YAZIN AKSESUARI: FULAR

Editör: Ece Acar

 Küçük bir dokunuşla retro bir görünüm kazanabilirsiniz? 50’ lerde Grace Kelly, 60’ larda Audrey Hepburn’le moda dünyasına resmen giriş yapan fularlar, bu sezonda rolünü saç aksesuarı hatta bluz olarak oynamaya devam ediyor.’lar ve 2000’lerde de Beyonce, Christina Aguilera gibi  pek çok yıldızın  başından eksilmeyen bu parça, eskilere duyduğumuz özlemle birlikte 2020 yazında da favori saç aksesuarımız olmaya devam ediyor. Uygulayacağınız bağlama stiliyse tamamen size kalmış. 

1)ROMANTİK MİSİNİZ?

Saçlarınızı yarım toplamak yaşınızı anında küçülten bir etki yaratır. Bu model, saçlarınızın renginden memnunsanız ve açık kullanmak istiyorsanız havanın sıcakladığı şu günlerde hem saçlarınızın devamlı önünüze gelmesini engeller hem de tarzınızı romantikleştirmeye yardımcı olur. Kuyruğunuza ipek fularınızı bağlamak da bu romantik tarzı pekiştirecektir.

2)ŞIK BİR KAMUFLAJ

  Çıkmış dipleriniz kurtarıcısı bandananın yerine bu sezon fular yardıma geliyor. İşin püf noktası bağlamayı bilmekte. Fularınızın iki köşesini başının arkasında bir araya getirin, kare düğümle uçlarını birbirine bağlayın, köşe ucunu düğümün altına sıkıştırın. Fularınızın gevşek köşesini, bağladığınız düğümün altına sokun. Bandana gibi bağlayacağınız fularlarla 90’ların ikonik görüntüsünü ve biraz da bohem bir görünüm elde edeceksiniz. 

 3) SEVİMLİ TAÇLAR

Şekilden şekle giren fularları, taç olarak da değerlendirebiliriz. Pin-up kızların taçları, 40’lı yıllardan günümüze geri dönüyor. Bu model için, başınızı öne eğin ve fuları enseden gelecek şekilde başınızın etrafına sarın minik bir fiyonk yapmayı da unutmayın. Çünkü tüm şirinlik ve pin-up seksiliği o fiyonkta gizli olacak. Fular dokusundan dolayı kayacaktır o yüzden küçük tokalarla sabitlemeyi de es geçmeyin.

4)FULARDAN BLUZA…

  Saç-baş işleri bir yana, günümüzde tarzımızı şekillendiren İnstagram’da bu yaz en çok karşılaştığımız trend fularları bluz gibi bağlamak. Kullanışlılığı tartışılır olsa da hafif kumaşıyla bu mevsim için ideal! Karşıt uçlarını birleştirip üçgen şekline getirdiğiniz fularınızın iki ucunu sırtınızda birleştirin. Bu model için daha uzun ve geniş fular modellerine yönelmek daha doğru olacaktır.  

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.