EN PRATİK 7 MAKYAJ TAZELEME TÜYOSU

Kozmetik ürünler her ne kadar uzun saatler boyunca yüzünüzde kalacağını vaat etseler de çoğu gün içerisindeki ortam değişimi ve stresten bir kaç saat bile dayanmıyor.

Eğer kendinizden ve makyajınızdan emin bir kadın olmak istiyorsanız, önce yüz yapınızı tanımalısınız. En hızlı bozulan, dağılan, akan bölgelerinizi keşfetmeniz gerekiyor.

Eğer çantanızda ufak bir makyaj aynası yoksa acilen bir tane edinmenizi ve gün içerisinde makyajınızı ara ara kontrol etmenizi tavsiye ederim.

Yüzünüzdeki her bölgeye uygun yanınızda taşıyabileceğiniz pratik ve kurtarıcı ürünler bulundurmalısınız. Bakın ben neler yapıyorum, kendi keşfim olan, 7  pratik makyaj tazeleme ipucu;

  • Eyeliner’ı ne kadar kusursuz uygularsanız uygulayın, göz yapınıza göre bir kaç saat içerisinde göz kenarlarınızda birikme yapabilir. Aynı şekilde maskara da ne kadar dayanıklı olursa olsun, gün sonuna doğru göz altlarına bulaşacaktır. Bu tarz göz makyajlarının gün içerisinde yenilenmesi ve temizlenmesi için yanınızda makyaj çıkarıcı ve pamuk taşımak gerekli. Ancak Sephora bu konuda yardımımıza koşuyor ve kendinden makyaj çıkarıcı losyonu bulunan q-tipsler ile işimizi oldukça kolaylaştırıyor.

 

  • Yağlı bir cildiniz varsa büyük ihtimalle göz kapaklarınıza sürdüğünüz far, gün ortasında birikme ve topaklanma yapar. Bu tarz sıkıntılardan size kurtarması için göz makyajı öncesi far altına mutlaka yağ dengesini control altında tutan bir baz uygulamaya bakın.

 

  • Gün içerisinde rujunuz, içtiğiniz kahveleryediğiniz yemekler sonrasında silinir ya da özellikle renkli ruj sürdüyseniz iç kısmı gider sadece dışta kontür şeklinde iz kalır.Dışta birikim yapmış rujunuzu, renksiz bir dudak nemlendirici ile yumuşatıp, parmağınız ile dağıtarak yeniden tüm dudağa dağıtabilirsiniz. Rengi biraz daha açık olacaktır ama olsun.foto son

 

  • Gün içerisinde rujunuzu üst üste tazelemek yerine sadece su içeren UNI ıslak mendil ya da makyaj çıkarıcı bir ıslak mendil yardımıyla komple temizleyip yeniden uygulamakta fayda var. Bu sayede hem rujunuzun gerçek rengini hem de daha düzgün görünüm elde edersiniz.

 

  • Cildinize uyguladığınız fondöten gün içerisinde yenilenme ihtiyacı doğurur. Özellikle regl dönemine yakınsanız, ten makyajı daha çabuk emilir, yer yer tutmaz. Bu yüzden yanınızda ten renginize uyumlu bir BB krem bulundurmanızda fayda var. Az biraz yanaklara ve burun kenarlarına dağıtarak kullanılabilir. Aynı şekilde ten renginize uyumlu bir kapatıcı ürün de hızlıca açılan kusurları kapamaya yardımcı olacaktır.

 

  •  Yağlı bir cildiniz varsa gün içerisinde yüzünüzde parlamalar oluşur. Bu durum yaz aylarında daha da artar. Yanınızda gün içerisinde yenilenmenizi sağlayacak yağ emici mendillerden bulundurabilirsiniz. Ama baktınız çantanızda kalmamış, o halde en yakın Starbucks’a gidip, kahverengi peçetelerden yardım almaya bakın. Özel dokuları sayesinde ciltteki fazla yağı emmekte üstlerine yok.

 

  • Son olarak tırnaklarla ilgili bir yardımcıdan söz edeceğim. Kalem formlu tırnak yağları. Hızlı, pratik ve aklınıza geldiği her an uygulanbilecek kolaylıkta. Çantada kesinlikle bir tane olmalı. Hatta el kreminiz yoksa, el üstüne birkaç kere sürüp, tüm ellerin yumuşaması için de kullanabilirsiniz.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.