HAFİFLİYORUZ!

Kışın ağırlık yaratan herbir parçasından teker teker kurtulmaya başladık. Kılık kıyafetimiz açılıp saçılırken, saçımız başımız güneşle değişmeye, ruhumuz hafiflemeye başlıyor.

Tüm bu değişimlerin ortasında makyajımızın aynı kalması mümkün değil. ‘Makyaj çantasının kışlık, yazlık ayırımı olur mu!’ demeyin, bana kulak verin…

Cilt makyajı

Her ne kadar ‘hafif dokulu fondötenler’ çağını yaşıyorsak da güneş tam tepedeyken yüzde ağırlık yapmamaları mümkün değil. İyisi mi fondöten yerine cildi nemlendiren, spf koruma faktörüyle güneş ışınlarından koruyan ve nemlendiren bir renkli nemlendiriciye geçiş yapmanızda fayda var.

Dudaklar

Ruj sadece kışın kullanılır diye bir kural elbette yok, Dudak bakımında kışlık yazlık ayrımı dokular ve renklerle olmalı. Canlı renkte fuşya, kırmızı ve mercanlar renkli rujlarınız yaz çantanızda bırakın. Matlar yerine biraz daha parlak dokular yaza yakışacaktır. Dudaklar da güneşte renk alırlar, normalden daha kırmızı olurlar, dudaklarınızın bu yeni tonunu ortaya çıkarmak için  parlatıcılar ya da piyasada birçok markaya ait krem dokulu renkli kalem rujlardan deneyebilirsiniz.

Yanaklar

 Toz allığınızı rafa kaldırın, yazın ona ihtiyacınız yok. Toz allıklar pudralı yapılarından dolayı cildi matlaştırır. Yazın biraz daha parlak dokulu krem yapıda ürünler kullanmak daha canlı bir te rengi yaratacaktır. Hem güneş altında parlak dokulu krem allıklar ışık oyunları yaparak kemik yapınızı ortaya çıkaracaktır.

Tırnaklar

Bordo, kahve ve bayrak kırmızılar ortadan kalksın. İlla kırmızı diyorsanız tonunu iyice açın mesela nar çiçeği gibi bir kırmızı kullanın. Pastel renkler bu sezon birçok markada karşımıza çıkacak, eğer renk kullanmak istiyor ama cesaret edemiyorsanız pastel’in yumuşaklığı sizin için ideal olacaktır. Kim korkar renkten diyorsanız o halde oranjdan sarıya , fuşyaya, mora… kim tutar sizi.

More from Gözde Atakoğlu
İLHAM PERİSİ: İDİL YAZAR
Yetenekli, başarılı ve çok da güzel… Bu ayın ilham perisi yemek vlogger’ı...
Read More
Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir