LEZİZ BİR TATİL

Plaj kıyafetlerinizle, denizden tuzlu tuzlu saçlarınızla rahatlıkla gidebileceğiniz, leziz deniz ürünleri yiyip bir kadehle keyifleneceğiniz  yaz sofralarını keşfetmeye ne dersiniz?

Yazz Collective / Fethiye

Burası sadece deniz yoluyla ulaşımı olan bakir bir koy, Fethiye Turunç Pınarı Koyu’nda aslında Hillside Beach Club’ın yanı başında. Naif, sade dekorasyon ile bütünleşmiş Egeli bir mutfağı bulunuyor. Yerelden ilham alan mutfağın yönetiminde Şef Mustafa Otar var. Leziz kokteyller ve yemeğin yanı sıra burada güncel sanat içerikleri ve sergilere, sürpriz müzik performanslarına denk gelebilirsiniz. Dilerseniz de masaj terapileri için SPA’da kendinizi şımartabilirsiniz.

Manzara / Söğüt

Burada deniz ve dağların muhteşem manzarası eşliğinde istiridyeden karidese leziz deniz mahsullü tabaklarla tamamlanıyor. Deniz mahsullerinin yanı sıra istiridye mantarı, steak tartar tabakları da favorilerimizden. Sadece 15 yaş ve üzerinin kabul edildiği restorana rezervasyon mutlaka gerekiyor.

Neighbours /Kuzbükü Bozburun

Bıyıklı karidesiyle gönüllere taht kuran Neighbours, leziz mezeleri, mücveri ile keyifli bir yaz sofrası hayalinin eş anlamlısı. Masmavi denizin önünde kendinizi lezzete ve denizin sakinliğine bırakmanın tam zamanı.

Hidayet’in Yeri Deniz Restaurant / Selimiye

Leziz bir akşamüstü Selimiye’de tupturuncu bir gökyüzü eşliğinde deniz levreğinizi yiyorsunuz. Balık seçenekleri, leziz mezeleriyle denizin önünde keyif bu değilse nedir? Bir ipucu tatlıyı Paprika Selimiye’ye saklayın.

Ona At The Beach / Kaplankaya

Kaplankaya’nın Anhinga koyunda yer alan Ona At the Beach, gastronomi tutkunu genç şefleri, sanatçıları ve üreticileri destekleyen pop up bir proje olan We Are Ona’nın son projesi. Hemen denizin üzerinde bulunan restoranda plaj yemeklerinden alışık olduğumuz Türk mutfağının olmazsa olmazlarından atalık tohumundan ekşi maya hamurlu lahmacun favorimiz. Ona At The Beach, kasım ayına kadar Frenchie, Celler de Can Roca ve Clare Smyth gibi restoranlarda çalışmış şef Nicolau Pla Gomez ve İstanbul’daki Nicole’ün şeflerinden Aykut Doğanok’a emanet.

Plajdan doğru yemeğe:  

Hızla hazırlanmanıza yardımcı çantanızda neler olmalı?

 • Denizden çıkmışsınız, saçlar tuzlu tuzlu! Bundan daha güzel daha doğal bir saç şekillendiricisi olamaz, tuz güzeldir ama saçları kurutur ve karıştırır. Yanınızda durulanmayan bir saç kremi veya hafif yapılı bir saç yağı bulundurmak daha rahat taranmasına ve saçın varsa dalgalarının daha doğal düşmesine yardımcı olacaktır. 
Urban Care durulanmayan saç kremi 
 • Çantanıza makyaj temizleme mendillerinden atmanızda fayda var. Gün boyu plajda sürdüğünüz güneş kremlerinden en hızlı şekilde arınmanıza yardımcı olurlar. Ardından da hem tonik yerine geçip cildi canlandıracak hem de ferahlık verecek çok amaçlı mist’in bir iki fıs… Oh mis!  
Sephora Karpuzlu makyaj temizleme mendili
 • Hızlı makyaj dendi mi krem formlu stick ürünler kullanmalısınız. Hem çok yer tutmazlar hem de cilt makyajında  pratik bir kullanım sunarlar. Bir aydınlatıcı bir de allık yeter de artar bile.
 • Nars The Multiple Orgasm stick allık 
  • Krem allığınızı dudaklara da kullanabilirsiniz, mini boy maskaranızı da sürdüyeniz yemeğe hazırsınız.
 • Benefit Bad Gal Bang mini maskara 
  • Saçlar şekle girmiyorsa bir türlü, bakım yağını sürüp, iyice geriye yatırıp ensede sıkı bir ense topuzu yapmak en ideali. Mini boylu ve sprey formlu seçmeye bakın. 
   Aveda Nutri Plenish saç bakım yağı 

  Written By
  More from Lian Penso
  SIFIR ATIKLI EVE NE DERSİNİZ?
  Reddet, azalt, yeniden kullan, dönüştür ve çürüt. Doğru değil mi? Dünya alarma...
  Read More
  Leave a comment

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir