Sarkan Diz Kapakları İçin Ne Yapmalı?

Her yerimiz gibi diz kapaklarımız da yaşlanıyor. Yaşlanmaya bağlı en görünür estetik problemler arasında diz derisinde elastikiyet kaybı, kilo ve sarkma, dalgalanma, yağlanma, kolajen dokuda azalma, deride incelme görülüyor aynı zamanda hyaluronik asit miktarında azalma ile birlikte daha kuru, buruşuk ve sağlıksız bir görüntü oluşabiliyor.

Kaliteli Yaşam Kliniği Medikal Estetik Doktoru Yasemin Savaş’a göre yaşımızı ele veren bölgeler arasında ilk sıralarda yer alan diz kapaklarımızın gençleştirilmesi ve güzelleştirilmesi mümkün. Savaş’a göre; yirmili yaşların ortasından itibaren tüm bedende hyaluronik asidin azalması özellikle zayıf kişilerde diz çevresinin daha yaşlı gözükmesine neden olurken, yaklaşık bir yıla yakın süre etkiye sahip olan nem enjeksiyonlarıyla deri altının tekrar su tutması ve nemini kazanması sağlanabiliyor.  Böylece kuru ve buruşuk görüntüsü giderilen diz kapaklarımızın yeniden güzelleşmesi için ilk adımı atabiliriz.

Kaliteli Yaşam Kliniği Medikal Estetik Doktoru Yasemin Savaş

İlerleyen yaşla birlikte ise diz kapaklarında nem kaybından başka sorunlar da ortaya çıkabiliyor.

Deri altı yağ tabakasının belirgin olarak azalması da bunlardan biri. Bu problemi giderebilmek için kolajen ve enzim aşıları ile ip uygulamaları tercih edilebilir. Kolajen aşıları, diz kapağının cildini sıkılaştırırken, dermis ve bağ dokusunu yeniliyor.

Deri ve deri altının sıkılaştırılması da diz kapağı güzelleştirmede önemli başlıklardan. Bu amaçla ısı teknolojilerinden faydalanılmakta ve seanslar halinde yapılan fokuslu ultrason, radyofrekans, iğneli radyofrekans uygulamaları bölgede aşamalı olarak elastikiyet kaybının giderilmesini sağlamakta.Diz Çevresi Yağlanmalarına Çözüm :   “Yeni Nesil Kas Şekillendirme”

Dr.Yasemin Savaş, diz estetiği problemlerinden birinin de zaman içerisinde diz çevresinde beliren istenmeyen yağlar olduğunu belirtirken özellikle iç taraflarda ve diz kapağı üzerinde biriken yağların rahatsızlık veren bir görünüme yol açabildiğinin altını çiziyor. Diz kapağı yağlanmaları yeni nesil kas şekillendirme tedavi yöntemiyle giderilerek daha güzel ve diri diz kapaklara sahip olunabiliyor. Yüksek yoğunluklu elektromanyetik enerji ile uygulama yapılan bölgedeki kasların kasılmasını sağlayan bu cihaz, diz kapağı üstünde yığılma olan alanlarda kullanıldığında diz kapağı görüntüsünde ciddi oranda iyileşme sağlayabilmektedir.

Belirtmeliyiz ki; diz kapağına yapılan bütün bu uygulamalar özel teknikler gerektirdiği için mutlaka konusunda uzman doktorlar tarafından yapılmalıdır.

Medikal estetik doktoru Yasemin Savaş

Anlayacağınız diz kapağı deyip geçmeyelim!

Hem fonksiyonu hem de görüntüsü ile vücudumuzun demir başlarından sayılabilecek olan diz kapaklarının korunması, sağlıklı ve güzel görünmeleri yeni nesil yöntemler ile artık elimizde.

More from Gözde Atakoğlu
NİSAN SAYISI YAYINDA
Buram buram baharı kucaklayan, karşılayan 30. sayımızda kapak kızımız gençlerin çok sevdiği...
Read More
Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir