CİLDİN ÖDÜLÜ: THE ORGANİC PHARMACY

Yeni nesil cilt bakımında saf ve temiz içeriklerin peşindeyiz, yüksek performans gösterecek ama cilde dost olacak. Bu kadar da değil, sürdürülebilir, geri dönüşümlü, toksik olmayan ve hatta çıtayı daha da yükseltelim vegan. Peki var mı böyle bir marka? Şimdi tanışacaksınız, okumaya devam…

The Organic Pharmacy, bundan birkaç ay önce Victoria Beckham’ın yaptığı bir paylaşımda gözüme çarptı. Güneşe çıkmayan Beckham, doğal ve parlak bronzluğunu The Organic Pharmacy’e ait bir otobronzan kreme borçlu olduğunu söylüyordu. Hemen radarıma aldım, ardından da bu ünlü İngiliz markasının birkaç zamandır Türkiye’de olduğunu keşfettim.

 

Kullanma şansım olan her bir ürününe ayrı ayrı övgüler, methiyeler yazabilirim. Öncelikle adı üzerinde organik içeriklerle, cilde ilaç gibi gelmeyi hedeflemiş ve bunu da  her ürünüyle başarmış bir markadan söz ediyoruz. Temiz içeriklerle yüksek performans veren bakım ürünleri aynı zamanda yaşadığımız doğaya, insana saygı çerçevesinde üretiliyor. Kısacası iyi geliyor, iyi hissettiriyor ve bunu yaparken  de zarar vermiyor. Cildinize ödül vermek istiyorsanız kendisini cilt bakım rutininize ekleyin derim.

 

DERMATOLOGLAR REÇETE EDİYOR

Cilt bakımı, vücut, anne-çocuk, güneş ve gıda takviyesi olarak farklı kategorilerde ürün çeşitleri bulunuyor. Alerjisi olan, cildinde hassasiyet yaşayan, problemli ciltlerin gönül rahatlığıyla kullanmalarını öneriyorum zira dermatologlar tarafından reçete edilen bir markadan söz ediyoruz. Markanın aynı zamanda renkli kozmetikleri olduğunu da ekleyelim, argan yağı, hyalüronik asit ve zerdeçal içerikli maskarası doğal biçimde kirpiklere hacim verirken, tamamen bitki özleriyle renklendirilmiş renklendirici lip balm’ı da hem yanaklara hem de dudaklara uygulanabiliyor.

 

 

 

İşte geniş ürün gamından yaz öncesi cildin bağışıklılığını arttıracak ve  kesinlikle işinize yarayacak en sevdiğim 5’li.

 

ANTİOKSİDAN YÜZ JELİ  : Cildi toparlamaya, elastikiyetini arttırmaya ve doğal bir parlaklık yaratmaya yardımcı olan içerisinde bitkisel özler ve kozmesötikler bulunan . jel, cildi temizlerken bakımını yapıyor. 

 

 

ANTİOKSİDAN YÜZ SIKILAŞTIRICI SERUM : Bu serumum bir de takma lakabı var, ‘Anlık yüz sıkılaştıran yağ’ Ciltte anında değişim gösteren serumun alameti farikası özel içeriği. Kuşburnu yağı, üzüm çekirdeği, Alphalipolik asit, DMAE, havuç ve greyfurt özleri ile birleşerek, kuşburnu yağının 50 kat daha etkili bir versiyonunu yaratıyor.

 

 

DETOKS ETKİLİ SELÜLİT YAĞI: Biberiye, greyfurt ve rezene özleri ile toksinlerin vücuttan atılımına destek olan yağ aynı zamanda mikro dolaşımın hızlanmasına da yardımcı. Gözle görünür bir etki için düzenli kullanılması ilk şart. Kesinlikle selülitli cildin daha konforlu görünmesini sağlıyor.

 

GÖĞÜS BOYUN VE DEKOLTE KREMİ :  Boyun ve dekolte bölgesine genelde bakım yapmayı unuturuz. Bu bölgeye gereken bakım yapılmazsa  ton eşitsizliği, ince kırışıklıklar ve cildin yumuşaması gibi yaşlanma belirtileri gösterir. İçerisinde Mukul ve Khigelia gibi farklı doğal bitki özleri barındıran krem, dekoltenin sıkılaşmasına ve daha dolgun görünmesine yardımcı olur.

 

RENKLENDİRİCİ KREM: Bayılacaksınız! Benden söylemesi. İçerisinde bulunan renk uyarlama teknolojisi cilt tonunuza en uygun şekilde doğal bir bronzluk kazanmanızı sağlarken, içeriğindeki hyalüronik asit cildin nemli ve konforlu kalmasını kurumamasını sağlar. Ve içerisinde bulunan ışık yansıtan parçacıklar da ışık oyunu yaparak parlak ve taze bir etki yaratır. Deneyin, hak vereceksiniz!

 

 

 

BU ÜNLÜLERİN VAR BİR BİLDİĞİ

Markayı kullanan ünlüler arasında yok yok gerçekten.  Sarah Jessica Parker, Kylie Minogue, Claudia Schiffer, Beyonce, Demi Moore, Jessica Biel, Jennifer Garner, Reese Whiterspoon… ve tabi sadece kadınlar değil erkek ünlüler de markanın müdavimi, Ashton Kutcher, Mick Jagger, Evan McGragor… İnanın liste oldukça kabarık. Beni en çok etkileyen ise kendi doğal bakım markası olmasına rağmen Gwyneth Paltrow’un da The Organic Pharmacy kullanıyor olması.

Kylie Minogue  markanın Carrot Butter Cleanser  isimli havuçlu temizleme yağını kullandığını her firsatta söylüyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

More from Gözde Atakoğlu
TÜKÜRÜK DEYİP GEÇME!
Hijyenik olmadığı düşünülür hatta kirli, pis bir ünü var desek yanlış olmaz,...
Read More
Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir