PEMBE RUJ, TEKRARDAN MI MODA?

80’lerin ikonik dudak renklerinden biriydi pembe. Şimdilerde yine ve yeniden revaçta. Sürdüğünüz anda modumuzu değiştirmesine, cilde tazelik getirmesine bayılıyoruz. Ama tabi doğru tonu bulursak

.

Kış aylarında cildin mat ve soluk görünmesi alışık olduğumuz bir durum. Evden koşarak çıktığımız ve makyaj yapmaya vakit bulamadığımız günler de bir dolu. Oysa tek yapmak gereken çantada pembe bir ruj bulundurmak.  Özellikle de dudak renginizin 1-2 ton koyusu bir pembe ruj, cildinizin anında ışığını bulmasına, canlanmasına ve iyi hissetmenize yardımcı.

Size en yakışan pembeyi nasıl mı bulacaksınız?

Burada 3 noktaya dikkat etmek gerekiyor.

  1. Dudaklarınızın doğal rengine (1 veya 2 ton koyusu gibi bir pembe deneyebilirsiniz.)
  2.  Spor sonrası yanaklarınızda oluşan doğal pembelik sizi yönlendirebilir, işte bu renkte size yakışacak pembelerin başında gelecektir.
  3.  Seçeceğiniz pembenin alt tonu. Bu çok önemli zira deli gibi beğenerek aldığınız alt bazında sarı olan bir pembe güldüğünüzde dişlerinizi olduğundan sarı göstererek sizi arkadan bıçaklayabilir.

 

CİLT ALT TONU NASIL ÖĞRENİLİR? Cilt alt tonunu öğrenmek için bileğindeki damarlara bakman yeterli. Damarların mavi görünüyorsa soğuk, yeşil ise sıcak alt tona sahipsin. Sıcak cilt tonuna turuncu-sarı bazlı renkler giderken soğuğa mavi alt tonlu rujların daha çok yakıştığının altını çizelim.

 

İşte sizin seçtiklerimiz…

 

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.