ANTİOKSİDAN GERÇEĞİ

Editör: Lian Penso Benbasat

Stres, çevresel kirlilik, uykusuzluk, bulutların arkasından bile olsa güneş ışığı…  Serbest radikaller her gün bizi yaşlandırmak için iş başında. Pandemide biraz daha işlerini ciddiye almış olabilirler, ne de olsa endişeyle tetikleniyorlar. Onlardan korunmanın en etkili yolu ise antioksidanlar…

Antioksidanların en güzel özelliği hücreleri korumak için var güçleriyle çalışıyor oluşları ve hem içten hem de dıştan alınabiliyor oluşları…

1.    Frudia Green Grape Pore Control Cream nemlendirici

    Sebum ve gözenekler nedeniyle yağlı ve düzensiz olan cillter için ideal. İçeriğindeki yeşil üzüm özü sayesinde cildi tazelemek üzerine çalışıyor. Su yerine %60 oranında yeşil üzüm özü içeriyor. Cilde içeriğindeki meyve ekstresinin nüfuz etmesi için 15 dakika yeterli.

2.    Saf Nutrition GLow Mix protein tozu

     Bu sefer de cildi içten destekleyelim. Bu karışım bezelye proteini, pirinç proteini, kan portakalı özütü, üzüm çekirdeği özütü, resveratrol, moringa tozu, ıspanak tozu, spirulina tozu, hyalüronik asit, biotin içeriyor. Yoğurt, smoothie veya suyunuzla birlikte  tüketebiliyorsunuz. Bitkisel, glütensiz, şeker ilavesiz, katkısız bir protein tozu. Serbest radikallerle savaşan güçlü bir antioksidan olan C vitamini içeriyor.

3.     Caudalie Resveratrol Lift Firming Cashmere Cream nemlendirici

     Adı üzerinde bu kaşmir dokulu krem,  resveratrol, hyalüronik asit ve vegan kolajenin birleşiminden oluşan özel patentli komplekse sahip.  Kırışıklıklar ve sıkılık kaybı başta olmak üzere yaşlanmanın pek çok belirtisi ile savaşıyor.  Yüzde 97 oranında doğal oluşu onu sevmemiz için başka bir neden.

4.   Elizabeth Arden Prevage Anti Aging Daily serum

      Bilinen en güçlü antioksidanlardan biri olan idebenon içeren serum , gelmiş geçmiş en başarılı bakımlardan biri olarak gösteriliyor. 4 hafta kullanan kadınların yüzde 94’ü cilt genelinde hızlı bir iyileşme, yüzde 74’ü de 8 haftanın sonunda kırışıklıkların görünümünde dramatik bir azalma olduğunu söylemişler.

5. Skin Ceuticals CE Ferrulic serum

      Kırışıklıklar, sıkılık kaybı ve elbette leke problemleri için normal ve kuru cilt tiplerine önerilen serum, yüzde 15 oranında, yaşlanma karşıtı güçlü bir antioksidan olan  saf C vitamini içeriyor.

6. Aveda Tulasara Oleation yağ

      Bu ışıltı veren yüz bakım yağı içerisinde bulunan besleyici  susam yağı, Omega 3 zengini kuşburnu yağı ve nem bariyerini koruyan kayısı çekirdeği yağı ile gerçek bir antioksidan bombası anında cilde ışıltı ve esneklik kazandırıyor

  DİKKAT DİKKAT!

Hücreleri paslanmaktan koruyan antioksidanları sürmek yetmiyor yemek de gerekiyor…‘Antioksidan uzmanları yetişkin bir bedenin sağlıklı kalabilmesi için günde en az 3000 ORAC değerine sahip bir beslenme listesi oluşturmamızı tavsiye ediyor. Günde 20 binden fazlasını ise “mükemmel” kabul ediyor’ diyor Osman Müftüoğlu. Ve bakın ORAC değeri dikkate alındığında antioksidan gücü yüksek olan ilk hangi 5 besini sıralıyor.

1- Kuru erik

2- Kuru üzüm

3- Yaban mersini

4- Böğürtlen

5- Çilek

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.