INSTAGRAM KENDİ KAMERASINI YAPSA NASIL OLURDU?

Instagram Move II

Instagram tasarımcılar için oldukça ilham verici bir platform. Gerek logosu olsun gerek iç dinamikleri olsun içerik paylaşma platformlarını domine eden Instagram, tasarımcı João Luiz Flores Gomes‘e de ilham vererek, Instagram Move II adlı tasarımın ortaya çıkmasını sağlamış.

Bu bağlamda yaklaşıldığında Gomes’in tasarımı mini bir Instagram kamerası işlevi görüyor. Şimdilik konsept olarak yola çıkılmış bir tasarım olsa da üç farklı renk seçeneği sunması, ve tatlı görünümüyle gönülleri fethetmiş durumda. Teknik  özelliklerine gelecek olursak, aksiyon kameralarını aratmayan özellikleri içinde barındıran Move II, tasarımsal açıdan Instagram logosuna bağlı kalıyor.

Instagram Move II

Instagram Move II şık detaylar ile karşımıza çıkıyor

Ürünün yuvarlak köşelere sahip olduğu görülüyor bununla beraber yüksek görüntü kalitesinde yapabileceğiniz çekimler ise bu işin çok daha keyifli hale gelmesini sağlıyor. Kamera bu bağlamda 4K çekimler yapmanıza olanak sağlıyor. Ön kısımda yer alan büyük lens kurulumu detaylı çekimler için yeterince iyi duruyor. Eksiksiz bir deneyim sunmayı amaçlayan bu ürünün, navigasyon özelliğinin yanında flaş gibi ek özellikleri de bulunuyor.

Instagram Move II

Sağlam metalik bir materyale sahip olan Move II, IP68 sertifikası ile toz ve suya karşı dayanıklı hale getirilmiş. Yani su altı çekimlerinizi Move II ile yapabilirsiniz. Ancak dediğimiz gibi bu ürünün şu an için konsept olarak tasarlandığını söylelim. Tasarımıyla ve teknik detaylarıyla ilgi çeken Move II, ilerleyen günlerde Facebook tasarımıyla karşımıza çıkabilir. Bizden söylemesi!

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.