Dört Dörtlük Bir Gün Geçirmek İçin…

İyi hissetmenin sırrını çok uzaklarda aramayın tamamen kendimizde saklı.

İş, güç, ev, aile, sosyal çevre derken hayatın akışında, günün yoğunluğunda kendimizi unutuyoruz. O kadar fazla görevimiz var ki, en önemlisini yani kendimizi hep son sıralara koyuyoruz, kimi zaman kendimizi fark bile etmiyoruz.

İşte bundan yola çıkarak bana, ruhuma iyi gelen dostlarımla birlikte full bir günü kapsayacak  ‘kendine iyi bak’ günü düzenlemeye karar verdik. Sabahtan akşama her yaptığımız aktivitede kendimizi iyi hissetmek için de Four Seasons Hotel Bosphorus’u tercih ettik.

Neden mi? Durun dört ana başlıkla anlatacağım dört dörtlük geçen günümüzü…

  1. YEMEK: İstanbul gibi bir şehirde olduğumuzu hatırlayarak, şehrin güzelliğini yaşayarak ama kalabalığından da uzakta kalarak mükemmel bir kahvaltı ile başladık güne Çünkü iyi yemek, iyi ve sağlıklı hissetmenin ilk adımı. 
Igloo’ları daha detaylı keşfetmek için yazının sonundaki videomuzu mutlaka izleyin… Enfes bir serpme kahvaltı ile güne başladık, kendimize özel bir alanda doyasıya keyif çattık.

‘Otel, denize nazır camekanlı İgloo’lar yapmış, biz de kendi İgloo’muzda hiç üşümeden manzaranın keyfini çıkardık ayrıca bize özel olduğu için de süper rahat bir ortamdı. Gönlümüzce güldük, dertleştik, eğlendik.’

2. BAKIM :Kahvaltı sonrası bakım zamanı, iyi hissetmenin bir diğer önemli adımı da kendine iyi bakmak. Four Seasons Hotel Bosphorus’ta öyle bakımlar var ki çıktığınızda yeniden doğmuş gibi hissediyorsunuz. Önce hep birlikte bir hamam keyfi yaptık, ardından her birimiz ihtiyacımıza özel seçtiğimiz bakımları aldık. 

Ben Biologiche Recherche ürünleri ile yapılan Lift CVS cilt bakımını yaptırttım, ürünleri kadar uygulama tekniği de oldukça başarılıydı. Çene hattı boyunca mıncıklama şeklinde peşi sıra uygulanan teknik tek uygulamada bile ciltte kendini hissettiriyor. Ciltteki kan devranını ve lenf drenajı artırmaya yönelik çalışıyor.

UYGULAMA TEKNİĞİNİ KEŞFEDİN!

Tülin, adı üzerine yoğun baskılı Deep Tissue masajını, Gül ve Eda da rahatlatıcı İsveç masajını aldılar.

Uygulama sırasında en hoşuma giden detay yüzünüzün bir tarafına maske yapılırken diğer tarafına başka ürünler kullanılması, bu sayede asla maske için gereksiz bir beklemeye girmiyor ve bakım saatinizden harcamıyorsunuz.

3. EĞLENCE: Sonrası mı? Karnımız acıktı tabii, spa sonrası istikamet otelin içerisinde yer alan Grace Brands… Muhteşem bir dekorasyona sahip botanik bir kış bahçesi düşünün, çay saati için de ideal bir mekan. Kimimiz kahve kimimiz çayını içerek leziz tatlı ve tuzluları midemize indirdik ve sonra düşündük konuşacak konumuzun bitmemesi ne kadar güzel…

Hiç gitmediyseniz büyük şey kaçırıyorsunuz, Grace Brands’de çay saati kız arkadaşlarla veya ailecek yapılacak gerçekten keyifli ve şık bir aktivite…

4. KONAKLAMA Size full bir gün demiştim, hava biraz kararınca akşam için kalacağımız odaya çıktık. Four Seasons Hotel Bosphorus’da hiç konakladınız mı? Yok böyle bir şey, … Aynı anda hem şık, hem konforlu hem de oldukça kullanışlı bir dekorasyon yaratmayı başarmışlar. Her detayına dikkatlice baktık, dekorasyon tutkunları olduğumuz için baya bir inceledik, doğruya doğru… (Bu arada odaları gördüğüm en şık mini bara da sahipler)

Evet gerçek anlamda dört yakın arkadaş çok keyifli bir gün geçirdik. Şehrin içinde ama sanki dışında, en başarılı bakımlarla şımartılarak, en keyiflisinden yemekler tadımlayarak… Diyeceğim o ki gerçekten iyi hissetmek için işe kendinizden başlayın, size iyi gelenlerle birlikte şımartın kendinizi, bir mola alın! Four Seasons da bunu yaşamak için ideal dört dörtlük bir yer, aklınızda olsun…

FOUR SEASONS HOTEL BOSPHORUS’TA GEÇEN BİR GÜNÜMÜZÜ İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

More from Gözde Atakoğlu
İlkbahar Enerjisini Tamamen Hissetmek İçin Yapılacaklar
Hayatınızı daha pozitif hale getirmek ve daha mutlu hissetmek için İlkbaharın muhteşem...
Read More
Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir