Burcunuza En Uygun Koku Hangisi?

Burçlar ve birbirleriyle eşleşen kokuların hangileri olduğunu merak ediyor musunuz?

Ünlü astrolog Filiz Özkol’a burçların doğasına uygun olarak tercih edebileceği kokuları danıştık. Keyifli okumalar!

Koç

Koçların en belirgin özelliği, enerjik ve dayanıklı olmalarıdır. Gün içinde, enerjilerine uyum sağlayabilecek canlı ve dinamik parfümleri tercih ederler. Çünkü bitmek bilmeyen hareketli yaşamlarında, hem çok dayanıklı hem de onları zinde tutabilecek kokuları kullanmak isterler. Sadelik, kolaylık ve hız koçların giyim tarzını belirler. Bu giyim tarzına uyan, doğal ve taze kokular onlara göredir. Koçlar aynı zamanda, girdiği her ortamda dikkatleri üzerine çekmeyi sevdiklerinden baharatlı ve etkileyici kokulara da yakındırlar. Lavanta, funda leylak ya da karanfil bazlı parfümler onlar için idealdir.

Boğa

Boğalar, güzellikleri ve işveleriyle dikkat çekmeyi çok sevdikleri ve başka insanların ilgisini üzerinde istedikleri için dikkat çeken kokuları daha çok tercih ederler. Makyaj yapmayı, güzel kokmayı ve alımlı görünmeyi hem iyi bilirler, hem de daima böyle kalmak isterler. Hafif ve dikkat çeken çiçek kokuları boğalar için ideal olabilir. Melisa, zencefil, gül, anason, leylak ve manolya bazlı parfümler tercihleridir. Şeftali, kavun, mango gibi tatlı meyve kokuları da boğalara yakışır.

İkizler

İkizler burcu yarı spor, yarı abiye giyinmeyi sever. Bu giyim tarzlarına uyabilecek çiçek kokularını tercih ederler. Limon ve portakal çiçeği ilk tercihleridir. Kullandıkları kokuların serinletici özelliği olmasına çok dikkat ederler. İkizler burcu, güçlü sosyal bağlarıyla tanınır. Çok geniş bir çevresi vardır ve insan ilişkilerinde başarılıdır. Bir anda ortamın neşe kaynağı olabilirler. Yoğun ve sosyalliğin ön planda olduğu hayatına uyabilecek, onu zinde tutabilecek hem spor, hem de biraz abiye kokular tercihleridir. Bunlar, vanilya ya da akasya kokuları olabilir.

Yengeç

Yengeçler güzel olmaktan çok dokunaklı ve etkileyici olmayı önemserler. Çoğu zaman hüzünlü, melankolik ve hayalperesttirler. Her zaman bakımlı olmayı isteyen yengeçler, kullandıkları parfümde de çok seçicidir. Çünkü onlar için kullandıkları parfüm, şıklıklarını tamamlar. Yengeçlerin koku tercihi, baharatlı veya sabunumsu kokulardır. Hafızalarda kalıcı olmak onlar için önemlidir. Bu bağlamda, kalıcı ve etkileyici kokular ilk tercihleridir.

Aslan

Aslanlar giyim tarzlarında her zaman ağır olmayı tercih ederler. Pahalı markalardan giyinmeyi de çok severler. Bir ateş burcu olan Aslan, her zaman çekici ve cazibelidir. Kullandığı parfümler de bu yapısına uyum sağlar. Tercihleri daha çok lavanta, siklamen ve narenciye ağırlıklı parfümlerdir. Daha yoğun ve daha aromalı kokular aslanların ağır giyim stiline de uygun düşer. Aslanların parfümleri de kendileri gibi gösterişli ve frapan olmalıdır. Ateşli ve kendini her zaman gösterebilen aslanlar için iddialı kokular uygundur.

Başak

Pratik kıyafetleri seven başaklar için parfüm, kıyafetlerini tamamlayan bütünleştirici bir özellik taşır. Giyim tarzı, yumuşak tonlarda klasik çizgilerdir. Başaklar, görüntülerine ve toplum içinde takdir görmeye çok önem verirler.  Bulunduğu ortamlarda her zaman iyi bir izlenim bırakmak isterler. Bu bağlamda, kullandıkları parfüm de beklentilerini tatmin etmelidir. Toprak grubu olan Başaklar, doğal ve sade kokularla kalıcı izlenim bırakmak isterler.  Çiçek kokuları ilk tercihleridir. Özellikle yasemin, sümbül, akasya, gardenya bazlı parfümler onlar için idealdir.

Terazi

Her zaman şık ve zarif olmak isteyen teraziler, kullandıkları parfümlerde de şıklığı baz alırlar. Genellikle pahalı, aynı zamanda hafif ve klasik kokuları tercih ederler. Gösterişten hoşlandıkları için klasik kokuları tercih etmeleri şaşırtıcı değildir. Parfümleriyle konuşulmak tam da terazilere göredir. Hava grubuna ait olan teraziler için, kariyerleri çok önemlidir. Kariyerlerinde yaşam tarzlarını ve vitrinlerini yansıtmayı çok severler. Tüm bunları tamamlayan ve onları tanımlayan parfümleri de şık vitrinlerine uyum sağlamalıdır.

Akrep

Her konuda tutkulu olan akreplerin, parfüm tercihleri de tutkulu ve etkileyici kokulardan yanadır. Alımlı ve hoş görünmeyi seven akrepler seksi ve akılda kalıcı kokuları tercih ederler. Misk ve amber ile baharatlı parfümler onların beğenisini kazanır. Şık, bakımlı ve çekici akrebin dış dünyadaki şıklığını tamamlayabilecek parfümü de kendisi kadar etkileyici olmalıdır. Çoğu zaman alçakgönüllü gibi gözükse de aslında pek de öyle olmayan akrebin parfümü de bir o kadar iddialı olmalıdır. 

Yay

Sportif, rahat ve şık bir giyim tarzını tercih eden yayların kullanacağı parfüm, bir o kadar tarzına uygun olmalıdır. Yaylar genellikle doğal kokulardan hoşlanırlar. Sandal ve sedir ağacı, horozibiği bitkilerinin kullanıldığı parfümler onlar için idealdir. Cana yakın ve feminen yayların kullandığı parfümler gizemli olanlardır. Yavaş yavaş yayılan ama kalıcı olabilen doğal kokular tam yayların tercih edebileceği tiptedir. Ateş grubundaki burçlar her zaman iddialı ve dikkat çekici olmak isterler.

Oğlak

Oğlaklar kıyafetlerinde sade ve rahat bir tarza sahiptirler ve görüntülerine her zaman özen gösterirler. Şık, zarif ve yalın parfümler de ilk tercihleri arasındadır. Toplum içindeki yerlerine ve saygınlıklarına çok önem veren oğlaklar için kullandıkları kokular da bir o kadar önem arz etmektedir. Çünkü saygınlıklarından bir nebze olsun kayıp yaşamak istemezler. Bu bağlamda, çevreleri tarafından yadırganmayacak, abartılı olmayan fakat bir o kadar da şık olabilen kokular tam onlara göredir. Oğlaklar, nergis, sümbül, nane ve menekşe bazlı kokulara bayılırlar.

Kova

Kova burcu hem sade hem de fantastiktir. Her zaman modern ve pratik giyinmeyi tercih ederler. Modayı da her daim takip eden kovalar son trend parfümleri de iyi bilirler. Kovalar her zaman kendinden emin ve modern bir tarza sahip olduklarından klasik kokuları çok tercih etmezler. Kovaların kullandığı kokular, sonsuz hayal güçlerine uyum sağlayabilecek, bir o kadar da gizemli ve güçlü olmalıdır. Etkisini yavaş yavaş gösteren kokular tam kovalara göredir. Tercihleri genellikle modern ve doğal kokulardan yanadır. Doğanın bize sunduğu hafif ama etkileyici çiçek kokuları ilk tercihleri olabilir.

Balık

Balıklar genellikle çok dikkat çeken kıyafetleri tercih etmezler. Su grubu burcu olan balık burçları deniz mavisi ve tonlarını çok severler. Bu tonları ve kokuları içinde barındıran parfümleri de tercih edebilirler. Her zaman bakımlı ve sade bir tarza sahip olan balıklar bu sadeliklerine karşın girdikleri ortamlarda dikkat çekmeyi de isterler. Kaliteli giyinmeyi ve sosyal ortamlarında kaliteli bir izlenim bırakmayı çok severler. Balıkların tercih edebileceği parfüm hem sade ve iddiasız, hem de etkileyici ve kaliteli olmalıdır. Çiçek ve meyve karışımı kokuları, yasemin, gül ve portakal çiçeğinin ağırlıkta olduğu parfümler balıklar için idealdir. 

More from Deniz Çakmakçı
Bebeklerde Ek Gıdaya Geçiş Döneminde Kaçınmak Gereken Besinler Neler?
Biliyorsunuz ki bebeklerin sağlıklı ve düzenli beslenmesi gelişimleri için oldukça önemli. Bebeklerin...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.