İNSANLIK İÇİN İYİLİK ZAMANI…

Zaman, sadece bize değil doğaya da zarar vermeyen ürünlerin ön plana çıktığı, insanların birbirini desteklediği omuz omuza yürütülen projelerin her geçen gün sesini daha çok duyurduğu bir zaman. İnsanlık için oldukça zorlu geçen şu dönemde birlikten kuvvet doğar diyen, dikkatimizi çeken sosyal sorumluluk, iyilik projeleri ve sesi güçlü çıkan markalar…

İNSANA DESTEK

  • Pantene, kemoterapi nedeniyle saçını kaybetmiş kadınları motive etmek, yanında olmak, onların kendilerini daha iyi hissetmesini sağlamak için ’Birlikte Daha Güçlüyüz!’ projesi ile çıkıyor karşımıza ve kanser hastası kadınlara peruk bağışlıyor.  Pantene ve Pembe İzler Kadın Kanserleri Derneği’nin güçlerini birleştirdiği ve her Pantene alanın da bu projede tuzunun olduğu ‘’Uzun ve Güçlü Bir Hayat Projesi’’ nde bağışlanan peruklar ile tedavi sürecinde saçlarını kaybeden kadınların kendilerini daha iyi hissetmelerini ve yaşadıkları zorlu sürece rağmen içlerindeki gücü dışarıya çıkartmalarına destek oluyor.
  • Covid-19 salgını sürecinde toplumumuza destek vermek için Mart ayında #HepSeninle kampanyasını başlatan Head & Shoulders, Ahbap Derneği ile işbirliği yapıyor. Pandemide kapalı kalan veya iş yerleri açılsa da belirli kurallar çerçevesinde hizmet veren, çalışmadıkları süreç boyunca yaşadıkları zorlukları onarmak için çabalayan kuaför ve berber ailelerine birlikte market desteğinde bulunuyor. 
  • Avon 2004 yılından beri dünya genelinde sürdürdüğü “Aile içi Şiddetle Mücadele” kampanyasıyla sesini yükseltiyor. Bu yıl da şiddetin ilk sinyallerini görüp, farketmek üzere #döngüyükırdeğişimibaşlat etiketiyle tüm sosyal medya hesaplarında paylaşmaya davet ediyor. Ayrıca 0212 656 96 96 Aile içi mücadelede acil yardım hattıyla şiddete maruz kalanlara destek oluyor.
  • Flormar; pandemi ile birlikte hayatımıza giren maske kullanımının artışına çözüm olarak tasarladığı hafif yapılı Healthy Glow koleksiyonunu sundu. Ancak konumuz bu koleksiyonla Flormar’ın ne yaptığı değil mi? Flormar; “Askıda Ne Var” ekibi tarafından yürütülen gençlere kariyer olanakları, staj programları, iş ilanları sunan sosyal girişim olan “Kampüste Ne Var” projesine katkı olarak zor dönemden geçen gençlere moral olması adına bu koleksiyondan seçili ürünleri hediye paketi olarak gönderiyor.
  • Figure kilimler Anadolu’nun farklı illerinde el dokuması zanaatkârı kadınlar tarafından dokunuyor. Markanın en büyük motivasyonu; modern tasarımları unutulmaya başlayan geleneksel el dokumasını kullanarak bu işi gönülden yapan kadınlara istihdam sağlamak. Kilimin uzun ve emek gerektiren bir yolculuğunda hiçbir canlıya zarar verilmeden elde edilen doğal yünler Kirman tekniğiyle dokumaya hazır hale getiriliyor.

DOĞAYA DESTEK

  • Aveda’nın rüzgar enerjisi ile üretim yapan ilk ve tek güzellik şirketi olduğunu biliyor muydunuz? Ayrıca yüzde 100 geri dönüştürülebilir ambalaj kullandıklarını, içeriklerinde ise  yüzde 100 doğal kokular ve yeşil teknoloji ile çoğaltılan aktif botanik içerikler bulunduğunu… Tamamen hayvan dostu olan marka ayrıca,  tüm dünyada yürüttükleri Clean Water projesiyle de suları temizlemeye ve ulaştırabildikleri her yere temiz su götürmek için çalışıyorlar.
  • Kuruluşundan bu yana doğayı korumak ve bununla birlikte üretim süreçlerinin doğaya olabilecek negatif etkilerini etkisini azaltmak için sürekli çalışan NUXE, iklim değişikliğiyle mücadele etmek için alternatif çözümler geliştiren sosyal girişim ‘Ecording’ ile bir işbirliğine imza atıyor. NUXE Organic serisi ile  doğayı korumak ve çevreye olan negatif etkileri minimuma indirmek için biyoçözünür formüller ve yine geri dönüştürülebilir ambalajlarla 360 derece sorumluluk sahibi bir cilt bakım serisi sunuyor. Seriyi desteklemek için ise Ecording’in ‘EcoDrone’ adını verdiği insansız hava araçları ile havadan tohum topu atışı yaparak ana kaynağı olan doğayı koruma sözünü yerine getiriyor. Seçili eczanelerdeki NUXE Organic ürünlerinin yanında bulabileceğiniz QR kodunu telefonunuza okuttuktan sonra açılan panel üzerinden seçtiğiniz ağacın tohumu için “Tohum Topunu Gönder” butonuna basarak atış emri verebiliyorsunuz. Daha sonra “Ağacım Nerede” paneli üzerinden tohumunuzun filizlenmesini ve güncel durumunu takip edebiliyorsunuz.
  • UNO, ambalajlarında doğa dostu özelliğini bir üst seviyeye taşıyor. Geri dönüştürülebilir UNO ambalajları, doğaya karışırsa oxo-biyoçözünür özelliği devreye giriyor. Doğada yüzyıllarca kalabilen ve ciddi boyutlarda çevre kirliliğine sebep olan plastiklerin aksine, UNO ambalajları geride hiçbir kalıntı bırakmadan 24 ay içerisinde tamamen çözünerek yok oluyor. Bu Akıllı Ambalajlar ile UNO; tüketicileri, atıkları geri dönüşüm kutusuna atmaları konusunda da teşvik ediyor.
  • Sıfır atık felsefesi ve ileri dönüşümü benimseyen Mah Roc, kullanılmayan atık kumaşları tasarım çantalara dönüştürüyor. Yeni koleksiyonunu ise Karadenizli teyzeler ile yaptığı çantalardan oluşuyor. Karadeniz yaylalarının geleneği, el dokumaları ile tasarlanan koleksiyon unutulan el emeklerini günümüze uyarlıyor. Kadın emeğini destekleyen bu koleksiyon aynı zamanda bir sosyal sorumluluk projesine dönüşüyor.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.