ŞEHİRDE SAĞLIKLI ATIŞTIRMALIKLAR

Siz de benim gibi hem Bebek semtinin hem de kahve içmenin tutkunuysanız Bebek’in merkezinde bulunan kahve dükkanı Cup Of Joy gideceğiniz en doğru adres olacaktır.

Açıldığı ilk günden beri müdavimi olduğum bu butik kahve dükkanın kahvesinin lezzetini hiç şaştığını görmedim ama onlar kendilerini geliştirmekten bir gün bile geri de kalmadılar.

Mesela beslenme konusundaki bilinçlenmeyle beraber Cup Of Joy’da da latte ve capuccino benzeri sütlü kahveler inek sütüne alternatif badem ve hindistan cevizi sütü ile yapılamaya başlandı. Bu konuda başı çektikleri bir gerçek dileriz diğer kahve dükkanlarında da bu çeşitliliği görebiliriz.

Sadece kahve konusunda değil mutfak konusunda da oldukça iddialılar.  Sağlına dikkat eden ve kaliteli beslenmek isteyenlere hitap edecek alternatifli bir menüye sahipler. Bu nefis yiyeceklerin hazırlandığı küçücük mutfağın içindeki isimler ise Feyza Enc ve MSA mezunu Cansu Sen. Bu yetenekli ve tatlı hanımlarla oldukça keyifli bir sohbetimiz oldu. Kendilerinden menü hazırlama aşamasıdan tariflerine kadar pek çok sağlıklı beslenme tüyoları aldım.

Bu işe alaylı olarak başladığını söyleyen Feyza Enc  mutfağa son derece hakim.  Menü yaratma konusunda ise bağımsız hareket edebildiğinin altını çiziyor ve tariflerinin tamamını kendi yaratıyor. Yaptıkları tüm tariflerde glutensiz un kullanmaya gayret eden bu ikili Agave bile kullanmayacak kadar masum tatlılar yapıyor. Kullandıkları bitter çikolata oranına ve saflığına ekip olarak verdikleri önemin altını çizmeden edemiyorlar.

Hazır konusu açılmışken  onlara içerinde rafine seker bulunmadığına emin olduğum, favori atıştırmalıklarım ‘ Kaju Raw” ve Classic Raw’ un ne kadar masum oldugunu soruyorum. Feyza Hanım çok istemelerine rağmen henüz bir uzman ile kalori hesaplaması yapmadıklarını ama ortalama 1 avuç Kuruyemiş ve 1 Hurmaya eş değer gelebilecek bir ortalama verdi. Bu kilo yönetimi yapan bir kişinin bile beslenmesine ekleyebileceği nefis bir ara öğün. Benim de kahvemin yanında vazgeçemediğim bir atırştırmalık.

  • Classic Raw

              Ceviz

              Badem

             Kudus Hurması

              Yulaf

Tüm malzemeleri mutfak robotundan geçir ve isteğine göre şekil ver. 

  • Kaju Raw

           Kaju

         Kudüs Hurması

Malzelmeleri mutfak robotundan geçir dilediğin gibi şekillendir ve benmari usulü erittiğin bitter çikolatanın içine batır ve donması için buzdolabında beklet.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.