OFİSTE ATIŞTIRMALIK: KURUTULMUŞ ARMUT DİLİMLERİ

Sağlıklı atıştırmalık tariflerine devam.. Bu sefer meyva kurutup ofiste yanımıza alıyoruz.

 

Tüm beslenme uzmanlarının faydalarından bahsettiği tarçını sanırım bir de benim övmeme gerek yok. Tarçının kokusu ve tadıyla şeker ihtiyacımı karşıladığı bir gerçek.   Ha bir de kimyasal bir durum var tarçın, kan şekerimi dengeliyor. Artık kahvelerimi bile tarçın ekleyerek tüketiyorum.
Bu arada bu benim şekersiz geçirdiğim tam üçüncü haftam…

DSC_0692Tatlı yerine koyabilecek sağlıklı atıştrmalıklar arayışındayım. Canım tatlı çekmiyor yanlış anlamayın sadece hızlı, sağlıklı bir şeylerin el altında olması zararlı alternatiflere yönelmenizi engelliyor. Özellikle de ofiste…
Marketlerde bulunan kurutulmus meyveler elbette ki çoğu zaman herkesin ara öğün ihtiyacına çare. Ancak ben yine de içlerinde şeker katkısı olmadığına çok emin değilim.

DSC_0681

Bu yüzden de meyve kurularını artık evde kendim yapıyorum. Yapımı sadece 10 dakikamı alan ve  üzerine istediğim kadar tarçın ilave edebiliyorum. Hem içinde şeker katkısı olmadığına da eminim.  Onları küçük paketlerde saklayıp, dediğim gibi hem ofiste hem de dışarda geçirdiğim kahve saatlerinde arkadaşlarımın yediği tatlılara ağzımın suyu akmadan hemen çıkarıp yiyorum. Hatta onlar benden ister oluyor.
Bu haftaki meyve seçimim bağırsakların da çalışmasına yardımcı armut.. Vereceğim tarifi sizler istediğiniz başka mevsim meyvesi ile de yapabilirsiniz.

Yapımı:

Armudu ince ince halkalar halinde doğrayın,

Üzerine yeterince tarçin serperek fırına verin.

Çıtır çıtır olunca  afiyetle yiyin…

 

More from Aslı Yücealpan
HER DERDE DEVA : AROMATİK SULAR
l litre su içerisine atılan limon ve salatalık dilimleri… Ben c vitamini...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir