Şahane Bir Spa Kaçamağına Ne Dersiniz?

Bir İstanbullu olarak Bursa demek benim için, birçokları gibi Uludağ demek. Kar, kış, dostlarla eğlence ve dönüş yolunda yenen leziz iskender kebap… Ancak bu sefer Bursa deneyimim oldukça farklı oldu. Öncelikle yazı aratmayacak kadar sıcak bir hafta sonunda, pastırma yazı yaşanırken oradaydım, şehir benim için eşittir Uludağ olduğundan tüm kışlık kazaklarımı yanıma alarak gittiğim bavulumla 35 yıldır Bursa’nın kalbinde hizmet veren , şehrin simgelerinden Almira Otel’e ayak astım.

Uzun yıllardır hizmet veren otelin pandemi döneminde tamamen yenilenen spa’sını deneyimlemek için oradaydım. Almira otel küçükken ailecek gidilen tatillerde kalınan o eski otellerin samimiyetine sahip. Bu samimi ve sıcak atmosfer yenilenen yemek salonları, toplantı alanları ve odaları ile modern ve şık bir etki kazanmış.

Bu arada gerçekten odaları bir efsane, her türlü detay düşünülmüş, en etkilendiğim detayı soracak olursanız elbette bir Başak burcu olarak odadaki tv kumandasının hijyen için koruyucu transparan filme sarılmasıydı diyebilirim. Her neyse odalara yerleşmeden önce, otelin en tepesinde yer alan Luna bar & restoran ‘da birbirinden lezzetli tabaklarla süslü bir öğlen yemeği ile Bursa’ya merhaba dedik.

Almira Otel’in en üst katında yer alan Luna Bar &Restoran’da farklı ve özel kokteylleri mutlaka deneyimlemenizi öneririm.
Luna bar& restoran full camekanlı bir alanda hizmet veriyor. Masanızından dışarı baktığınızda önünüzde şahane bir açık havuz bulunuyor.
Almira otel’in terasında bulunan açık havuz havaların sıcak olduğu dönemde hem yüzmek hem de akşamüstü keyfi yapmak için Bursa’nın favori noktalarından…

.

Öğle yemeği sonrası biraz dinlendik ve doğruca Spa’nın yolunu tuttuk. Spa’ya özel asansörle direkt inme lüksüne sahipsiniz bu sayede otel koridorlarında bornozla dolaşma durumu ve rahatsızlığı da ortadan kalkıyor.

Spa’nın orta bölümünde yer alan ağaç gerçek değil ama o kadar şık bir detay ki, etrafındaki rahatlama koltuklarında bakım saatinizi bekleyebilir veya bakım sonrası dinlenmek için burayı tercih edebilirsiniz. Spa’nın dekorasyonunda bitkilerin rahatlatıcı yeşil enerjisinden sıkça faydalanılmış.

Almira Termal-Spa , Bursa’nın kuşkusuz en modern, şık ve kapsamlı spa’sı olarak tanımlanabilir. Zira 3 kattan oluşuyor. Termal su havuzundan, tuz odasına, fin hamamından klasik Osmanlı hamamına, buhar odasından renklerle süslü macera duşuna uzanan şahane bir ortak alan kullanımına sahip.

Almira Termal Spa’nın şık dekorasyonu ve rahatlatıcı ortamı henüz masaj almadan bile iyi hissetmenizi sağlıyor.

Bu alanda biraz vakit geçirip ardından masajlar ve elbette bakımlara geçebilirsiniz. Almira Termal-Spa’nın diğer önemli özelliklerinden biri de çocuklara özel ayrı bir spa’sı olması, bırakın Bursa’yı ben tüm Türkiye genelinde çocuk spa’sı olduğunu sanmıyorum. Anlayacağınız ailecek kalınan bu otelde siz spa keyfi yaşarken çocukları nasıl oyalayacağınız sorunsalı da ortadan kalkıyor.

Klasik kese, köpük ve geleneksel Türk hamamı dışında aynı zamanda Almira Aromatik hamam da yaptırabilirsiniz. Bu hamamın farkı adı üzerinde aromatik esanslar içeren köpük bulutuyla yıkanmanıza dayanıyor.
Tuz odasında farklı ışıklarla birlikte renk terapisi de yapılıyor.

Spa’daki masajlar da oldukça başarılı. Ben 1 saat süren ve adı sıcak mum masajı olarak geçen, imza masajlardan birini deneyimledim. Spa’daki diğer masajlara gelirsek;

Vitamin ve mineral zengini Laminaria yosun bakımı ile selülit tedavisi yaptırabilir, jakuzili özel odada 120 dakika süren Makademya yaşlanma karşıtı bakım alabilir, yağların eritici özelliğine sahip Focus yosun bakımı ile form tutabilir veya Baobab ağacının meyvesinden elde edilen tohumlarla hazırlanan nemlendirici ve yenileyici antioksidan bakımdan faydalanabilirsiniz.

Eğer bir masajda terapist başarılı değilse dünyanın en iyi ürünleri kullanılsın veya en şık mekanı olsun o masaj işe yaramaz, bu yüzden Almira Termal spa’da özel eğitimli uzakdoğulu terapistlerden masaj aldığınızın özellikle altını çizmek istiyorum.

Masaj sonrası bir de refleksoloji bölümünde ayak bakımını deneyimlemek istedim. Spa’nın içinde özel olarak tasarlanmış olan bu “refleksoloji” bölümünde el ve ayak bakımları için de spesiyal seçenekler sunulmakta. İsteğinize göre yeşil çay içerikli bakımlarla 45 dakika antioksidan bakımı yaptırabilir veya argan yağı ile yapılan yaşlanma karşıtı el ve ayak bakımı alabilirsiniz.

Spa’da yer alan Vitamin bar’da da tae sıkılmış meyve ve sebze suları , bitki çayları bakım öncesi ve sonrası toksinlerden arınmanıza yardımcı oluyorlar.
Spa’nın rekleksoloji bölümü. el&ayak bakımının yapıldığı alanda yan yana iki arkadaş hem sohbet edip hem de bakım yaptırabilirsiniz.
Spa sonrası odalarımızda dinlendikten sonra ise akşam yemeği için yine öğle yemeğini yediğimiz teras katında buluştuk.
Akşam yemeğini açık havuza nazır masamızda yedik. Bursa’da kutlamaların, özel gecelerin en önemli adreslerinden biriymiş bulunduğumuz Almira Otel’in tepe katındaki Luna Bar&Restoran

1 saatlik masaj, 45 dakikalık da ayak bakımından sonra pestilim çıkmış halde odama çıktım. Otel odaları o kadar konforlu ki, bundan böyle ben Uludağ’da ki otellerde kalmam, gerçekten , Bursa’da bu derece keyifli ve şık bir yer varken Almira’da kalır, kaymak istediğim zamanlarda dağa çıka inerim, arabayla 40 dakikaymış zaten, hiç bir şey değil.

More from Gözde Atakoğlu
CANNES’DAKİ TÜRK GÜZELLER
Cannes Film Festival’i geçtiğimiz hafta yapıldı. Geçmişten bugüne aktristlerin boy göstermekten keyif...
Read More
Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir