ÇEKİCİ KADINLARIN 7 ALIŞKANLIĞI

Hayat boyu tamamlanamayacak iki kelime belkide güzellik ve beden algımız.  Bu yüzden kim olduğumuzu kabul etmek ve güzelliğin nesnel bir standart olmadığını anlamak gerekli. İyi görünmek için makyaja veya birinden beklediğin güzel sözlere ihtiyacın yok! Şimdi size bu yazıda, çekici kadınların duygusal, zihinsel ve fiziksel olarak kendilerine bakmak için yaptığı 7 alışkanlığın bahsedeceğim…

GERÇEK KENDİNİZİ TANIYIN

Çekici olmanın ilk kuralı kendiniz hakkında daha fazla şey öğrenmek! Sizi siz yapan şeyleri düşünmeye başlayın. İnsanlar sizi ne için seviyor? Sahip olduğunuz iyi özellikler neler? Bunları öğrendikten sonra onları geliştirebilirsin ama sen olmayan biri olmaya çalışmadan..

Julia Roberts

BEDENİNİZİ TANIYIN

Bedeninizin size izin verdiği şeylerle, bedeninizin hoşlanmadığı şeylerin farkına varmakla işe başlayın. Bedeninizin size verilen bir hediye, hayatınızı yaşamanızı sağlayan bir araç olduğunu unutmayın. Onu beslemek, ona iyi bakmak sizin görevin, unutmayın. Herhangi bir kıyafetle harika göründüğünüze emin olmanın iyi bir yolu sadece vücut tipini bilmektir. Sadece bunu bilerek bile tarzınızı ve enerjinizi yükseltebilirsiniz.  

Gwyneth Paltrow

KORKULARINIZLA TANIŞIN

Korkularımız, bedenimize dair düşüncelerimizle ilgili yanıtlar barındırır. Çoğu zaman korkularımızı halının altına süpürüp saklarız. Bu yeni duruma uyum sağlamaya çalışırız. Yapmanız gereken kendinizle daha fazla iletişim kurup bedeninize dair korkularınız olabileceği fikrine alışın. Kendi mutluluğunuza konsantre olun. Yaydığınız enerji pozitif olsun. 

GÜLÜMSEYİN VE MUTLU OLDUĞUNUZU BELLİ EDİN
Her gün kendimize mutlu olduğumuzu söylemiyoruz. Hayatındaki iyi şeyler için minnettarlık duymak, daha mutlu olmanın ve başkalarına mutluluk yaymanın harika bir yolu… Kendine mutlu olduğunu hatırlattığında etrafına da bunu yayacaksın. Son olarak gülümsemek kadar yüzünüzü güzel gösteren başka bir tüyo da yok.

Margot Robbie

İYİYE ODAKLANIN

Mesele şu: çevrenizdeki en çekici kişi olabilirsiniz ancak yine de kendinize çekici görünmüyor olabilirsiniz. Filmlerde oynayan çekici oyuncuları düşünün. Sonra onların normal ev veya sokak hallerini kırmızı halıda nasıl göründükleriyle karşılaştırın. Size de kendinizi iyi hissettiren ve güveninizi tazeleyen şeyler yaptıkça bedeniniz kendi doğal haline kavuşacaktır. Üstelik bu, bedeninizi daha çok sevmenizi de sağlayacak.

İYİ BİR DURUŞA SAHİP OLUN

İyi bir duruşa sahip olmak, görünüşünüzü anında değiştirebilir. Karın içeride, omuzlar dışarıda olarak dik bir duruş sergilemek hem kendinize güvenli hem de güzel görünmenin en etkili yollarından. Bedene ne kadar iyi bakarsanız herkes arasından öne çıkmak kaçınılmaz olacaktır. Herkesin bedeninin kendine has sınırları olduğunu unutmayın…

Victoria Beckham

BAKIMLARINIZI İHMAL ETMEYİN

Cildi parlayan bir kadın herkesin dikkatini çeker. Doğru ürünlerle cilt bakımını yapmak ve cildi düzenli olarak temizlemek de kaliteli cilde sahip olmanın sırlarından bazıları.Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir