KAPAK HİKAYESİ

       Akneyle savaşın en pratik ve etkili 3’lüsü olan Propia çoktan en sevdiklerimiz listesinde yerini aldı. Markanın dijital reklam yüzü, gençlerin sevdiği influencer Damla Altun olunca Propia ile olan hikayesini ,onun cildindeki etkilerini bir de ondan dinleyelim istedik.

1. Influnecer olma sürecin nasıl başladı?

Kadir Has Üniversitesi Yeni Medya mezunuyum. Sosyal medyaya, trendlere, özellikle Youtube ve Instagram’a her zaman çok ilgiliydim. Staj aradığım dönemde belki sosyal medyada aktif olursam bu benim iş hayatımda da etkili olur düşüncesi ile Youtube kanalı açtım. Sonra işler hiç beklemediğim kadar hızlı ve iyi gitti. Bir taraftan bir reklam ajansında staj yaparken bir taraftan da haftada 3 video hazırlayarak bu serüvene adım atmış oldum.

2. Sürekli hayatını paylaşmak, üretmek zorundasın. Bir günün nasıl geçiyor?

        Mesela bir süredir sabaha kick box dersimle başlıyorum. Yaptığım, paylaştığım her şey benim için bir içerik olabiliyor. Sabah idmanım, spor kombinlerim vb. paylaşımları yapıp gün içinde de yine akışıma göre içerik üretiyorum. Eğer kahve hazırlayacaksam bile ben bunları Instagram storylerimde göstermeyi çok sevdiğim için bu kısım benim için hep doğal ve anlık.

3. İşbirliklerinde en çok neye dikkat ediyorsun? 

      Çalıştığım markaları çok seviyorum. Markanın ürünü ile özdeşleşebilmem çok önemli. Bu bir cilt bakım markasıysa da, bir gıda ürünü ya da bir kıyafetse de bu uyumu sağlayabilmek çok önemli. Bu yüzden de bu seçiciliği göstermek zorundayım.

4. Propia ile ne zaman, nasıl tanıştın?

Karma, yağlı bir cildim var zaman zaman sivilce problemleri yaşıyorum. Marka ile ilk kez markalardan gelen ürünleri açtığım bir video çekiminde tanıştım. Özellikle yine sivilce çıkardığım bir dönem elim direkt Propia’nın setine gitti ve çok düzenli bir şekilde kullanmaya başladım. Cildimdeki hızlı ve etkili sonucu görünce de hem Instagram’da hem Youtube’da markayı paylaşmaya başladım. Benimle beraber tanıyıp seven insanların yorumlarını görüyorum şimdi ve bu beni çok mutlu ediyor.

Ünlü dermatolog  Yasemin Oram’ın geliştirdiği formüllere sahip olan Propia 3 kolay adımda akneyle savaşan, etkili bir  bakım seti. Alameti farikası mı?

Etkin formülü ve ProperCare patenti sayesinde ciltteki sebum yapısını ve üretimini düzenlemesi.

5. Propia’nın en sevdiğin yanı ve sana göre diğer ürünlerden farkı nedir?

İhtiyacın olan her şeyin tek sette hazırlanmış olması harika bir şey! Propia’nın 3 adımlı bakım seti sayesinde cildine gereken bakımı tek seferde verebiliyorsun ve tabi bir de Türkiye’de dermatolog tarafından geliştirilen ilk akne kiti olması Propia’yı diğer ürünlerden oldukça farklı kılıyor.

6. Bize Propia’yı 3 kelime ile tarif etsen neler olurdu?

Etkili, temiz, güvenilir.

7       İlk reklam filmini Propia ile gerçekleştirdin ve markanın da ilk dijital marka yüzü oldun. Reklam çekimleri nasıl geçti? 

      Aşırı keyifli bir ortamdı! Yönetmeninden, set ekibine herkes çok neşeli ve pozitifti. Birçok şeye beraber karar verdik, vereceğim poza kadar. Bu sayede hem doğallığımızı bozmadık hem de içimize sinen şeyler yaptık! Süreçten çok memnunum.

8. Kendi tecrübelerinden yola çıkarak akne sorunu yaşayan gençlere önerilerin var mı?   

    Öncelikle internette yer alan ve doğru olmayan birçok asılsız bilgi mevcut. Mesela sivilcelere limon veya diş macunu sürme gibi çok yaygın olan ama doğru olmayan bilgiler var, bunlardan kaçınmalılar. Bunun yanında ciltlerine uygun doğru ve temiz içerikli ürünler kullanmayı tercih etmeliler. Çok fazla ürün ve çok fazla bakım da cildi yorabilir. Bu yüzden Propia’nın 3 adımlı bakım seti tam olarak tam ihtiyacımız olan şey. Bir de kendilerini bu süreçte çok yıpratmamalılar. Bunun bir süreç olduğunu, geçeceğini, doğru ürün ve düzenli bakım ile atlatılabileceğinin bilincinde olmalılar.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.