HAYAT KURTARAN 10 GÜZELLİK HİLESİ

KEMİKLERİNİ BELİRGİNLEŞTİR DAHA İNCE GÖRÜN

                        Hailey Baldwin Bieber

Koyu renkte mat bronz pudrayı kemiklerin altına sürmek yanakları çukur yapmaya, alın, burun üstü, yanak elmaları gibi yüzdeki yüksek kemiklere aydınlatıcı bir ürün kullanmak ise buraların daha da ön plana çıkmasına yardımcı. Daha kemikli bir yüz eşittir zayıflamış bir yüz. O halde ne duruyorsunuz hemen bu hileyi pratiğe dökün. Hatta daha zarif bir dekolte için kürek kemiklerinin üzerine de aydınlatıcı sürebilir, belirgin karın kasları için de six pack’lerin yanlarını koyu pudra ile belirginleştirebilirsiniz.

KOYU RENK RUJ DUDAKLARI İNCELTİR

                                        Mara Rooney

Seçtiğiniz rujun rengi koyuldukça ve doku matlaştıkça dudaklar incelecektir. Aynı zamanda ruju ne kadar net sürerseniz dudağınızın doğal şekli o derece belirgin hale gelir. Anlayacağınız kalın göstermek için açık renk ve parlak dokulu rujları tamponlama tekniği ile sürmek gerekiyor. Hem uygulaması da daha kolay.

KAŞ ALTINI AYDINLAT, KAŞINI KALDIR!

                                     Rosie Huntington Whiteley

İşte size botox’a alternatif olacak bir diğer hile. Kaş bitiminin hemen altına, kısacası kaş kemiğinin üzerine parlak, krem dokulu bej tonlarında bir far sürmek bakışların aydınlanmasını ve kaşların daha kalkık görünmesini sağlar.

KALIN KAŞ GENÇ GÖSTERİR

                                                   Dua Lipa

Bakışlara derinlik katmak, gözleri ön plana çıkarmak ve yüzün ifadesini kuvvetlendirmek için kaşların biçimli bir kalınlıkta olması önemli. Ancak dikkat genç görüneceğim diye frida kahlo gibi dolanmaya da gerek yok.

YORGUNSAN MAKYAJDA SİYAHTAN UZAK DUR!

                                                             Gigi Hadid

Maskara siyah olur demeyin, siyah kuvvetlidir, dikkati bakışlara çeker, kontrast yaratır. Oysa kahverengi bakışları yumuşatır, doğal etkisiyle günlük makyaj ve gün ışığı için idealdir. Ayrıca göz içindeki yorgunluktan ve uykusuzluktan oluşmuş kızarıklığı da ustaca örter. Uzun bir gecenin ardından maskaraya ek olarak göz içine çekilen kalemi de kahverengi seçmek de fayda var. Bizden söylemesi.

KAKÜL YAŞI KÜÇÜLTÜR

                                                  Dakota Johnson

Fransız kadınları bunu çoktan keşfetmişe benziyor. Yüzü çerçevelediği için yüzün daha ufak görünmesini sağlayan kakül ayrıca alın bölgesinde önüne geçilmeyen ince mimik çizgilerini örtmeye yardımcı. Botox’a en doğalından bir alternatif diyebiliriz.

PUDRA SAÇA HACİM VERİR

Pudra birçok işe yarar, teri ve yağı emmesi ise bir kadının hayatını kolaylaştıracak en önemli bilgilerin başında gelir. Özellikle ince telli ve çabuk sönen saçlarınız varsa köklerine pudra koyup dağıtın. Saçın köklerinin nasıl kabardığına ve saçların nasıl hacimlendiğine inanamayacaksınız. Bu arada pudra gibi aynı işi yağ emici kuru şampuanlar da yapıyor, aklınızda olsun!

ÇOK KALIN FONDÖTEN YAŞLI GÖSTERİR

Çünkü yoğun sürülmüş fondöten her mimikle birlikte ince çizgilerin arasına dolar, onları görünür kılar. Çıplak gözle fark edilmeyen kırışıklıklar yoğun fondötenli bir tende belirginleşir. Yeni nesil ince dokulu fondötenlerde böyle bir tehlike yok tabi ki birkaç kat sürüp fondöteni yoğunlaştırmazsanız.

SİVİLCEYE TEN RENKLİ KAPATICI SÜRÜLMEZ

                                                Kendall Jenner

Yapılan en büyük güzellik hatalarının başında gelir. Sivilceye kapatıcıyı bir katman olarak süreriz ve bu onu daha belirgin hale sokar. Ne mi yapacağız? Gerçek şu aslında sivilcenin üzerine hijyenik olarak hiçbir ürün sürülmemeli. Salisilik asit içeren bir ürünle sivilce kurutulabilir, ancak etrafındaki kırmızılığı örtmek için yeşil tonlarında bir kapatıcı kullanılabilir.

GÜNDÜZ IŞILTILI KOZMETİKLER KULLANMAYIN

Çünkü gün ışığında fazla ışıltı makyajı ağırlaştırır ve demode bir görünüm yaratır. Işıltı kullanacaksanız bunun makyajın tek bir bölgesinde olmasına dikkat. Ayrıca ışıltıların ince mimik çizgileri arasına girip onları olduklarından daha da belirgin hale getirdiğini de hatırlatalım! Akşam makyajı için saklayın ışıltılı allıkları.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir