OFİSE DÖNMEYİ KOLAYLAŞTIRAN 7 YOL

Uzun bir tatil sonrası kimimiz ofise dönüşü iple çekiyor kimimizin de ayakları geri geri gidiyor. İşte bu ayakları geri geri giden grup için işe yarayacak birkaç önerimiz var, uygulaması bedava yeter ki işe yarasın, kolay bir geçiş yaşansın! 

  1. Ah ne güzeldi deniz kenarı, gece geç yatmak sabah geç kalkmak, içmek, eğlenmek, hatta dağıtmak. Ama inanın bunları da ne kadar çok yaparsanız o derece de sıkılırsınız. Yani tatil kısa bir ara veriş olmalı, bir hayat tarzı değil. O yüzden şunu kendinize söyleyin, tatili hak etmek için çalışan biri olmalıyım. Çalışmanın size batmaması için ise yaptığınız işten keyif almak ilk şart.
  2. İşinizi sevmenin püf noktası başarılı olmaktan geçiyor. Yaptığınız işi kolaylaştırmak, yaptığınızdan gereken verimi almak ve kısacası başarılı olmak için ilk yapacağınız şey ise plan yapmak. Günlük, haftalık, hatta aylık.
  3. Sabah ofise erken gelin, kimse yokken mailleri okuyun günlük düzeni sağlayın, ardından iş arkadaşları, toplantılar gününüzü bölecektir, verim düşecektir. O yüzden sabahı iyi kullanın. Ofisi de zamanında terk edin. Fazladan kalıp enerjiyi düşürmeye gerek yok.
  4. Tabiki tatilde ne yaptığınızı soracaklar, siz de başkalarına soracaksınız. Çok normal. Öğle yemeğini uzun tutun iş arkadaşlarına anlatacaklarınız varsa anlatın bitsin, gün içerisinde tatil konusuna sık sık dönmek ofise alışmanızı iyice zorlaştırır çünkü.
  5. Günü planlamak elzem. Hatta haftanızı planlayın ki tatil sonrası  işe alışma dönemini hızlıca halletmiş olun. Çoğunlukla işe dönmek istemememizin altında nereden başlayacağımızı bilememek durumu yatar. Planlarsanız rahatlarsınız. Ancak tek bir ajandanız olsun, hem bilgisayarda, hem cep telefonunda hem de yazarak bir plan tutmak işinizi zorlaştırır. Hangisini tutarken daha rahatsınız ona karar verin.
  6. Plan yaparken acil olana odaklan, tek bir şeye konsantre ol. Realistik davran, olmayacak işleri olmayacak saat aralıklarına koyma, kendine nefes alacak anlar yarat. Aksi taktirde verimin düşer, iş yük olarak kalır omuzlarında. Oysaki işten keyif almaya bakıyoruz ve bunu da doğru çalışarak ve başarılı olarak elde ediyoruz di mi?
  7. Tatil sonrası ofise giderken motivasyonunu arttıracak detaylardan yardım alabilirsin. Yeni bir kıyafet, ofis masan için yeni bir obje, ofis oda dekorasyonunda yapacağın  yeni bir değişim, yeni bir saç kesimi, yeni bir beslenme düzeni… Ofis rutinine tekrardan girerken farklı hissetmende destek olur.

More from Gözde Atakoğlu
HAZİRAN SAYIMIZ YAYINDA!
SENİ BEKLİYORDUK YAZ! Haziran sayımız 2021 yaz sezonuna ait yenilikler ve önerilerle...
Read More
Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir