VÜCUDA VE RUHA DEMLEME ÇAY BAKIMI

Hiçbir şey yoktu o vardı, The Body Shop’tan bahsediyorum. 90’lı yılların vazgeçilmez vücut butter’ı, parmakla sürülen meyve tatlı lip gloss’ları ve o çok sevilen mini parfümleri… Genç kızlığımın, ilk süslenmelerimde imzası bulunan bu ‘genç’ marka artık olgunlaştı. Bunu en son lanse ettikleri ürün serisiyle çok daha iyi anladım.

Japon Fuji dağlarının eteklerinden toplanan, koyu yeşil çay özleri içeren, bu yeni vücut serisinin adı FUJI GREEN TEA. Şunu özellikle eklemeliyim ki dokusu, kokusu ve ciltte bıraktığı etkiyle kesinlikle deluxe bir bakım sunuyor.

1-IMG_20150312_140150
Lansman sırasında Japon’ların geleneksel çay seramonisini de deneyimleme fırsatımız oldu, sakince ve sabırla yapılan bu demleme ritueli insana şunu hatırlatıyor; Biz Batı’lılar neden bu kadar koşturuyoruz? Biraz durmak lazım..

 

Seri, 3 aşamalı bir bakım rituelinden oluşuyor. Uzakdoğu’luların meşhur çay seramonisini baz alarak  bu 3 aşamayı da aynı sakinlikte, sabırla ve huzurla yapmanız çok önemli. Çünkü amaç sadece cilde detoks yapmak değil aynı zaman da yoğun koşturmamız içerisinde kendimize zaman ayırmak, ruhumuzu da biraz olsun arındırmak.

O halde ne duruyorsunuz doğru banyoya…

Birkaç mum yakın, mümkünse zarif, yavaş, ruh okşayan da bir şarkı çalın, son dönem favorim Helene Segara ve Joe Dassin’in söylediği  ‘Salut’…

Vee vücut detoks’unun ilk aşamasına geçin…

Banyo çayını demlemek… Evet yanlış duymadınız,  Küvetin musluğuna içerisinde yeşil çay özleri ve mineral tuzlar içeren özel bir süzgeç takılıyor ve küvete sıcak su dolarken bu özel banyo çayı  demlenerek suyunuza akıyor. Orjinal di mi?

1-bathteajpg
Demleme bir banyo keyfi fiyatı ise 38,90 TL

Bir sonraki aşama suyun içerisinde yapabileceğiniz yumuşak bir peeling. Cildi tahriş etmeden ölü derilerden arınmaya yardımcı, etkisini kuvvetlendirmek için eldiven kese yardımıyla uygulayabilirsiniz.

1-TBS_ FUJI GREEN TEA BODY SCRUB_37.90 TL
Fuji Green Tea vücut peeling’i 37,90 TL, yumuşak granürlü jel bir yapıya sahip.

Ardından biraz daha küvette keyif yapılabilir. Ilık suyla durulanıp çıktıktan sonraki adım ise nemlendirmek. Bu nemlendirme işini 3 farklı ürünle yapabiliyorsunuz.

1. Klasik The Body Shop vücut butter’ıyla

1-TBS_ FUJI GREEN TEA BODY BUTTER_42.90 TL
O bir klasik… Fuji Green tea vücut butter’ın fiyatı; 42,90 TL

2. Daha hafif, ciltte anında emilen losyon’la

1-TBS_FUJI GREEN TEA BODY LOTION_34.90 TL
Fuji Green Tea vücut losyonu 34,90 TL

3. Bu son seçenek biraz daha yaz aylarına yakışacak cinsten. Bir nevi after sun özelliği taşıyan cilde serinleten ve ferahlatan veren bir jel’le. Hatta daha fazla serinlik derseniz, etkisini arttırmak için buzdolabında saklayabilirsiniz.

1-TBS_FUJI GREEN TEA BODY SORBET_39.90 TL
Fuji Green Tea Sorbet 39,90 TL’den satışa sunuluyor.

Arındınız, dinlendiniz, nemlendiniz ve finalde de şımaracaksınız… Bu serinin en beğendiğim ürünü bir Eau de Cologne, mis gibi bir kokuya, ferahlığa ve gizli bir iddiaya sahip. Vücut sularından daha kalıcı, parfümden daha hafif.. İçerisinde yeşil çay, bergamot, limon, mandalina ve birbirinden keyifli kokan beyaz çiçek buketi bulunuyor.

1-TBS_FUHI GREEN TEA EAU DE COLOGNE_59.90 TL
Fuji Green Tea Eau De Cologne bu yaza damgasını vuracak bir koku ve farhlığa sahip, 59,90 TL’den satışa sunuluyor.

Gerçekten mis gibi derler ya, işte öyle bir şey…

İyi keyifler….

 

More from Gözde Atakoğlu
KURU FIRÇALAMA HAKKINDA HERŞEY
Vücudu ıslatmadan, kuru bir fırça yardımıyla fırçalamak her ne kadar yeni bir...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.