve cildinize özen gösterin. Sindirim siteminizi yoracak şekilde beslenmeyin. 5 Şubat’ta dolunay Aslan burcunda gerçekleşiyor. Spor yapıyorsanız; ağır kaldırmamaya özen gösterin. 15 Şubat’a kadar Merkür kişisel evinizde kalacak. Daha sonra Kova burcuna geçiyor. Her konuda, dalgınlıklara meydan vermeyecek şekilde dinamik olun. Kafanızı meşgul eden ve içsel olarak sizi rahatsız eden ruhsal karmaşalar, nihai aşamada fiziksel sağlığınızı da olumsuz etkileyebilir.

Kova

Bu ay birlikte çalıştığınız kişilerden memnun olmayabilirsiniz. Kariyerinizdeki düzelmelerin zevkini çıkarmak için önünüzde daha zaman olacaktır. Yanlış anlaşılmalar ve iş yerinizde yapılan dedikodulardan etkilenebilirsiniz. Küçük hesapların dönmesi sizi kalıpların arasına sıkıştırabilir ve düzelen işlerinizin keyfini çıkarma konusunda zorlanabilirsiniz. Dostlarınızın sırları konusunda ketum davranacaksınız. Yakın dostlarınızın sözlerinden ve davranışlarından etkileneceksiniz. Suskun ve gizemli bir havaya girecek ve düşüncelerinizi hiç kimseyle paylaşmak istemeyeceksiniz. Bu dönemde yanlış düşünceler içinde çevrenizi yargılarken, eleştirici olabilirsiniz. Takıntılarınız sizi rahatsız edebilir. Özgün tavırlarınız, karşınızdaki kişiler tarafından ters algılanabilir. Yine bu dönemde risklere karşı sizi uyarmalıyız. 5 Şubat’ta dolunay Aslan burcunda gerçekleşiyor. Sağlık konusunda önemli problemleriniz olmasa da, sezgisel yetenekleriniz yüzünden yorgun düşebilirsiniz. Uykunuza dikkat edin ve küçük kazalara karşı tedbirli olun. Mars İkizler burcunda. Öfkelerinizi kontrol altında tutmalısınız. 

Balık

Bu ay birçok yerden maddi destek gelecek. Planladığınız projelerde, parasal konularda istediğiniz bolluğa kavuşacaksınız. Fakat harcamalarınızdaki artışları da düzenlemek zorundasınız. Hedefleriniz doğrultusunda bilinçli hareket etmenin getireceği avantajlı günler sizi bekliyor. Yaşam parametrelerinin olanakları sizin emrinize sunulmuş durumda. İş arkadaşlıkları, grup çalışmaları gibi aktiviteler ve kişisel tatminleriniz doğrultusunda çalışmalar içinde olacaksınız. İlişiklerinize derin bir duygusallık hakim. Aşkı algılama biçiminiz öylesine farklı ki sizi anlamakta zorlanıyorlar. Duygusal olarak ne aradığınızı ayrıntılı olarak düşünmelisiniz. Çünkü,yaşadığınız kaoslar giderek artabilir. Yaşadığınız çelişikleri karşı tarafa da yaşattığınız zaman iş çığırından çıkıyor. Sevdiklerinizden alacağınız güç çok önemli. Girdiğiniz ortamlarda kendinizden emin tavırlarınız ve etkileyici cümlelerinizde arkanızda bir hayranlık ordusu bırakacaksınız. Hem cinsleriniz tarafından kıskançlıkla izleneceğiniz için bazılarına karşı dikkatli olmalısınız. 5 Şubat’ta dolunay Aslan burcunda gerçekleşiyor. Bu da gösteriyor ki enerjinizi doğru kullandığınız zaman hiçbir problem çıkmayacağına emin olabilirsiniz. Sağlık gezegeniniz Güneş 18 Şubat’ta Balık burcunda ilerliyor. Venüs de ona eşlik ediyor. Stres ve olumsuz şartların midenizi ve sinir sisteminizi olumsuz etkilenmesinden kendinizi korumalı ve uyku düzeninizin bozulmamasına dikkat etmelisiniz. Fazla yoğunluktan yorgun düşebilirsiniz. Tansiyon sorunu olanlar dikkatli olsunlar. Merkür 11 Şubat’a kadar oğlakta daha sonra da kova burcunda bulunacak. Sinirsel felçler ve kazalara yol açabilecek olaylardan sakınmalısınız.

More from Deniz Çakmakçı
MENOPOZ HAKKINDA DOĞRU SANILAN 10 HATALI BİLGİ!
Uluslararası Menopoz Topluluğu (IMS) ve Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tüm dünyadaki kadınların menopoz ile ilgili sağlık sorunları açısından...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir