KUSURSUZ TEN İÇİN BAZ KULLANIN

Kozmetik sever genç kalemimiz Gizem Aydoğdu bu ay Makeup Forever’ın 11 ürünlü kusursuz ‘makyaj bazı’ serisini anlatıyor.

Make Up Forever’ın STEP 1 Skin Equalizer isimli makyaj altı baz serisinden bahsetmek istiyorum sizlere… Bu seri sadece cildi makyaja hazırlayan basit bir baz görevi görmüyor, aynı zamanda cilt endişelerinize, ihtiyaçlarınıza çare olmayı da hedefliyor. Bu yüzden de sadece kadınlar değil, erkekler de kullanabiliyor. 11 adet üründen oluşan seri, 2 gruba ayrılıyor;

248897_486598_mb_v0_primers_2015_pack

1-Skin Preparators / Cildi hazırlayıcılar…

Üzerine isteğe bağlı makyaj yapın yapmayın ama bu ürünlerin hepsinin bir görevi var…

-STEP 1 Mattifying Primer: Renksiz bir ürün. Parlamayı önlüyor ve cilde uzun süre matlık sağlıyor.
STEP 1 Smoothing Primer: Serinin yıldız ürünü. Saten dokuya ve yağsız formüle sahip. Gözenekleri kapatıyor, ince çizgiler ve kırışıklıkların görünümünü hafifletiyor. Bu ürünü erkekler burun ve yanaklarda kullanılabiliyor.
STEP 1 Hydrating Primer: Nemsiz ciltlerin yorgun ve donuk görünmesini önleyerek tazelik ve ferahlık kazandırıyor.
-STEP 1 Nourishing Primer: Kremsi yapıya sahip. Kuru ve nemsiz cildi besleyerek elastikiyet kazandırıyor.

2- Color Correctors/ Renk Düzenleyiciler…

Her cildin rengi ve sıkıntısı başka… Farklı özellikleri olan bu bazlarla homojen bir renk yakalamak imkansız değil.

STEP 1 Kızarıklık Düzenleyici Primer (Yeşil): Sadece kırmızılık sorunu olan bölgelere lokal olarak uygulanıyor ve nemlendiriyor.
STEP 1 Radiant Primer (Açık pembe): Solgun ve donuk ciltleri nemlendirip sağlıklı parlaklık veriyor.
-STEP 1 Radiant Primer (Mavi): Solgun ciltler ve kızarıklığı aydınlatmak için kullanılıyor. Cildi nemlendiriyor ve sağlıklı bir parlaklık kazandırıyor.
STEP 1 Radiant Primer (Şeftali rengi): Orta ve bronz renkli ciltleri nemlendirip sağlıklı bir parlaklık kazandırıyor.
-STEP 1 Radiant Primer (Sarı): Orta- koyu renkli ciltleri nemlendirip parlaklık kazandırıyor.
STEP 1 Radiant Primer (Karamel rengi): Esmer ciltleri nemlendirip sağlıklı bir parlaklık yaratıyor.

 

 Peki ben hangisini kullandım?

Ben Smoothing Primer’i kullandım ve aralarında dokusuna en çok bayıldığım da oydu, bildiğiniz saten! Ürün cilde sürüldüğünde ekstra bir renk vermiyor. Kullandığımda gözenek görünümüm oldukça azaldı, tenimde yumuşacık bir etki oluştu. Gün içinde yüzümde beliren yağlanmaları kontrol ettiğini içtenlikle söyleyebilirim ayrıca makyajımın daha uzun süre dayandığı da bir gerçek.

Tek problem alnımda oluştu, fazla kurudu… Demek ki karma bir cilde sahibim, alın bölgem diğer taraflara göre daha kuru. Açıkçası her gün kullanacağım bir ürün değil çünkü yüzüme kat kat ürün sürmekten hoşlanmıyorum. Fakat uzun ve yoğun günler için, gündüzden geceye uzayan zamanlarda rahatlıkla kullanılabilir, yarı yolda bırakmayacağını garanti edebilirim. Bu arada bu bazları fondöteninizle ya da renkli nemlendiricinizle karıştırıp sürünce de oldukça güzel ve etkili sonuçlar alınıyor. Aklınızda Olsun!

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.