BU PAZAR KAHVALTIYI NEREDE YAPSAK ?

Pazar denilince sizinde aklınıza ilk olarak sevdiklerinizle yaptığınız samimi, keyifli kahvaltılar gelmiyor mu? Kendinizi  gerçekten iyi hissedeceğiniz ve pazarı pazar gibi yaşayacağınız yerleri listeledik..

 

          1.MİNVAL CAFE

Akatlar semtinin sakini Minval kafe. Buradaki her şeyi gönül rahatlığıyla yiyebilirsiniz. Çünkü burada her şey organik  ve el yapımı yani kendi fırınından.. Mahalleli olan Zeynep Şef, son derece yalın iç tasarımıyla misafirlerini karşıladığı dükkanının her detayıyla kendisi ilgilenmiş ve  tamamen kendisi tasarlamış. Tostunu şiddetle tavsiye ediyoruz…

Adres: Akat Mahallesi, Zeytinoğlu Caddesi, Yaren Sk. 6/12, 34335 Beşiktaş/İstanbul

 

         2. HEALTHYISH CAFE

Yenilen menüsüyle pazar kahvaltıları burada daha keyifli geçecek görünüyor. Bir beslenme uzmanının kontrolünde hazırlanan sağlıklı kaselerine ve salata çeşitlerine ek yeni menüsünde kahvaltı seçenekleri de eklendi. Hepsi birbirinden leziz ve sağlıkla hazırlanmış bu yeri listene not alabilirsin..

Adres: Bebek mah. Cevdetpaşa Cad. Sağlık apt. No:24 B 34342 Beşiktaş/İstanbul

 

        3. PATIO BEBEK

Bu avlu, samimi ve atmosferi, mekanı süsleyen limon ağaçları, renkli ve enerji dolu dekorasyonu, sizde iz bırakacak lezzetleri başta olmak üzere, her detayı size ve pazar gününüze iyi gelecek.

Adres: Bebek, Cevdet Paşa Cd. No:15A, 34342 Beşiktaş/İstanbul

 

       4. KRUVASAN NISANTASI

Kruvasanları pazar kahvaltınızdan eksik etmiyorsanız, burası tam size göre.. Turkuaz duvarlar, sarı sandalyelere ve bunlara eşlik eden renkli avizeler.. Bir de seramiklerde mavi fırça darbeleri atılmış tabaklar… Fırından yeni çıkmış tazecik farklı lezzetlerde kruvasanların büyülü kokusunu tam da pazar işte. Pazartesiye motivasyon yükleyeceginiz bir yer burası..

Adres: Teşvikiye, Av. Süreyya Ağaoğlu Sk. 10/C, 34365 Nişantaşı-Şişli/Şişli/İstanbul

 

         5. SMELT&Co.

Hafta sonu kahvaltınızın çıtasını yükseltmek istiyorsanız buraya listenize ekleyin! Mevsimden mevsime değişliklik gösteren menüsünde, mevsimine uygun otlar ve sebzelerle hazırlanan yumurtalar, simit ve elbette çay var. Uzak Doğu’nun ölümsüzlük iksiri kombucha’sını da denemeden kalkmayın..

Adresi: Kiremit Caddesi No:16/A Balat Mahallesi, Istanbul 34084 Turkey

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir