GÖLGELENDİRME ARTIK ÇOK KOLAY

Son yıllarda makyajda kemik yapısını ortaya çıkaran gölgelendirme teknikleri uygulamak çok revaçta. Elbette bu işi en iyi profesyonel makyaj artistleri biliyor. Mantığını anladıktan sonra evde bir başınıza uygulamak da zor değil aslında. Ancak uygun ürünleri bulmak çok önemli.

NARS-Matte-10662
Nars’ın The multiple isimli çok amaçlı stick’i herkesin çantasında olması gereken nitelikte bir kozmetik. Ten makyajında, göz kapaklarında hatta dudaklarda bile kullanılabilir. Mat ve parlak olmak üzere iki farklı dokuya sahip. Özellikle mat olanlar gölgelendirme için idealler.

Ben elmacık kemiklerimin hemen altına Nars’ın The Multiple isimli bronz, hafif parlak stick’i ile gölgelendirmeyi, elmacık kemiklerimin tam üzerini ise Benefit’in What’s Up ile aydınlatmayı öğrendim. Bu demek oluyor ki çukurlaştırmak istediğiniz bölgeye koyu, aydınlatmak istediğinize ise açık renkte ürünler kullanmanız gerekiyor.

benefit-cosmetics-watts-up-highlighter-d-20110928181455917~151100
Benefit’in Whatts up isimli aydınlatıcı stick’i de aynı şekilde yeri geliyor göz kapaklarında far, yeri geliyor yanaklarda aydınlatıcı olarak kullanılıyor.  Ayrıca rujun üzerine sürerek daha sedefli bir doku ve daha dolgun dudaklar elde edebilirsiniz.

 

Ekran Resmi 2015-02-05 02.10.24.png
Clinique Chubby Stick Sculpting Contour ve Scuplting Highlight 79 TL’den satışa sunuluyor

Stick tarzı ürünlerle bu gölgelendirme işi de oldukça kolaylaştı. Stick demişken bir de kalın kalem tarzı kozmetiklerin hayranıyım. Taşıması kolay, uygulaması kolay.. Özellikle de Clinique’in Chubby Stick isimli kalem formlu ruj ve allıkları ile  son dönemde rakiplerine açık ara fark attığı düşüncesindeyim.

Bu fark şimdilerde daha da açılacağa benziyor zira Clinique Chubby’lerin şimdi de  Sculpting Contour ve Sculpting Highlight olmak üzere , gölgelendirme yapmak için iki yeni ten kalemi çıkardı. Sabırsızlıkla denemeyi bekliyorum, anlayacağınız gölgelendirme artık çocuk işi olacak, kalemle çizmek kadar kolaylaşacak. Gölgesiz kadın kalmayacak…

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.