ŞEHİRDE TATİL Mİ DEDİNİZ?

İlla güneye inmeye, uçaklara binmeye, bavul hazırlamaya gerek yok. Şehirde de tatil havasına girebilir, deniz kenarında keyif yapabilir, doyasıya güneşlenebilir hatta bunlara ek olarak bakım bile yaptırabilirsiniz. Nerede mi?

 

 

Four Seasons Hotel Bosphorus’ta… Boğaza nazır güneşin keyfine varıp, deniz kokusunu içinize çekip, doyasıya yüzüp,  en lezzetlisinden yiyip, bolca dinlenmek, kısacası bir günlüğüne tatile çıkmak mümkün. Hatta bu mini tatilinizde, Four Seasons’ın  özel güneşlenme deneyimi yani Sun Spa’dan da faydalanabilirsiniz.

Dünya genelinde Maldivler, Puket, Dubai, Fransa gibi 14 noktada uygulanan Sun Spa konsepti Türkiye’de sadece Four Seasons Hotel Bosphorus The Spa’da bulunuyor.

Sun Spa, Four Seasons’ta 3 yıldır yapılıyor. Bir kez deneyen müdavimi olup çıkıyor zira ben de onlardan biriyim. Havuzun çevresinde Boğaz manzaralı, uçuşan perdeli kabanalarda Uzakdoğulu terapistler tarafından cilt analizi yapılarak başlanan uygulama , kişinin güneşe karşı hassasiyeti ve  bronzlaşma hedeflerine uygun şekilde kişisel, günlük bir güneşlenme deneyimine dönüştürülüyor. Açık havadaki kabanalarda sunulan bakım ve masajlarla gün sonunda oradan tam anlamıyla dinlenmiş, renginiz karamele dönmüş ve gerçekten iyi hissederek ayrılıyorsunuz. Bu bir güne sıkıştırılmış tatil aslına bakarsanız şehirde hızlıca mola almak, zahmetlere girmeden yazın keyfini çıkarmak isteyenler için ideal.

GÜNEŞ SPA’SI MI DEDİNİZ?

Sun Spa’da  güneşe karşı cildin adaptasyonunu arttırmayı hedefleyen ve bronzlaşırken aynı zamanda yaşlanma karşıtı bakım da yapabilen Esthederm ürünleri kullanılıyor. Sun Spa, güneş öncesi ve sonrası olmak üzere iki bölümden oluşuyor.

Öncesi:  Uzakdoğulu terapistler tarafından scrub uygulaması yapılıyor, bu cildinizi ölü hücrelerden arındırarak sağlıklı, lekesiz bronzluğa zemin hazırlıyor. Ardından cildinize en uygun güneş ürünü sürülerek cildin doğal melanin üretimi destekleniyor. Güneş öncesi bakım 45 dakika sürüyor.

 

Sonrası: Gün bitiminde ise güneş sonrası cildin ihtiyacı olan onarıcı ve yatıştırıcı bakımlar yapılıyor. Bu ürünleri rahatlatıcı bir masaj ile uygulandığının özellikle belirtmeliyim. Sonrası bakım da 45 dakika sürüyor.

 

Esktra: Sun Spa bakımlarına ek olarak uzmanlar tarafından misafirlere 20 dakikalık ayak bakımı, el bakımı, 45 dakikalık ayak refleksoloji, 30 dakikalık boyun ve sırt bakımı gibi ekspres bakımlar da sunuluyor.

KIŞIN ‘THE SPA’

Yazın Sun Spa’ya kış döneminde de Four Seasons Hotel Bosphorus’un içerisinde yer alan The Spa’ya gidilir. Kişiye özel hamamları, özenle tasarlanmış sauna, jakuzi ve buhar odalarıyla  farklı, şık ve keyifli bir ortama sahip. Ayrıca  sadece bakım olarak düşünmeyin, deneyimli eğitmenlerin kişiye özel oluşturdukları spor programları, Power Plate, TRX ,Yoga, Spinning ve Pilates dersleri ile güçlü ve sağlıklı bir vücuda kavuşmanız için herşey düşünülmüş.

Four Seasons Hotel Bosphorus, The Spa 0212 381 40 00

 

 

 

 

 

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.