ZERDAÇAL KİMSİN SEN?

Doğu Hindistanlıdır.Potasyum, demir, B6, C vitamini, manganez gibi çok kıymetli vitamin ve mineraller içerir.İçeriğinde öyle bir madde var ki zerdeçal’ı bir anda süper kahraman statüsüne taşıyor. Kurkumin. 

Kurkumin oldukça güçlü bir anti-inflammatuardır. Vücuttaki enflemasyonu azaltmaya yardımcıdır. Bu yüzden birçok hastalığın önlenmesi ve tedavisinde de etki gösterir.

 

Özellikle de tüm kanser türlerinde tamamlayıcı tedavi olarak kullanılıyor.

Dr. Ümit Aktaş’ın web sitesinde zerdeçal o kadar güzel anlatılmış ki sizinle seve seve linkini paylaşıyorum https://www.umitaktas.com/saglik-yazilari/zerdecal-kansere-karsi

Toz halinde kullanabilirsiniz , salatalara, yemeklere, özellikle de karabiberle birlikte yemeği pişirirken kullanmak içeriğindeki maddelerin daha iyi açığa çıkmasına yardımcı oluyormuş. Aynı Hintlilerin yaptığı gibi.

Bu arada daha yoğun miktarda kurkumin almak isteyenler gıda takviyelerinden yardım almanız da fayda var. Zira toz halinde ne kadar tüketirseniz tüketin yeterli gelmeyebilir çünkü vücut tarafından emilimi daha uzun sürecektir. Ama her gün belli miktarda tüketmek uzun vadede faydalarını göstermeye başlayacaktır.

Ben evde iki türlü tüketiyorum ilki çay olarak ikincisi de sabah kahvaltısında karabiberli çırpılmış yumurtaya 2 kaşık toz zerdeçal ekleyerek, ayrıca üzerine biraz da çörek otu serpiyorum, o da ayrı bir süper besin.

Gelelim çayı nasıl demlediğime??

1 kaşık toz zerdeçal

limon dilimi

1 çubuk tarçın

ve az biraz zencefil

üzerine sıcak suyu koyun ve demlenene kadar bekleyin, sonra da süzerek afiyetle için..

 

 

 

More from Gözde Atakoğlu
CİLDİNİZ 10 YIL ÖNCESİNE DÖNSE…
‘Ama Nasıl?’ dediğinizi duyar gibiyim. Gerçekten böyle bir şey mümkün mü? Sizi...
Read More
Join the Conversation

1 Comment

  1. says: yeşim

    Emin Olduğum yüreğine ve aklına çok güvendiğim bir ağızdan, keyifli,titiz,pırıl pırıl ışık saçan güzellik yayında sitesine sonsuz teşekkürler! Müptelanızım!

Leave a comment
Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir