YAZDAN ÖNCE SON ÇIKIŞ: AQUAJOG

Tüm kış yatmış ve yemiş olanlar müjdemi isterim, Nisan geldi çattı şunun şurasında bikini giymeye topu topu 2 ay kaldı. Anlayacağınız bikiniden önceki son dönemeçteyiz. Peki ne durumdasınız? Şu an üstten ışıklandırılmış bir kabinde beğendiğiniz bir mayo veya bikini istediğiniz, dilediğiniz gibi duruyor mu üzerinizde?  Cevap hayırsa sorun yok diyoruz ki hala zaman var. Birşeyleri toparlamak hatta yok etmek hala elimizde …

Hızlı ve keyifli bir şekilde forma girmemize yardımcı olacak yeni bir egzersizle tanışmanın, kaynaşmanın tam vakti Aquajog; Aqua yani su ve jogging yani koşmak kelimelerinin birleşiminden oluşmuş bir egzersizden bahsediyoruz.

Kurucusu Gizem Çalışkan aslında bir yüzücü, çocukluktan beri süre gelen sevdasını işe çevirmeyi başarmış bir isim. Fizyoterapistlerden eğitimlerini alarak Türkiye’ye Aquajog ‘u ilk getiren olmuş.

Bele takılan özel kemer sayesinde suyun içerisinde koşabilmeniz mümkün , düşünün karadan 12 kat daha yoğun olan suda vücut nasıl bir dirence karşı gelerek koşuyor…

Aquajog’un tek faydası form tutmanıza yardım etmesi değil aynı zamanda tedavi amaçlı da kullanılıyor, öneriliyor. Düşünsenize yerçekimsiz bir ortamda vücudun suyun içerisinde zorlanmadan hareket etmesi, eklem, bel, omurilik problemleri yaşayan hastaların tedavisi için ideal. Anlayacağınız bir çeşit fizyoterapi de diyebiliriz.

Gelelim bizi asıl ilgilendiren şu form meselesi, eğitmen Gizem Çalışkan, haftada en az 3 kere 20 seans gelerek 13 cm’ye kadar incelmeyi başaran öğrencisi olduğunu söylüyor. Herşey de olduğu gibi azimli ve istikrarlı olmak aquajog’tan tam anlamıyla faydalanmanızı sağlıyor.

Aquajog esnasında farklı ekipmanlar kullanarak suyun gücü, kasların kuvvetlenmesi için kullanılıyor

Su , karadan daha iyi çünkü yerçekimsiz bir ortamda, eklemleri zorlamadan kasları çalıştırmak mümkün. Üstüne bir de suyun yoğunluğu ile vücuda masaj yapması, lenf drenajı arttırması da eklenince, aquajog hem incelme hem de selülit problemi için bize tüm çözümü veriyor.

Kısa kısa AQUAJOG

  • Ders süresi; 45 dakika ,1 saat sürüyor
  • Hem grup olarak derslere  hem de kişiye özel ders veriliyor.
  • Su havadan 12 kat daha yoğun devamlı vücuda bir kuvvet uygulanıyor ama yine de terlemek yok, zorlanmak yok ve tüm kaslarınız siz fark etmeden çalışıyor.
  • Düşünün sakatlanma derdiniz olmadan ağırlık kaldırmadan ağırlık çalışıyorsunuz.
  • Aquajog yaparken beslenmeye de dikkat ederseniz alacağınız sonuç doğal olarak daha da hızlanacaktır.
    13. antreman sonrası vücudun nasıl toparlandığı ve selülit dokusunun suyun yaptığı lenf drenaj masajıyla nasıl azaldığını görüyoruz.

    Faydaları;

İskelet güçleniyor, kaslar belirginleşiyor, nefes kuvvetleniyor, kondisyon hızlanıyor…

Peki nasıl yapılıyor?

Öncelikle belinize özel bir kemer takıyorsunuz, bu sizi havuzun içerisinde dikey olarak hareket etmenize , ayağınızın yere değmemesine yardımcı oluyor. Bu sayede bacaklar ve vücut devamlı aktif halde kalıyor. Kemer yardımıyla suda koşabiliyor hatta karın bile çalışabiliyorsunuz.

Su içerisinde eğitmenlerin gösterdiği hareketleri yapmaya başlıyorsunuz. Özel ekipmanlar ve hareketlerle farklı kas gruplarınız çalıştırılıyor.

 

ÜCRET: 

Maslak ve Ataşehir lokasyonlarına farklı paketler yapılmış.

Maslak                                                Ataşehir

10 ders 1700 TL                                8 ders 1360 TL

15 ders 2250 TL                                16 ders 2240 TL

20 ders 2700 TL

 

ADRES:

AQUA JOG CLUB 2 lokasyonda bulunuyor; 

MASLAK/MASHATTAN  Akasya Sok.
Mashattan No:2,   Maslak/Istanbul       TELEFON: 0553 584 12 53

ATAŞEHİR/MY CLUB  Barbaros Mahallesi
Dereboyu Caddesi 4C/7 Ataşehir/Istanbul   TELEFON: 0553 584 12 53

İNSTAGRAM HESABI:  @aquajogclub

 

 

 

 

 

 

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.