GÜZELLEŞTİREN MOBİL UYGULAMALAR

Teknoloji gitgide gelişirken, güzellik de bu alandan nasibini alıyor. Ama burada asıl bahsedeceğimiz şey estetik cerrahinin gelişmesinin yanında bu alana ek olarak, daha çok sosyal medya araçlarının yani mobil  fotoğrafçılık uygulamalarının gelişimi. 

Bildiğiniz gibi akıllı telefonlar ile artık çok iyi fotoğrafçılar olabilirken, bir bilgisayara gerek kalmadan yazı yazabiliyor, ses kaydedebiliyor ya da dijital pusulalar sayesinde yolumuzu bulabiliyoruz.

Bunlar çok önemli gelişmeler ve mobil uygulamaların gelişimi de bu kapsamda sunulan uygulamalar ile birbirlerini besliyor diyebiliriz.

Örneğin Instagram.

Instagram şu an için en çok kullanılan uygulamalar arasında yer alıyor. Bu platform milyarlık kullanıcı sayısıyla her geçen gün daha fazla kişiye ulaşıyor. Bu bağlamda fotoğraf ve video paylaşmak da önemli hale geliyor.

Bu noktada yapılan araştırmalar dahilinde Instagram gibi platformlarda selfie yani Türkçe adıyla özçekim fotoğraflar aldı başını gitti. Biraz önce de bahsettiğimiz gibi, en iyi fotoğrafı çekip düzenleyip Instagram’da paylaşabilir hatta bu paylaştığınız fotoğraf ya da fotoğraflar ile fenomen bile olabilirsiniz. Ancak bu yolda ilerlerken kullanacağınız mobil uygulamalar da çok önemli.

Güzelleştiren mobil uygulamalarını derlediğimiz bu yazıda, fotoğraflarınızı istediğiniz gibi düzenleyebileceksiniz.

*MakeupPlus Your Own Virtual Makeup Artista

Piyasaya sürdüğü güzellik uygulamalarında adını sıkça duyduğumuz ‘’meitu’’ bu uygulamasıyla da oldukça seviliyor. Anlık olarak açılan kameranız ile selfie’lerinizi kolayca düzenliyorsunuz ve istediğiniz eklemeleri yaparak fotoğrafınızı çekiyorsunuz.

*BeautyPlus

En popüler güzelleştirme uygulaması olarak gösterebileceğimiz BeautyPlus, hem kameradan anlık olarak çekeceğiniz fotoğrafları düzenlemenizi sağlıyor hem de galeriden fotoğraf seçme seçeneklerini size sunuyor. Birçok yerleşik özelliği içinde barındıran bu uygulama, filtreleri içinde barındırdığı gibi aynı zamanda yüz hatlarınızı seçebildiğiniz ve ışık ayarları yapabileceğiniz özelliklere sahip.

*Candy Camera

Daha çok vücudunuzun detaylarına müdahale edebildiğiniz bu uygulama ile çok beğendiğiniz fotoğrafların detaylarıyla da ilgilenebileceksiniz.

*Artistry Virtual Camera

Makyaj malzemeleriyle tek tek istediğiniz gibi anlık olarak yüzünüzü detaylandırabiliyorsunuz. Makyajınızı yaptıktan sonra ise diğer ayarları yapabileceğiniz seçeneklere ulaşabiliyorsunuz.

*Plum Perfect

Bu güzellik uygulamasını çektiğiniz selfie’leri düzenlemek için kullanabilirsiniz. Ten ve saç renginizi tanımlayan uygulama size özel makyaj önerileri sunuyor.

*Hair Color

Birçok saç değiştirme uygulaması bulunuyor. Bunlar arasında yer alan ModiFace’in sunduğu Hair Color saç renginde radikal değişikler düşünenler için güzel seçenekler sunuyor.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir