YENİ MASKE BAKIMI: MULTIMASKING

Cilt bakımında pek çok sorun için pek çok farklı ürün bulmanız mümkün. Ancak genelde bir cildin tek bir sorunu olmuyor.O zaman ne yapıyoruz içerisinde pek çok farklı özellik barındıran ürünlerden satın almaya çalışıyoruz. İşte sorun da burada baş gösteriyor, çünkü hiçbir ürün yok ki bu kadar fazla etkin içerik barındırabilsin. Yani tek bir kremden hem lekenizi tedavi edip, hem anti-aging etki göstermesini hem de nemlendirip canlandırmasını yüzde 100 bekleyemezsiniz.

Çünkü özellikler çoğaldıkça içeriklerin etki seviyesi düşüyor. 

Bundan mı yola çıkıldı bilmiyorum ama yeni maske bakımı da aslında bir nevi bize bunu anlatıyor.

Bugün İnstagram’da Doutzen Kroes’in yüzünün farklı bölgelerine farklı maskeler yaptığı bir fotosunu gördüm. L’oreal Skin’e ait kil bazlı 3 farklı maske kullanmış.T bölgesine, gözenek sıkılaştırmaya, yanakları aydınlatmaya yönelik farklı özellikleri bulunuyor.

doutzen doutzen1

Bu yeni maske bakımı, multimasking denilen bir trend. Artık öyle cildin kuru deyip tüm yüze nem maskesini sürme devri bitti. İstenen yüzün farklı sorunlar baş gösteren her bölgesine farklı bir maske uygulamak. Birçok marka bir değil birden çok maskeyi lanse ediyor artık.

The Body Shop ‘ın son lansmanı olan yeni yüzde 100 vejetaryan içerikli Süper Gıda isimli maskeleri de bu mantıkla kullanılıyor.

The Body Shop 5 farklı maske yaratmış, tanesi 99,00 TLden satışa sunuluyor.

Canlandırıcı  AMAZONIAN ACAI : Amazom kabilelerinin rituellerinden esinlenerek yaratılmış. İçerisinde adı üzerinde Acai meyvesi mevcut, güçlü bir antioksidan, solgun, mat ve yorgun cildin canlanmasına yardımcı.

amazonian-acai-energizing-radiance-mask_l

Arındırıcı   HIMALAYAN CHARCOAL : Hindistan’ın ayurvedik geleneklerinden esinlenilmiş. Bambu kömürü, yeşil çay ve organik çay ağacı yağı içeriklerine sahip cildin kirlerden ve toksinlerden arınmasın yardım ediyor.

2266_0

Nemlendirici   BRITISH ROSE:  Buradaki esin kaynağı ise Avrupa’nın banyo rituelleri. Gül bilinen en güçlü antioksidan içeriklerinden biri, her cilt tipine uygun, aslına bakarsanız akne tedavisi gören pek çok cildin sorunu nemsizlik, onlar da rahatlıkla kullanabilir. İçerisinde gül yaprakları, kuşburnu ve aloe vera bulunuyor.

2267_0

Besleyici  ETHIOPIAN HONEY :  Afrika kabilelerinin iyileştirici rituelleri bu maskenin çıkış noktası. İçerisinde yoğun nem veren Etiopya balı mevcut. Kuru, nemsiz, kırışmaya müsait ciltlere nem ve dolgunluk vermeye yardımcı.

2269_0

Aydınlatıcı CHINESE GINSENG & RICE  : Çin geleneklerinden, Uzakdoğu’nun binlerce yıldır var olan cilt tonu eşitleme, beyazlama geleneklerinden ilham alınarak yaratılmış. İçeriğinde pirinç özleri ve susam yağı bulunuyor. Bölgesel olarak lekelerin üzerine uygulayabilirsiniz.

2268_0

Mesela kendimden örnek verecek olursam kuru, nemsiz bir cildim var, ancak alnımda kuruluğa ve mimiğe bağlı kırışıklıklarım mevcut. Bana ki farklı maske önerildi, biri sadece alnıma anti-aging bakım yapacak olan BRITISH ROSE biri de cildimin geri kalanına nem ve dolgunluk verecek olan besleyici ETHIOPHIAN HONEY

 

 

 

More from Gözde Atakoğlu
SEPHORA İLE GÜZELLİKTE İLERİ DÖNÜŞÜM
Sephora’nın lansmanları kozmetik sektörünün en keyifli günlerinden biridir. Yeni bir sezonun geldiğinin...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.