SOĞUK BAKIM İSTER!

Havalar gittikçe soğuyor, buna bağlı olarak cildimize ekstra bir bakım gerekiyor.

İşte kuruyan cildimizin acil imdadına yetişecek favori ürünlerimiz ve bakım önerilerimiz:

Öncelikle vücudunu yenilemek ve rahatlatmak için sıcak bir duşun altında gevşe ve gözeneklerinin açıldığını, yorgun kaslarının gevşediği hisset. Banyo keyfine lavanta gibi rahatlatıcı bir aromaterapi yağı veya nemlendirici bir banyo sütü ekleyebilirsin.

Sephora’nın kendi koleksiyonundan cildi kurutmadan temizleyen, daha yoğun ve kremsi bir yapıya sahip yeni nesil bir duş jeli geliyor. 22,90 TL’den satışa sunuluyor.

İkinci adım vücudu arındırma zamanı! Sağlıklı ve güzel bir cilt için cildini ölü hücrelerden temizlemek gerekiyor. Duş sırasında köpüren bir peeling yardımıyla vücudundaki ölü derilerden arınırken kan dolaşımını da hızlandırabilirsin.

Nuxe’e ait vücut ürünleri kokusu ve dokusu ile bizi bizden alıyor. Bal, şeke kristalleri ve doğal yağlardan oluşan bu peelingin fiyatı 90 TL 

Peeling’in yoksa bir kese veya masaj aleti ile dairesel hareketlerle masaj yapabilirsin.

 

 

 

Miniso’nun plastik uçlu fırçası, cildi tahriş etmeden masaj yapma fırsatı veriyor ve sadece 14,95 TL

Özellikle kış aylarında duş jeli yerine cildine daha fazla nem sağlayacak bir duş yağı veya duş kremi tercih edebilirsin.

O bir klasik! L’Occitane’ın badem yağlı vücut yağı ile cildiniz temizlenirken nemleniyor. 139 TL satış fiyatına sahip.

 

Günlük nemlendirme rutininde kuru bir cilde sahipsen avokado, bal, badem yağı, hindistancevizi gibi yağ oranı ve vitamin değerleri yüksek kremleri hem vücudun hem de sert topukların, ayakların için tercih edebilirsin.

Nivea’nın vücut kremleri cildi nemlendirmenin dışında besleyici özelliklere de sahip. 39,95 TL

 

Saçları unutmayın!

Sevdik! L’oréal Paris Elseve’in Banyo öncesi Kil Maskesi saç diplerindeki yağı, kiri derinlemesine arındırıyor ve saç diplerini ferahlatarak saçın ağırlaşmasını önlüyor.

L’Oreal Paris Elseve’e ait kil maskesi 21,90 TL satış fiyatına sahip.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.