EN İYİ CADILAR GÜNÜ MAKYAJLARI

Son birkaç yıldır kutlamalara doyamadığımız Cadılar Bayramı sadece çocukları değil biz yetişkinleri de etkisi altına almış durumda. Katılacağınız parti için ne olacağınıza karar verdiniz mi? Peki ya makyajınız? Hızlı, uygulanabilir ve çok korkunç önerilerimize bir göz atın bakalım.

Şimdiden iyi eğlenceler!

Gözler Kalbin Aynası: Kedi Kadın Makyajı

Etrafta kedi kadınlar dolaşıyor, imdat! Göz makyajını günlük hayatında sıklıkla kullananlar kedi kadın makyajını yaparken hiç zorlanmayacaklar. Kuyruklu bir eyeliner ve kirpik diplerine siyah veya bordo renkte göz kalemi bu işi çözecek. Göz makyajının tamamlayıcı unsuru da takma kirpikler tabii ki… Bu makyajda diğer bir önemli nokta ise açık renkte pudra veya fondöten kullanmak olacak. Bir de koyu bordo veya siyah bir ruj edinirseniz, partiye hazırsınız! Biraz seksi olmak isterseniz kırmızı ruj da tercih edebilirsiniz.

Huysuz ve kedi kadın: Üst dudağı siyah, alt dudağı nude bırakarak ağzınız gerçek bir kedi ağzı gibi görünebilir

Göz Altlarınızı Serbest Bırakın: Ölü Gelin Makyajı

Yok artık, ölü gelin mi o? Göz makyajınız bu sefer far ağırlıklı olmalı. Gri tonlarında yapacağınız dumanlı göz makyajınızda, kirpik diplerine hafif lacivert tonlarında bir göz kalemi kullanırsanız ve göz altınıza da mor tonlarında bir far uygularsanız; siz de rahatlıkla bir ölü gelin olabilirsiniz! Dumanlı makyajınıza biraz da gold( altın tonunda)  bir far kullanarak ışıltı verebilirsiniz. Bu makyajda da açık renklerde pudra veya fondötenin önemli rolü var. Dudaklarınızı da olabildiğince renksiz yapmayı ihmal etmeyin.  Bunun için fondöteni direkt dudaklara sürmelisiniz. Elmacık kemiklerinizin altına  kontür yaparak, kemik yapınızı öne çıkararak makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Göz makyajınızı kendinden ışıltılı farlarla zenginleştirin, bu tarz füme renkli farlar renkli gözlerin renginin daha fazla ortaya çıkmasını sağlar.

Kırmızının Rapsodisi: Vampir Makyajı

Vampirler güneşe çıkamaz, dikkat edin! Bu makyajın en önemli aksesuarları kırmızı lens ve vampir dişleri olacak. Gözler siyah ve kiremit tonlarında, koyu olmalı. Hatta abartıp göz altlarınıza kırmızı bir kalemle “damar” efekti verebilirsiniz. Kirpik dipleri yine siyah olursa ve takma kirpiklerinizi de uygularsanız, gecenin en dikkat çekici makyajına sahip olabilirsiniz! Yine cildinize olabildiğince beyaz bir pudra uygulamalısınız, çünkü biliyorsunuz ki vampirler beyaz olur… Rujunuzu ise yine kırmızı, kiremit veya bordo tonlarında seçebilirsiniz. Unutmayın; vampirin en sevdiği renk kırmızıdır.

Dudaklarınıza sürdüğünüz ruju dağıtmak da vampir kadın etkisini kuvvetlendirecektir.

Siyah ve Beyazın Harmonisi: İskelet Makyajı

Zayıflıktan iskelete dönmüş, yazık! İskelet makyajının püf noktası dudak bölgesine yapacağınız siyah çizgiler. Nasıl mı? Dudakları olabildiğince pudrayla beyazlatıyorsunuz ve daha sonra siyah bir dudak kalemiyle çubuk şeklinde çizgiler yapıyorsunuz. Çizgiler sağa ve sola taşmalı, dikkat! Gözler yine oldukça koyu olmalı ve bu gözlere açık mavi bir lens gerçekten çok yakışacak, denemelisiniz. Burnunuza da siyah bir far veya kalemle iskelet görünümü vermelisiniz. Ucunu boyamanız yeterli! İskelet makyajında çok fazla renk gerekmiyor, olabildiğince siyah, gri ve beyaz olmalısınız.

Daha inandırıcı bir etki için makyajınızı boyun ve dekolteye de taşıyabilirsiniz.

PARTİ SONRASI:

Makyajınızı yaptınız, kostümünüzü giydiniz ve partide göz kamaştırdınız. Şimdi geldik makyajı çıkarma kısmına… Lütfen o yorgunlukla makyajınızı temizlemeden yatayım demeyin, cildinizi güzelce o makyajdan arındırın. Hatta sizin için harika bir önerimiz var; bu makyajı en güzel temizleyecek ürün kuşkusuz Foreo Luna 2! Foreo Luna bir cilt temizleme cihazı ve bu cihaz cildi tıkanık gözeneklerden, kir ve yağdan o kadar güzel arındırıyor ki bu ağır makyajların üstesinden bir tek o gelir! Cildinizi güzelce temizleyin ve mışıl mışıl bir uykuya hazır olun. Şimdi ise iyi dinlenmeler…

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir