Eylül Ayında Hangi Burcu Ne Bekliyor?

Bu ay geçmişten kaynaklanan sorunları artık unutmalı ve konulara mantıklı yaklaşmalıyız diyen ünlü astrolog Filiz Özkol‘dan Eylül ayı burç yorumlarını okumaya ne dersiniz?

Koç

Eylül ayında; Kazançlarınızı dengelerken zorlanıyorsunuz. Satamadığınız bir mülkünüz ve mirasınızla ilgili olaylar varsa bunlar çözüm yoluna girecek. Hırs ve başarı hayatınızda olmaya devam edecek. Para size başkalarının yaratacağı fırsatlar üzerinden gelecek. Eylülde; Aşk gezegeniniz “Venüs ” sayesinde oldukça hareketli ortamlarda bulunacaksınız.Enerjiniz oldukça yüksek seyredecek. Karşı cins üzerinde hayranlık kazanırken, hemcinsleriniz tarafında ilgi ve hasetle izleneceksiniz. 14 Eylül’de Merkür’ün geri hareketinin yaratacağı etkiler ile mide ve bağırsak sorunlarına dikkat edin. Gürültülü ve kalabalık yerlerin cazibesinde kalarak, bedeninizi yormamalı ve uykunuza dikkat etmelisiniz. Detoks rejimleri size iyi gelecektir.

Boğa

Eylül ayında odaklanacağınız konularda başarılı çalışmalar yaparak sonuca varacaksınız. Hırslarınızdan arınıp sizi netleştirecek işler yapacaksınız. Daha cesur olmalı ve size verilen fırsatları iyi değerlendirmelisiniz. Sosyal hayatınızın yoğunluğunda karşılaşacağınız kişilerden olumlu etkileneceksiniz. Bu dönemde çevrenizle yardımlaşacak, üzerinizde onların pozitif etkisini göreceksiniz. 4 Eylül’den itibaren Venüs retrosu bitiyor. Sportif faaliyetlere katılırken, yapacağınız uygun diyetler size iyi gelecektir. Kalbiniz ve dolaşım siteminizi ele almalısınız. Özellikle rutin kontrollerinizi daha hassas bir şekilde yapmalısınız.

İkizler

Eylül ayında riskler konusunda temkinli davranmalı ve öfkenizi kontrol etmelisiniz. Yeteneklerinizi baskı altında tutmadan, yapmanız gereken hamleleri akıllıca yapmalısınız. Karşınıza çıkacak şartlarla mücadele edecek, taviz vermeyeceksiniz. Ketum ve kararlı davrandığınız zaman, şartlar sizden yana olacak. Araştırma içgüdünüzün yüksek olmasından kaynaklanan, hedeflerinize yönelik çalışmalar içindesiniz. Kendinizi garantiye almaktan başka çareniz yok. Düşüncelerinizde ısrarcı bir tavır takınarak sosyal yaşantınızda farklı konumlar elde edecek, dayatmacı bir tavır sergileyeceksiniz. Eylül boyunca Mars Terazi burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gereksiz cesaret gösterilerine kapılmayın. Takdir gören kişisel çabalarınız sizi motive etse bile, tam olarak beklentilerinizin yanıtını bulamayabilirsiniz. Ani değişen şartlara karşı temkinli olmalı, ölçüyü kaçırmamalısınız.

Yengeç

Eylül ayında içgüdünüzün de yardımıyla hedeflerinize yönelik çalışmalar içindesiniz. Rakip tanımıyor fakat bu özelliğinizi gizlemeyi başarıyorsunuz. Aktif ve hızlı düşünüyorsunuz. Hızlı hareket ederek çalışma yaşantınızda müthiş bir performans sergileyeceksiniz. Düzen ve sistem sizin için önemli. Parlak zekanız ve güçlü algılarınız heyecanlarınıza önderlik edecek. Bu ay Satürn’den aldığınız kozmik etkiyle, enerjinizi tasarruflu kullanmaya çalışın. Bu şekilde davranarak, yaşamda kaçırdığınız bazı şartları yeniden elde edebilirsiniz. Sağlığınız iyi olmasına rağmen ay boyunca karşılaşabileceğiniz ufak tefek sorunlar sizi şaşırtmasın. 14 Eylül’e kadar Merkür geri gidiyor. 15 Eylül’de ise yeni ay Başak’ta doğuyor. Sağlığınızı geliştirmek için birçok şeyler yapabilirsiniz. Öncelikle mide ve sindirim sisteminiz konusunda dikkatli olmalısınız.

Aslan

Eylül ayında çevresel faktörler sayesinde güçleneceğiniz işler peşinde koştururken, sosyal kişiliğiniz de parlayacak. Yönetici ruhu taşıyan insanlar size daha fazla güven verecek. Onlarla bir çok iş fırsatı yakalayacaksınız. Eylül’de birlikte olduğunuz kişi ile ilişkinizi sorgulayacaksınız çünkü ilişkinin rutin bir hale gelmesinden ötürü rahatsızsınız. Sorunlarınızı konuşmalı ve aksayan olayları yeniden gözden geçirmelisiniz. Bu ay zihinsel yorgunluk söz konusu. Doktor kontrolünde gerekli vitaminlerinizi almalısınız. Katılacağınız grup yemeklerinde kontrolü elden bırakmayın, yiyecekler konusunda temkinli olun.

Başak

Eylül ayında paraya ve lükse olan ilginiz sizi daha çok çalışmaya yöneltecek. Çalışmanızın karşılığını alacağınız işler yapmak istiyorsunuz. Çevrenizde de sizin bu konudaki hırslarınıza eşlik edebilecek kişiler arayacaksınız. Eylül’de tanışmalar ve ortak çalışmalar için uygun bir dönem içindesiniz. Kendi içinize yönelmelisiniz. Sevdiğiniz kişilerle kısa seyahatlere ve iş gezilerine çıkabilirsiniz. Sosyal yaşantınızın bir parçası olan yolcuklar da gündeme gelecektir. Eğlenceli ve hoş vakit geçirmek için kuracağınız beraberlikler söz konusu olabilir. Çıkacağınız yolculuklarda yaşayacağınız risklere dikkat etmelisiniz. Daha az yemek yemeli ve spor yapmalısınız.

Terazi

Eylül ayında organizasyon kabiliyetiniz artıyor. Yaşamınızla ilgili değişimlere hazırlanmalısınız. Uzun süredir sürüncemede bekleyen işleriniz aldığınız güçlü kozmik etkilerle değişecek. Yaratıcılığınız ortaya koyacak her türlü çalışmaya açıksınız. Dostlukların pekişeceği ve sizi olumlu yönlendirecek enerjiler alacağınız bir dönemdesiniz. Güçlü kişilerin desteğini üzerinizde hissedecek ve onlarla ilişkilerinizi olumlu tutmayı başaracaksınız. Eylül’de aşk gezegeniniz Mars, ay boyunca ilişkilerinize hareket getirirken, geçmişte biriktirdiğiniz sorunları çevrenize karşı açığa vurabilirsiniz. Eylül ayı boyunca sağlık evinizde Neptün retro yapıyor. Büyük transitler geri gidiyor. Bu sizde gerginlik yaratabilir. Kendinizi rahatlatacak meditasyon ve spiritüel konularla ilgilenebilir, hobilerinize vakit ayırabilirsiniz. Sakin ortamları tercih etmelisiniz. Girdiğiniz topluluklarda tartışmalardan uzak kalmalı, stresi üzerinize çekmemelisiniz.

Akrep

Eylül’de egonuzun yükseklerde olması nedeniyle bulunacağınız ortamlarda önce kendinizi düşüneceksiniz. Odaklanacağınız konuları iyi belirliyor ve başlangıçlar konusunda oldukça cesaretli davranıyorsunuz. Üzerinde çalıştığınız bir teziniz varsa, bu dönemde daha çok yoğunlaşacak ve vakit ayıracaksınız. Eylül ayında; seçenekleriniz çok fazla. Seçim hakkınızı istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Fakat bu dönemin en olumsuz yönlerinden biri: eleştirici yönlerinizin ortaya çıkması ve bu nedenle ilişkilerinizde pürüzler yaşama olasılığı. Bulunduğunuz ortamlarda karşınıza oldukça cazip kişiler çıkacaktır. Bazılarından etkileneceksiniz. Eğer kalbiniz boşsa ve kendinizi bir aşka hazır hissediyorsanız, problem olmayacaktır. Fakat aksi takdirde başınız derde girebilir. Elektrikli aletlere karşı dikkatli olmalı ve evinizde her hangi bir elektrik kaçağı olmaması için önlemlerinizi almalısınız.

Yay

Eylül’de çok fazla çalışacak ve çevrenize örnek olacaksınız. Bu dönemde çok çalışmaktan yorgun düşebilir ve sinir sisteminizle ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz. Uzun süredir size destek olan ve yanınızda çalışan biri ile daha kişisel ortaklıklar kurabilirsiniz. Eylül’de aşk ve işi bir arada yürüteceğinizden eminseniz bulunduğunuz ortamlarda dikkat çekmekten korkmamalısınız. Verilen sözlerin yerine getirilmesine özen göstermelisiniz. Bu ay uykusuz kalmamalı ve sizi depresif yapacak olaylara karşı temkinli olmalısınız. Ayaklarınızı ve bileklerinizi korumalı ve bacaklarınızı hareket ettirmelisiniz. Varislere ve damar sorunlarına dikkat etmelisiniz. Sinirlerinizi rahatlatacak, enerjinizi sakinleştirecek ortamlarda bulunmalısınız. Alkol ve kahve tüketimini azaltıp, bitkisel çaylara ağırlık vermelisiniz. Zehirlenmelere ve bozuk gıda alımına dikkat etmelisiniz.

Oğlak

Eylül ayında yeniden gündeme gelecek çok eski olaylara çözüm aramalısınız. Bu dönem maddi konulardaki sorunlarla birlikte beklediğiniz yatırımlarda gecikmeler olacaktır. Mahkeme ve hukuksal meselelerinizde bu dönemde sorun çıkabilir. Ödenmemiş faturalar ve poliçelerinizi gözden geçirmeli ve vadesi gelen borçlarınızı kontrol etmelisiniz. Partnerinizle ortak bir çalışma içine girecekseniz dikkatli olmalısınız. Birbirinizi yanlış tetikleyebilirsiniz. Kardeşler ve yakınlarla aranızda para konularında sorun çıkabilir. Her zamanki sezgilerinize güvenin. Eğer ciddi bir ilişkiyi düşünmüyorsanız, hoş ve güzel günler geçirebileceğiniz ortamların gündeme gelmesi sizi mutlu edecek. Eylülde; sağlığınızla ilgili sorunlara karşı duyarlı yaklaşmalısınız. Uykunuza dikkat edin ve kendinize küçük kazalara karşı tedbirli olun.

Kova

Eylül ayında sizin için ev ve aile kavramları önem kazanacak. Aileniz ve mesleğiniz arasında gerilimli bir dönem yaşayabilirsiniz. Birçok sorun üst üste gelecek ve sorumluluk duygularınızın yoğun olmasından dolayı çok gergin olacaksınız. Akıllıca adımlar atmalı ve hata yapmamalısınız. Kendinizle ilgili yetersiz gördüğünüz konuları ele alırken disiplinli olmak zorundasınız. Düşüncelerinizi gerçekleştirirken geçmişteki hataları yapmamalısınız. Kendinizi mutlaka karşınızdaki kişinin yerine koymaya çalışın. Özellikle iş temponuzun ağır olması ve çok çalışmanız sizi stresli hale getirebilir. Uykunuza dikkat edin ve kendinize küçük kazalara karşı tedbirli olun. Böbrekleriniz için bol suyu ihmal etmeyin. Uykunuza da gereken önemi verin ve cildinize özen gösterin.

Balık

Eylül ayında çekiciliğiniz ve çalışkanlığınız; ilişkilerinize ‘artı değerler’ getirirken olumsuzluklar da getirebilir. Bazı kişiler tarafından kıskanılabilirsiniz. Maddi hırslarınız ön planda olacak. Yakın arkadaşınızla kurduğunuz samimiyeti, iş yerinizdeki diğer ortamlara da yaymalısınız. Bu sizi daha da çok motive edecek. Alışkanlıklarınıza bağlı olmanız dostlarınız konusunda da seçici olmanıza neden oluyor. Bu ay maddi ve manevi olarak iyi bir ay geçireceksiniz. Gizli, keskin ve yoğun planlar yapıyorsunuz. Ayağınıza gelen şansı kullanma konusunda tereddütler yaşamak yerine, önce girişimciliğinizi ön plana çıkarmalısınız. Enerjiniz güçlü ve çarpıcı. Sınırlarınızı zorlamayı seviyorsunuz. Bu ay, sağlık konusunda kemiklerinizi ve iskelet sisteminizi korumalısınız. Ağır kaldırmamalı ve spor yaparken dikkatli olmalısınız. Fiziksel özelliklerinizle ilgili bir değişim yaşamak istiyorsanız, daha sonraya bırakmalısınız. Sağlığınız konusunda hassaslaşabilirsiniz.

More from Deniz Çakmakçı
Ay Burcu Ünlülerin Hayatına Nasıl Etki Ediyor?
Güneş burcumuz (öz burcumuz) dışında Ay burcumuzun haritamızda en önemli unsur olduğunu...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir