EN İYİ 7 YAZLIK BAKIM TÜYOSU

Her ne kadar yaz ayları dinlenmek anlamına gelse de sıcakta bakımlı olmak için biraz daha mesai yapmak gerekiyor. Saçımızdan tutun topuklarımıza kadar sıcağın, kumun, tuzun  yıkıcı etkilerini hafifletmemiz şart. İşte size işinize yarayacağından emin olduğumuz 7 yazlık bakım tüyosu…

 

  1.  Saçlarınızın ayrım çizgisi belirgin ise saç modelinizi hep aynı şekilde kullanıyorsanız, tarayarak çizgiyi yok etmiyorsanız, o halde kafa derinizin belirli bir kısmının direkt güneş ışığına maruz kaldığını açıklıkla söyleyebiliriz. Peki ne yapmalı?Kafa derisine de güneş koruma faktörlü bir ürün sürmeli. Kafa derisi ve saçları güneşten koruyan bir ürün edinmenizde ve güneş altında kullanmanızda fayda var. Ya da şapkasız dışarı çıkmayın bi zahmet!
  2. Plaj çantanızda antioksidan zengini bir yüz/vücut mist’i taşımaya bakın. Hem ferahlamanız yardımcı olur hem de cildin güneş altında üretilen serbest radikallerle savaşmasını sağlar. Parfümsüz olmasına dikkat leke bırakmasın, bazı markaların UV korumalı mistleri olduğunu ekleyelim. Ne işe mi yarıyorlar? Elbette güneşten koruyorlar. Özellikle de devamlı güneş altında krem tazeleme derdinden sizi kurtarıyorlar.
    AKLINIZDA OLSUN! Sprey mistleri soğuk tutmaya yarayan termal bir çanta içinde saklarsanız soğukluğuyla güneş altında gerçekten işe yarayacaktır.

    3. Fermante içkiler daha şiş hissetmenize neden olur ama yaz aylarında da soğuk beyaz şarap gibisi yoktur. O halde şarabınızı soda ile uzatmaya ne dersiniz? Böylelikle hem şarap keyfinden uzak kalmaz  hem de daha az şarap içmiş olursunuz. Bu arada her ne kadar yaz aylarında beyaz ve blush daha rağbet görse de  içeriğindeki yüksek antioksidan resveratrol nedeniyle kırmızı şarap içmeniz çok daha fayda sağlayacaktır. Bizden söylemesi. 4.  Durun tahmin edelim, saçlarınızı denizden ve havuzdan sonra taramakta güçlük çekiyorsunuz. Deniz kenarında birbirine karışmış saçlarınıza şekil vermekle uğraşmaktan bıktınız. o halde yapmanız gereken deniz veya havuz sonrası duş almak ve saç uçlarınıza duş sırasında uyguladığınız bakım kreminden uygulamak. Ya da evde bakım kreminizin içerisine saç rengini ve dokusunu koruyan UV korumalı spreyden sıkarak kendi özel karışımızı da yaratabilirsiniz. Hem korur hem de yumuşatır. 5. Yazın en büyük dertleriden biri de ciltteki lekeler. Eskiden sadece gece güneç battıktan sonra yapılan leke bakımları artık tarih oldu. Öyle ki şimdilerde güneş altında bile yeni oluşumları engelleyecek, var olanları da azaltacak leke bakım serumu kullanabilirsiniz. Üzerine de klasik güneş korumanızı sürüp sere serpe çıkabilirsiniz güneşe. Denemeye değer değil mi?6. Tatilden dönenler bronzluğum biraz daha dayansın diyenler, veya şehirde kalanlar bronzlaşamayanlar. Yeni nesil kozmetikler hızlı, pratik ve oldukça bronzluk veren görünümler sunuyor. Sadece ne seçeceğinizi bilmeniz gerekiyor. Likit formlu , renk veren cilt ürünleri bronzluğunuzun daha gösterişli durmasını ve sizi olduğunuzdan daha bronz göstermeyi hedefliyor. 

    7. Yazın güneşin direkt etkisiyle kolajen ve elastin cilt dokuları normalden çok daha hızla aşınacaktır. Cildimize kolajen ve hyalüronik asit içeren ürünler zaten kullanıyoruz peki yaz aylarında 3 aylık bir kür uygulayarak kolajen içmeye ne dersiniz? Cilt bağ dokularını içten kuvvetlendirmek, desteklemek yazın daha az yaşlanmanızı sağlayacaktır, bizden söylemesi.

    Eczanalerde satışa sunulan likit formlu kolajen içerikli içecekler, 7li paketlerde satışa sunuluyor. Her ay 1er hafta ara vererek 3 ay kullanmanız öneriliyor.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.