HAFTASONU NE YAPSAK?

Canlı müzik yapan yemekli mekanlar  son dönemde yine ve yeniden revaçta . Bu cumartesi akşamı ne yapalım diye düşünüyorsanız işte size birkaç öneri…

1.La Boucherie Dinner Theatre

Şimdi bir restoran hayal edin, size sayfalarca menü yerine tek bir seçenek sunan.. Mekanın açılış sebebi ve aynı zamanda isim babası olan yemek ise tereyağlı bir sosla ve kıtır patates kızartmalarıyla beraber servis edilen dana bonfile dilimleri. Sahne performansları ise günün programına göre farklı telden çalıyor.

Adres: Levent Mahallesi, Lilyum Sk. No:2 Beşiktaş

2. Mest

Mest tam anlamıyla bir butik restoran. Restorana girdiğinizden masanıza ulaşıncaya kadar bir çiçekçiyle bir de gurme dükkanıyla karşılaşıyorsunuz. Günün menüsü kapının girişinde kara tahtanın üzerinde yazıyor. Gün içinde gelen herkes kara tahtada ne yazarsa onu yiyor. En cazip noktasından biri de restoranın ortasında kocaman bir açık mutfak var tüm yemekler burada gözünüzün önünde pişiriliyor.

Adres; Tuncay Artun Cd. Salihbey Sk. No:4 Reşitpaşa Sarıyer (Emirgan Üstü) ISTANBUL

3.Tamirane Uniq

Tamirane ise üç tarafı ormanlarla çevrili mekanında her mevsim yenilenen menüsü, nefis kokteylleri, konser, dans ve konsept etkinlikleri ağırlayan sahnesi ve samimi, rahat ortamıyla ruhları tamir edebilir.. Menüde dondurulmuş ya da hazır gıdalara rastlamanız mümkün değil. Kullanılan malzemelerin hepsi tazecik.. Meşhur burgerlerini, lahmacun ile pizzayı harmanlayan Tamirci Pizzası’nı, ekşi maya ekmeği ile servis edilen ev yapımı burrata & roka tabağını denemeyi unutmayın.

Adres; Huzur Mah. Maslak Ayazağa Cad. No:4 Sarıyer/İstanbul

 

4. Touche Zorlu

Bazı geceler caz kulübü, bazı geceler  de stand-up gösterileri, bazen de bir komedi kulübü konseptiyle sahnesinde pek çok yerli-yabancı sanatçıyı ağırlıyor.. Tarzınıza göre yerinizi önceden ayrıtın!

Adres; Zorlu Center, Levazım Mah. Koru Sok. No: 2 / PSM / 70 Zincirlikuyu, Beşiktaş / İstanbul

 

5. Dada Salon Kabarett

Başında Okan Bayülgen’in bulunduğu bir mekan veya bir dünya.. İtalyan Operalarına mı benziyor? Babylon Berlin görsellerini mi hatırlatıyor? İçindeki dev kütüphanesinden, pirinç balkonlu sahnesine, hepsi el yapımı kristal avizelerinden, tavanlarını süsleyen 24 farklı sanatçı tarafından özel olarak yapılmış gergedan resimlerine, after show mekanından, üstün teknik donanımına kadar hiçbir yere benzemeyen, Okan Bayülgen’in beynindekileri gerçekleştirdiği bir hayal dünyası… Buraya bir konser, kabare, okuma tiyatrosu ya da dans etmek için gelip başka bir dünyaya ışınlanabilirsiniz.

Adres; Fulya mah. Büyükdere cad. Quasar Tower No:76 Şişli/ İstanbul

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.